Mass Effect: Konfrontacja z Sarenem - Virmir, solucja, opis przejścia
Aktualizacja:
Na tej stronie poradnika do gry Mass Effect znajdziesz opis przejścia konfrontacji z Sarenem, czyli bossem głównej fabuły napotykanym w trakcie pobytu na planecie Virmire. Z naszej solucji dowiesz się m.in. jak poprowadzić rozmowę z Sarenem, jak zachowywać się w trakcie pojedynku z bossem oraz jakie czynności warto wykonać po wygranym starciu z Sarenem.
- Saren - opis pojedynku z bossem
- Spotkania i rozmowy po wygranym pojedynku z bossem
- Opcjonalne aktywności i przygotowania
Saren - opis pojedynku z bossem
Kiedy opanujemy sytuację, nadleci sam Saren. Podczas rozmowy poznamy motywy stojące za jego zachowaniem. Będziemy mieli także okazje spróbować przeciągnąć go na naszą stronę (umiejętności perswazji), co nie wpłynie znacząco na zmianę zachowania byłego widma, ale przysporzy nam nieco punktów moralności.
W końcu rozpocznie się walka. Naszym pierwszym ruchem powinno być znalezienie osłony i szybka zmiana uzbrojenia drużyny na takie, które w największym stopniu będzie zadawać uszkodzenia istotom organicznym.
W trakcie potyczki warto zrobić użytek z wszystkich naszych zdolności, zarówno ofensywnych, jak i defensywnych. Kontrolujmy również stan tarczy i zdrowia naszej drużyny, w razie potrzeby odpowiednio reagując (wzmocnienie tarczy, med-żel).
Po zakończonej walce pozostanie nam jedynie oglądać z orbity potężną eksplozję, która pogrzebała w gruzach bazę Sarena.
Spotkania i rozmowy po wygranym pojedynku z bossem
Dojdzie do standardowego już spotkania z drużyną, podczas którego Liara po raz kolejny spróbuje poznać informacje umieszczone przez przekaźniki protean w głowie Sheparda. Tym razem uda jej się zlokalizować cel podróży Sarena - planetę Ilos (opisaliśmy ją w rozdziale 11 poradnika).
Podczas holokonferencji z Radą opowiadamy o tym, czego dowiedzieliśmy się o byłym widmie. Niestety przedstawiciele ras wszechświata wciąż ignorują temat żniwiarzy i lekceważą samego Suwerena.

Gdy tylko spróbujemy skorzystać z mapy galaktyki, otrzymamy wiadomość z nakazem natychmiastowego udania się do Cytadeli.
Opcjonalne aktywności i przygotowania
- Przed wybraniem się na spotkanie z Radą sugeruję zająć się najpierw pobocznymi misjami z rozdziału Niezbadany świat naszego poradnika. Co prawda po wystartowaniu z Cytadeli będziemy mieli jeszcze możliwość ich wykonania, ale nie ukończymy wszystkich, ponieważ niektóre wymagają przekazania zdobytych wiadomości osobom przebywającym na tej stacji, a my z pewnych powodów nie będziemy mogli na nią powrócić.
- Jeżeli pomogliśmy oddziałowi kapitana Kirrahe w ramach questu Pomoc drużynie kapitana Kirrahe z planety Virmire będziemy mogli porozmawiać z nim w ładowni Normandii. Obok niego spotkamy kupca, z którym warto nieco pohandlować. Pamiętajmy jednak, że po wylądowaniu w Cytadeli kapitan i jego ludzie opuszczą pokład naszego statku.
0
- Mass Effect - poradnik do gry
- Poradnik do gry
- Opis przejścia
- Virmir
- Mass Effect: Dojazd do obozu salarian - Virmir, solucja, opis przejścia
- Mass Effect: Wrex i genofagium - Virmir, solucja, opis przejścia
- Mass Effect: Atak na bazę - Virmir, solucja, opis przejścia
- Mass Effect: Baza - mapy
- Mass Effect: Wyłączenie systemów obrony przeciwlotniczej - Virmir, solucja
- Mass Effect: Podłożenie bomby - Virmir, solucja, opis przejścia
- Mass Effect: Konfrontacja z Sarenem - Virmir, solucja, opis przejścia
- Virmir
- Opis przejścia
- Poradnik do gry
Komentarze czytelników
Soulcatcher Legend

StarWarsDroidWanabe ---> screeny nie są w tym poradniku aż tak istotne, a akurat konsole z których zgrywamy normalnie materiały były zajęte do innych poradników. Myślę że jak będzie czas to podmienimy na lepszą jakość
georgos ---> tłumaczenie nie jest złe, zresztą możesz z tej samej płyty grać w wersję oryginalną.
zanonimizowany519044 Junior
Gdyby nie ten poradnik to nie wiem jak bym trafił to tego therum w poszukiwaniu tej gosciuwy.Pewnie bym błądził po planetach a ja nie lubie takich momentów w grze gdy błądze tracąc czas
BŁOND_07 Konsul
Ja pierdziele czemu w dwójce mówią, że spotykałeś się w jedynce z cerberusem, kiedy ja jedynkę przeszedłem i nawet ani razu w grze nie zobaczyłem nazwy cerberus? Powie mi ktoś, o co chodzi?
redan Generał

no to chyba nie wykonywałeś wszystkich zadań pobocznych lub pominąłeś niektóre kwestie dialogowe. bo o ile mnie pamięć nie myli, firma Cerberus pojawia się w kontekście questu o żołnierzach admirała Kahoku (czy jak to się tam jego nazwisko pisze - kolo stoi koło terminala obok schodów do rady na Cytadeli) oraz zadania z żołnierzem-wariatem, na którym robili eksperymenty
BŁOND_07 Konsul
Podczas wątku głównego w ogóle nie ma nic o cerberusie, ale teraz przejrzałem zadania poboczne i rzeczywiście cerberus pojawia się, ale chyba jako taka "zła" firma :P
Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.
Copyright © 2000 - 2025 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.