Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Outer Worlds - poradnik do gry

The Outer Worlds - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

10 najlepszych porad na start | The Outer Worlds The Outer Worlds poradnik, solucja

Rozbudowany świat gry The Outer Worlds może z początku przytłoczyć. Z tego względu przygotowaliśmy 10 najlepszych porad na start - zastosowanie się do nich zdecydowanie ułatwi pierwsze godziny zabawy. Poruszyliśmy tu najważniejsze aspekty produkcji. Dowiesz się tutaj jak szybko zdobywać doświadczenie (i tym samym awansować postać), jakie umiejętności warto rozwijać na początku czy jak łatwo zdobyć pierwszego towarzysza. Nie zapomnieliśmy też o podpowiedziach jak walczyć - korzystając z taktycznego spowolnienia czasu (TDD) czy dbając o build i broń naszej postaci. W skrócie - niniejsza strona poradnika podpowiada jak grać w The Outer Worlds.

Szybkie zdobywanie doświadczenia

Odkrycie nawet pomniejszej lokacji zapewni Ci kilkadziesiąt punktów doświadczenia. - 10 najlepszych porad na start | The Outer Worlds - The Outer Worlds - poradnik do gry
Odkrycie nawet pomniejszej lokacji zapewni Ci kilkadziesiąt punktów doświadczenia.

Dzięki awansowaniu bohatera otrzymujesz punkty umiejętności i perków, a co za tym idzie, Twoja postać staje się coraz lepsza. Aby osiągać kolejne poziomy postaci, musisz zdobywać doświadczenie. Możesz to robić na kilka sposobów - poprzez pomyślne wykonywanie misji, zabijanie przeciwników, odkrywanie lokacji, używanie umiejętności oraz otwieranie zamków i hakowanie. Łącząc te wszystkie metody szybko awansujesz swojego bohatera. Warto dodać, że nawet zabijanie nieagresywnych stworzeń typu Pszczury (Prats) dodaje nieco punktów doświadczenia, więc warto się za nimi rozglądać.

WIĘCEJ INFORMACJI O AWANSOWANIU BOHATERA

Temat zdobywania doświadczenia został szerzej opisany w osobnej części naszego poradnika. Zajrzyj na stronę "Jak szybko zdobywać doświadczenie?", aby dowiedzieć się więcej.

Rozwiń umiejętność otwierania zamków

Dzięki rozwinięciu umiejętności otwierania zamków bez problemu poradzisz sobie z podstawowymi zamkami. - 10 najlepszych porad na start | The Outer Worlds - The Outer Worlds - poradnik do gry
Dzięki rozwinięciu umiejętności otwierania zamków bez problemu poradzisz sobie z podstawowymi zamkami.

Na samym początku rozgrywki (czy nawet podczas tworzenia postaci) warto zainwestować punkty w umiejętność otwierania zamków. Jeśli rozwiniesz otwieranie zamków do 20 poziomu, będziesz mógł otwierać pojemniki wymagające jednego wytrychu bez użycia wytrychu. Wystarczy, że ulepszysz grupę umiejętności "Ukrywanie się (Stealth)" do 20 poziomu. Dzięki temu bez żadnego problemu otworzysz wiele pojemników i skrzyń, a to przyczyni się do większej ilości zdobytych łupów (które możesz potem np. sprzedać).

Zbieraj wszystko

Na początku rozgrywki wszystkie przedmioty warto zabierać ze sobą. - 10 najlepszych porad na start | The Outer Worlds - The Outer Worlds - poradnik do gry
Na początku rozgrywki wszystkie przedmioty warto zabierać ze sobą.

Kolejna porada świetnie łączy się z poprzednią. Na starcie rozgrywki warto zbierać wszystkie napotkane przedmioty. Nawet jeśli okażą się nieprzydatne, możesz je sprzedać, a zdobyte bity przeznaczyć na amunicję czy lepsze wyposażenie. Rozglądaj się za pojemnikami i skrzyniami, a także zbieraj wszystkie łupy z pokonanych wrogów.

BRAKUJE CI MIEJSCA W EKWIPUNKU?

Podczas zbierania wszystkich napotkanych łupów, może się okazać, że w Twoim ekwipunku zabraknie miejsca. Na szczęście są sposoby na zwiększenie udźwigu postaci. Zajrzyj na stronę "Jak zwiększyć udźwig postaci?" w naszym poradniku.

Szybki sposób na odblokowanie towarzysza

Towarzysz pomoże Ci w eksploracji świata. - 10 najlepszych porad na start | The Outer Worlds - The Outer Worlds - poradnik do gry
Towarzysz pomoże Ci w eksploracji świata.

Obecność towarzysza zdecydowanie ułatwi Ci rozgrywkę. Każdy z nich oferuje pomoc w walce, ulepsza Twoje umiejętności, a także wyróżnia się specjalną zdolnością. Warto więc jak najszybciej odblokować pierwszego towarzysza. W tym celu musisz zająć się wykonaniem misji Obcy w obcym kraju (Stranger in a Strange Land). Wystarczy, że dotrzesz do miasteczka o nazwie Nadbrzeże, a podczas rozmowy z burmistrzem, zgodzisz się na towarzystwo Parvati.

WSZYSCY TOWARZYSZE

Chcesz zdobyć wszystkich towarzyszy dostępnych w The Outer Worlds? Zajrzyj na stronę "Jak łatwo zdobyć towarzysza?" w naszym poradniku.

Korzystaj z umiejętności w czasie rozmów

Używanie umiejętności w dialogach zapewni Ci dodatkowe doświadczenie, ale też pozwoli wpłynąć na rozmówcę. - 10 najlepszych porad na start | The Outer Worlds - The Outer Worlds - poradnik do gry
Używanie umiejętności w dialogach zapewni Ci dodatkowe doświadczenie, ale też pozwoli wpłynąć na rozmówcę.

Korzystanie z umiejętności w dialogach pozwala uzyskać więcej informacji albo nieco wpłynąć na przebieg zadania. Oprócz tego, po pomyślnym użyciu umiejętności w rozmowie otrzymasz kilkadziesiąt punktów doświadczenia. Tego typu opcje dialogowe rozpoznasz po nazwie i wymaganej liczbie punktów danej umiejętności umieszczonych w kwadratowym nawiasie. Jeśli Twoje umiejętności z kategorii "Rozmowa (Dialog)" są na wystarczającym poziomie, będziesz mógł wybrać daną opcję dialogową.

Wybierz swój build postaci

Warto wybrać konkretną drogę rozwoju bohatera. - 10 najlepszych porad na start | The Outer Worlds - The Outer Worlds - poradnik do gry
Warto wybrać konkretną drogę rozwoju bohatera.

Rozwijanie postaci w losowym kierunku raczej nie przyniesie korzystnych efektów - ilość punktów umiejętności i perków jest ograniczona, bo Twoja postać może osiągnąć maksymalnie 30 poziom. Warto już na starcie zastanowić się, jaki build bohatera najbardziej pasuje do Twojego stylu gry. Nie da się określić, który build jest najlepszy - możesz toczyć starcia w zwarciu, walczyć na dystans czy wybijać wrogów z ukrycia.

RESETOWANIE POSTACI

W The Outer Worlds istnieje sposób na reset umiejętności i perków, więc w każdej chwili możesz zmienić build bohatera. Zajrzyj na stronę naszego poradnika "Jak zresetować rozwój postaci?", aby dowiedzieć się więcej.

Korzystaj z spowolnienia czasu (TDD)

Taktyczne spowolnienie czasu ułatwia trafianie w słabe punkty przeciwnika. - 10 najlepszych porad na start | The Outer Worlds - The Outer Worlds - poradnik do gry
Taktyczne spowolnienie czasu ułatwia trafianie w słabe punkty przeciwnika.

Taktyczne spowolnienie czasu (TDD) to świetny sposób na trafienie w słabe punkty przeciwnika. Spowolniony czas pozwoli Ci łatwo namierzyć np. głowę wroga - ujrzysz też wtedy informację, jaki efekt otrzyma przeciwnik (np. krwawienie czy ogłuszenie). Dobrą praktyką jest używanie TDD przed zbliżeniem się do wrogów. W ten sposób możesz ich osłabić zanim rozpocznie się otwarta walka.

Dbaj o stan wyposażenia

Stan danego przedmiotu możesz sprawdzić w ekwipunku. - 10 najlepszych porad na start | The Outer Worlds - The Outer Worlds - poradnik do gry
Stan danego przedmiotu możesz sprawdzić w ekwipunku.

Korzystanie z uzbrojenia sprawia, że staje się ono coraz bardziej zużyte - przez co broń lub pancerz staje się słabszy (mniejsze obrażenia lub mniejsze właściwości ochronne). Warto więc na bieżąco dbać o stan wyposażenia. Naprawy uzbrojenia możesz dokonać przy stole warsztatowym - znajdziesz go na statku kosmicznym, a także w wielu innych miejscach (np. w miastach). Do naprawy potrzebujesz tzw. części broni lub pancerza. Te znajdziesz rozsiane po świecie gry lub zdobędziesz poprzez rozkładanie wyposażenia na części przy stole warsztatowym.

POTRZEBUJESZ LEPSZEJ BRONI?

Oprócz stanu wyposażenia, warto też pamiętać o zmianie broni na potężniejszą. Strona poradnika "Jak zdobyć lepszą broń?" zawiera propozycje i lokalizacje, w jakich znajdziesz lepsze bronie.

Kupuj amunicje

Zadbanie o odpowiedni zapas amunicji to podstawa przeżycia. - 10 najlepszych porad na start | The Outer Worlds - The Outer Worlds - poradnik do gry
Zadbanie o odpowiedni zapas amunicji to podstawa przeżycia.

Nawet najlepsza broń nie będzie przydatna, jeśli nie będziesz posiadał odpowiedniej amunicji. Nieco amunicji zdobędziesz od wrogów i podczas eksploracji, ale dobrym pomysłem jest (w miarę możliwości) skupowanie amunicji od handlarzy. Wybierz broń, z której korzystasz najczęściej, a następnie szukaj do niej amunicji u sprzedawców. Warto też wykupić perk o nazwie Jeszcze kilka bitów (A Few Bits More) - dzięki temu zapasy amunicji u handlarzy zostaną zwiększone o 100%.

Ulepszaj ulubioną broń

Modyfikacje broni sprawią, że stanie się ona lepsza. - 10 najlepszych porad na start | The Outer Worlds - The Outer Worlds - poradnik do gry
Modyfikacje broni sprawią, że stanie się ona lepsza.

Pamiętaj, że broń może zostać ulepszona poprzez modyfikacje - np. zmieniając typ zadawanych obrażeń czy dodając lepszy celownik. Modyfikowanie broni odbywa się przy stole warsztatowym. Do ulepszenia broni potrzebujesz konkretnej modyfikacji - występują one w świecie gry w postaci przedmiotów. Możesz je odnaleźć podczas eksploracji czy też kupić od handlarzy. Oprócz tego możesz rozwijać umiejętność Inżynieria, dzięki której zyskasz szansę na zdobycie modyfikacji podczas rozmontowania uzbrojenia.