Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Outer Worlds - poradnik do gry

The Outer Worlds - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Najlepsze buildy w The Outer Worlds The Outer Worlds poradnik, solucja

Niniejsza strona poradnika zawiera propozycje najlepszych buildów w The Outer Worlds. Przygotowaliśmy tu zestawienie trzech typów rozwojów postaci - do walki dystansowej, do walki wręcz, a także do walki przy użyciu towarzyszy. Przy każdym buildzie znajdziesz jego opis, a także najlepsze atrybuty (wybierane podczas tworzenia bohatera), umiejętności i perki, które powinny stanowić podstawę danego buildu.

WSZYSTKIE PERKI I UMIEJĘTNOŚCI

Przed rozpoczęciem tworzenia buildu warto sprawdzić wszystkie umiejętności i perki dostępne w The Outer Worlds. Znajdziesz je na osobnej stronie naszego poradnika.

Build dla broni dystansowej

Walka na dystans pozwala uniknąć bezpośredniej konforntacji. - Najlepsze buildy w The Outer Worlds - The Outer Worlds - poradnik do gry
Walka na dystans pozwala uniknąć bezpośredniej konforntacji.

Build przeznaczony dla broni dystansowej skupia się oczywiście na eliminacji wrogów z bezpiecznej odległości. Połączenie pistoletów, broni długiej czy broni ciężkiej z taktycznym spowolnieniem czasu daje najlepsze efekty. Przydatna jest też umiejętność skradania - jeśli zależy nam na zabiciu części przeciwników bez wykrycia. Każdą bitwę najlepiej rozpocząć od skradania się i uruchomienia taktycznego spowolnienia czasu. To pozwoli na rozeznanie i pozbycie się najtrudniejszych przeciwników. Należy też pamiętać o jak najczęstszym trafianiu w słabe punkty przeciwnika (np. w głowę).

Atrybuty

W trakcie tworzenia postaci należy skupić się na Percepcji i Inteligencji. Dzięki temu, od samego początku rozgrywki, najważniejsze umiejętności (Pistolety, Broń długa i Broń ciężka) zostaną wzmocnione.

  1. Percepcja: Bardzo wysoki poziom
  2. Inteligencja: Bardzo wysoki poziom

Umiejętności

Najważniejszymi umiejętnościami są te znajdujące się w grupie Broń dystansowa. Zapewni to przede wszystkim dodatkowe obrażenia przy trafieniach krytycznych. Warto również inwestować w kategorię Skradanie się - postać stanie się mniej widoczna dla przeciwników, a umiejętność Otwierania zamków i Hakowania terminali ułatwi eksplorację świata i zdobywanie przedmiotów.

Perki

Wybrane perki powinny zwiększać zadawane obrażenia bronią dystansową, a także ulepszać działanie taktycznego spowolnienia czasu. Dobrym wyborem jest Spowolnienie czasu, Kostucha, Skaner, Pewna ręka i Pewność siebie. Warto również zainteresować się takimi perkami jak Jeszcze kilka bitów czy Samotny skradacz.

Build dla broni do walki wręcz

Najlepszy build dla fanów bliskich starć. - Najlepsze buildy w The Outer Worlds - The Outer Worlds - poradnik do gry
Najlepszy build dla fanów bliskich starć.

Niniejszy build w The Outer Worlds skupia się na walce wręcz. Podstawową decyzją jest wybór między bronią dwuręczną a jednoręczną. Broń dwuręczna zapewnia większa obrażenia, ale broń jednoręczna pozwala na szybsze zadawanie ciosów - wybór jest kwestią indywidualną, bo build sprawdza się w obu typach broni do walki wręcz. Rozgrywka postacią opartą na walce wręcz jest prosta - przeciwników pokonujemy w bezpośrednich starciach. Oczywiście nie można zapomnieć o blokach i unikach, a także perkach zwiększających zdrowie.

Atrybuty

Przeznaczenie punktów na Siłę i Zręczność skutkuje większymi obrażeniami zadawanymi w walce wręcz, a także szybszymi atakami. Dodatkowym plusem jest zwiększona pojemność ekwipunku.

  1. Siła: Bardzo wysoki poziom
  2. Zręczność: Bardzo wysoki poziom

Umiejętności

Wybór umiejętność jest prosty. Należy skupić się na Broni białej jednoręcznej lub Broni białej dwuręcznej - w zależności od naszych preferencji. Rozwój tych umiejętności zwiększa obrażenia zadawane przy ciosach krytycznych. Trzeba też pamiętać o Blokowaniu, które z każdym poziomem zwiększa współczynnik pancerza.

Perki

Perki wybierane w tym buildzie powinny przede wszystkim zwiększać przeżywalność postaci - podnosząc jego zdrowie i pancerz czy polepszając możliwości leczenia. Podstawowymi perkami są Wytrwałość i Twardziel. Zdecydowanie warto wykupić też perki Żniwiarz oraz Wet za wet. W dalszej kolejności należy uzyskać dostęp do perków Pewność siebie i Ostatnie starcie.

Build dla towarzyszy

Towarzysze mogą skutecznie zająć się wrogami. - Najlepsze buildy w The Outer Worlds - The Outer Worlds - poradnik do gry
Towarzysze mogą skutecznie zająć się wrogami.

Ostatni build skupia się na maksymalnym wykorzystaniu towarzyszy. Początek rozgrywki może okazać się dość trudny (mając dostęp tylko do jednego towarzysza), ale wraz z rozwojem, build zyskuje na sile. Podstawową zasadą buildu jest umożliwienie towarzyszom jak największej liczby zabójstw, aby uzyskać bonusy perku Zabójcza demonstracja (dodatkowe punkty doświadczenia po zabiciu wrogów przez naszych towarzyszy). Oczywiście nasz bohater również musi mieć możliwość obrony i walki. Rekomendujemy broń dystansową - towarzyszom łatwiej pomagać z dystansu.

Atrybuty

Urok wpływa na umiejętności związane z towarzyszami, a Inteligencja i Percepcja zwiększają obrażenia przy trafieniach krytycznych i w słabe punkty, co pozwala na lepsze wspieranie drużyny. Obniżony Temperament sprawi, że zdrowie nie będzie regenerowało się automatycznie, ale nasz bohater powinien trzymać się z tyłu i jedynie pomagać towarzyszom.

  1. Urok: Bardzo wysoki poziom
  2. Inteligencja: Wysoki poziom
  3. Percepcja: Wysoki poziom
  4. Temperament: Poniżej średniej

Umiejętności

Głównymi umiejętnościami są oczywiście Inspirowanie i Determinacja, zwiększające obrażenia oraz zdrowie naszych towarzyszy. Przydatne też są Nauki ścisłe, które pozwolą ulepszać uzbrojenia. Oprócz tego, warto zainwestować nieco punktów w Otwieranie zamków i Hakowanie, a także jedną z umiejętności z Broni dystansowych.

Perki

Pierwszym i podstawowym perkiem powinna być Zabójcza demonstracja - wtedy od początku rozgrywki otrzymujemy dodatkowe doświadczenie, gdy nasi towarzysze zabijają wrogów. Dalej również należy skupić się na perkach ulepszających towarzyszy - Precyzja, My, Kompania Braci, Tag Team i Tylko mi tu nie kipnij.