Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Elder Scrolls Online - poradnik do gry

The Elder Scrolls Online - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Mapa Tamriel - The Elder Scrolls Online
Mapa Tamriel - The Elder Scrolls Online
Powiększ mapę

Przymierze Daggerfall (Daggerfall Covenant) | Frakcje i rasy w TESO The Elder Scrolls Online poradnik, solucja

Rasy członkowskie: Bretoni, Orkowie, Redgardzi

Włączone prowincje: Wysoka Skała, Orsinium, Hammerfell

Przywódca: Wysoki Król Emeric (Breton)

Fundamentem, na którym wspiera się Przymierze Daggerfall, i powodem, dla którego zostało ono powołane do życia, jest handel. Trudności w swobodnym przewożeniu towarów i ich wymienianiu na złoto, wywołane chaosem, jaki zapanował w Cyrodiil i reszcie Tamriel po Soulburst, skłonił Bretonów do tego, by wziąć sprawy w swoje ręce i przywrócić porządek.

Inicjatorem tego ruchu był Emeric, magnat kupiecki z Wysokiej Skały. Zaczął on od zjednoczenia własnego ludu i objęcia nad nim królewskiej władzy, by następnie zawrzeć sojusz z sąsiadującymi Redgardami poprzez małżeństwo, a także przeciągnąć na swoją stronę Orków, obiecując im wydzielenie własnej prowincji po zdobyciu Cyrodiil i odnowieniu Cesarstwa (do tej pory Orsinium było częścią Wysokiej Skały).

Jak może wskazywać powyższe, Emeric to przebiegły polityk i zdolny dyplomata, a z dawnych lat także przedsiębiorczy kupiec. Jednak nie zawsze preferuje on pokojowe metody - gdy rokowania zawodzą, Wysoki Król nie waha się wystawić silnej armii, a następnie wyrżnąć w pień wrażych oddziałów, zostawiając przy życiu tylko garstkę niedobitków, by wrócili do swego ludu, snując opowieści siejące panikę i defetyzm. Miejscem, z którego Emeric sprawuje rządy, jest Wayrest, zlokalizowana nad Zatoką Illiac stolica Wysokiej Skały.

Król Emeric w towarzystwie swoich orkowych i redgardzkich sojuszników. - Przymierze Daggerfall (Daggerfall Covenant) | Frakcje i rasy w TESO - The Elder Scrolls Online - poradnik do gry
Król Emeric w towarzystwie swoich orkowych i redgardzkich sojuszników.

A oto charakterystyka ras tworzących Przymierze Daggerfall:

Bretoni - lud ten przez długi okres żył i rozwijał się pod panowaniem Elfów wysokiego rodu, co odcisnęło na nim trwałe piętno. W wyglądzie Bretonów (a zwłaszcza rysach ich twarzy) nietrudno doszukać się śladów wskazujących na posiadanie przez nich domieszki elfickiej krwi w żyłach. Zaznacza się to również w naturalnym uzdolnieniu mieszkańców Wysokiej Skały - mają oni naturalny talent do manipulowania tajemnymi mocami, czyniący z nich najlepszych magów wśród wszystkich ludzkich ras (czego świadomość często objawia się arogancją w zachowaniu). Wśród Bretonów nierzadko można spotkać także kupców czy dyplomatów oraz umiejętnych rzemieślników, natomiast rzadziej trafiają się wojownicy, jako że jest to stosunkowo wątła fizycznie rasa.

Orkowie - choć może wydawać się to nieprawdopodobne, lud ten wywodzi swoje pochodzenie od Aldmerów (tak jak wszystkie elfickie rasy), a jego właściwa nazwa to Orsimerowie. Uczynienie swoim patronem daedrycznego księcia Malacatha doprowadziło do drastycznych zmian, jeśli chodzi o cechy fizyczne i psychiczne przedstawicieli tej rasy, czyniąc z nich istoty silne, wojownicze i nieustraszone, lecz jednocześnie brzydkie, agresywne i o przytępionych umysłach, a do tego pozbawione naturalnego talentu do magii. Jako jedyna grywalna rasa w serii The Elder Scrolls, Orkowie nie mają własnej prowincji w obrębie Cesarstwa - ich ojczyzna to małe księstwo Orsinium, zlokalizowane w Górach Wrothgara na terenie Wysokiej Skały.

Redgardzi - jedyna ludzka rasa, która nie wywodzi się od Nordów. Ten ciemnoskóry lud pochodzi z Yokudy, nieistniejącego już dziś kontynentu na zachód od Tamriel. Redgardzi przybyli tutaj przed stuleciami, uciekając przed zagładą własnej ojczyzny, i osiedlili się w prowincji Hammerfell, w dużej mierze pokrytej przez pustynię Alik'r. Członkowie omawianej rasy otoczyli to miejsce szczególną czcią, wyznaczając je na miejsce prób hartujących ich ciała i umysły. Mamy tu bowiem do czynienia z ludem honorowych i nieustraszonych wojowników, którzy jednocześnie wystrzegają się magii. Pod względem kulturowym Redgardzi łączą elementy charakterystyczne dla muzułmańskiego Bliskiego Wschodu oraz plemiennej Afryki Północnej.

Daggerfall, drugie co do ważności miasto Wysokiej Skały. - Przymierze Daggerfall (Daggerfall Covenant) | Frakcje i rasy w TESO - The Elder Scrolls Online - poradnik do gry
Daggerfall, drugie co do ważności miasto Wysokiej Skały.