Mass Effect: Prezydium, Wieża, Akademia SOC - Cytadela, mapy, solucja
Aktualizacja:
Na tej stronie poradnika do gry Mass Effect możesz znaleźć opis przejścia z pierwszej wizyty na Cytadeli. Oprócz informacji na temat eksploracji Cytadeli przygotowaliśmy też mapy jej trzech dużych obszarów - Prezydium, Wieży oraz Akademii SOC.
- Cytadela - pierwsza wizyta
 - Cytadela: Prezydium - mapa
 - Cytadela: Wieża - mapa
 - Cytadela: Akademia SOC - mapa
 
Cytadela - pierwsza wizyta
Po wylądowaniu na Cytadeli i kilku rozmowach odzyskujemy kontrolę nad Shepardem. Praktycznie już w tym momencie możemy wybrać, czy ruszyć na poszukiwanie zadań dodatkowych, czy podążać za wątkiem głównym.
Od tego momentu poradnika nie będę sugerował kolejności wykonywania misji. Skoncentruję się natomiast na tym, co można zrobić przebywając w danej lokacji. Warto jednak pamiętać, że do części pomieszczeń uzyskamy dostęp dopiero po udaniu się z wizytą do urzędującej w Wieży Rady.
Najlepszym sposobem podejścia do eksploracji Cytadeli, jest skoncentrowanie się na głównym zadaniu Zdemaskuj Sarena, a dopiero później zajęcie się wykonywaniem misji pobocznych.
Uwaga! - Żeby szybciej przemieszczać się po Cytadeli, warto korzystać z kolejki. Wystarczy podejść do charakterystycznego pomarańczowego terminala i wybrać cel podróży.
Cytadela: Prezydium - mapa

LEGENDA (Mapa C1):
1. Gabinet ambasadora Udiny
2. Biuro volusów i elcorian
3. Hol Ambasady
4. Kwatera główna SOC
5. Bank
6. Zbuntowana SI
7. Pokoje Metresy
8. Emporium
9. Helena Blake
10. Pastor hanarów i oficer SOC
A. Do Akademii SOC
B. Do Wieży Rady
C. Do Okręgów
D. Do Akademii SOC
S. Sklep
O. Opiekun
Cytadela: Wieża - mapa

LEGENDA (Mapa C2):
1. Sala posiedzeń Rady
2. Chorban
3. Garoth
4. Admirał Kahoku
A. Do Prezydium
O. Opiekun
Cytadela: Akademia SOC - mapa

LEGENDA (Mapa C3):
1. Biuro Chellicka
2. Poczekalnia
3. Hal główny Akademii
A. Do Prezydium
B. Do Doków
C. Do Okręgu dolnego
O. Opiekun
S. Sklep
1
- Mass Effect - poradnik do gry
- Mass Effect: Poradnik do gry
	
- Mass Effect: Opis przejścia
		
- Mass Effect: Cytadela
			
- Mass Effect: Prezydium, Wieża, Akademia SOC - Cytadela, mapy, solucja
 - Mass Effect: Flux, Okręgi, Doki - Cytadela, mapy, solucja
 - Mass Effect: Zdemaskuj Sarena - Cytadela, mapy, solucja
 - Mass Effect: Garrus, Wrex - Cytadela, mapy, solucja
 - Mass Effect: Skarga Xeltana, Metresa asari - Cytadela, mapy, solucja
 - Mass Effect: Dziwna transmisja, Przeskanuj opiekunów - Cytadela, mapy, solucja
 - Mass Effect: Fan, Prośba reporterki - Cytadela, mapy, solucja
 - Mass Effect: Namierzanie sygnału, Siostra Rity - Cytadela, mapy, solucja
 - Mass Effect: Nietypowe odczyty, Powrót do domu - Cytadela, mapy, solucja
 - Mass Effect: Dane dla Shellsa - Cytadela, mapy, solucja
 - Mass Effect: Lęki Jahleeda, Zaginieni badacze - Cytadela, mapy, solucja
 - Mass Effect: Wrogie przejęcie, Wieszcz z Prezydium - Cytadela, mapy, solucja
 - Mass Effect: Doktor Michel, Zaginieni Marines - Cytadela, mapy, solucja
 - Mass Effect: Korsarze, Zakładnik - Cytadela, mapy, solucja
 
 
 - Mass Effect: Cytadela
			
 
 - Mass Effect: Opis przejścia
		
 
 - Mass Effect: Poradnik do gry
	
 
Komentarze czytelników
Wintermoon Pretorianin
gra też super, może nawet głównie gra super :)
Tofu Legend
Ugh, to tłumaczenie producentów ekwipunku to tak na serio? :/ Jeśli tak, to tłumacz dał dup... eee, ciała na całej linii - "Ryzyko kontroli Elanus?" Prooooooszę... Combinet, Foundation i Council przetłumaczeone, Arsenal, Fabrication i Labs zostawione w oryginale... Niech mnie ktoś pocieszy i powie, że tłumaczenie dialogów stoi na wyższym poziomie niż ta nędza... :(
zanonimizowany368793 Legionista
Niestety z tłumaczeniem gry różnie bywa.
 W większości dialogi stoją na przyzwoitym poziomie, ale brak konsekwencji w tłumaczeniu daje się we znaki. Niektóre nazwy miejscami występują w formie przetłumaczonej bądź oryginalnej (vide: system Podróżnik/Voyager), a czasami zdarzają się nawet takie sytuacje, w których ta sama rzecz jest różnie tłumaczona.
Bruniu Pretorianin
Genialna gra to jest.A co do poradnika to z pewnoscią się przyda.
zanonimizowany162075 Pretorianin
dobry poradnik, ale żebyście wrzucali na screeny zdjęcia z telewizora / monitora... ludzie.
Soulcatcher Legend
StarWarsDroidWanabe ---> screeny nie są w tym poradniku aż tak istotne, a akurat konsole z których zgrywamy normalnie materiały były zajęte do innych poradników. Myślę że jak będzie czas to podmienimy na lepszą jakość
georgos ---> tłumaczenie nie jest złe, zresztą możesz z tej samej płyty grać w wersję oryginalną.
zanonimizowany519044 Junior
Gdyby nie ten poradnik to nie wiem jak bym trafił to tego therum w poszukiwaniu tej gosciuwy.Pewnie bym błądził po planetach a ja nie lubie takich momentów w grze gdy błądze tracąc czas
BŁOND_07 Konsul
Ja pierdziele czemu w dwójce mówią, że spotykałeś się w jedynce z cerberusem, kiedy ja jedynkę przeszedłem i nawet ani razu w grze nie zobaczyłem nazwy cerberus? Powie mi ktoś, o co chodzi?
redan Generał
no to chyba nie wykonywałeś wszystkich zadań pobocznych lub pominąłeś niektóre kwestie dialogowe. bo o ile mnie pamięć nie myli, firma Cerberus pojawia się w kontekście questu o żołnierzach admirała Kahoku (czy jak to się tam jego nazwisko pisze - kolo stoi koło terminala obok schodów do rady na Cytadeli) oraz zadania z żołnierzem-wariatem, na którym robili eksperymenty
BŁOND_07 Konsul
Podczas wątku głównego w ogóle nie ma nic o cerberusie, ale teraz przejrzałem zadania poboczne i rzeczywiście cerberus pojawia się, ale chyba jako taka "zła" firma :P
Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.
Copyright © 2000 - 2025 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.
