Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Dying Light 2 - poradnik do gry

Dying Light 2 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Dying Light 2: Bugi z dialogami Dying Light 2 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry Dying Light 2 opisuje błędy z pomijaniem przez grę kwestii dialogowych i wyświetlaniem napisów podczas rozmów.

Ostatnia aktualizacja: 27 stycznia 2022

Na tej stronie poradnika do gry Dying Light 2 zamieściliśmy opis błędów z poprawnym odtwarzaniem rozmów - mogą one dotyczyć pomijania kwestii mówionych oraz napisów pod dialogami. Podpowiadamy jak zachowywać się po to żeby nie stracić okazji do zrozumienia przebiegu danej rozmowy.

Uwaga - Opisywany bug niekoniecznie musi pojawiać się w Waszej grze. Niektóre błędy i problemy dotyczą konkretnych wersji gry oraz konkretnych platform sprzętowych. Dodatkowo wiele bugów powinno zostać naprawionych przez kolejne łatki, wydawane po premierze Dying Light 2.

Opis buga

Opisywany problem jest niestety bardzo uciążliwy, bo może Wam uniemożliwić poprawne odsłuchiwanie oraz odczytywanie dialogów - Dying Light 2: Bugi z dialogami - Dying Light 2 - poradnik do gry

Opisywany problem jest niestety bardzo uciążliwy, bo może Wam uniemożliwić poprawne odsłuchiwanie oraz odczytywanie dialogów. Może on przyjąć dwie formy:

  1. Pomijanie przez grę kwestii dialogowych bez możliwości wysłuchania ich.
  2. Bardzo szybkie przewijanie napisów uniemożliwiające zapoznanie się z przebiegiem rozmów czy cut-scenek.

Nie ma niestety metody skutecznego zabezpieczenia się przed tym błędem. Bug może pojawiać się w losowych rozmowach i momentach rozgrywki, aczkolwiek prawdopodobieństwo jego wystąpienia zwiększa się w lokacjach z dużą ilością NPC-ów, np. na Pływającej Fortecy Stróżów Prawa.

Rozwiązanie problemu

  1. Upewnijcie się, że macie zainstalowaną najnowszą wersję gry po to żeby zmniejszyć ryzyko wystąpienia opisywanego błędu.
  2. W przypadku wystąpienia błędu rozważcie spauzowanie i zamknięcie gry. Po jej zrestartowaniu spróbujcie ponownie zaliczyć tę samą rozmowę, a jest szansa, że tym razem pomyślnie się ona odtworzy. Niestety metoda ta stwarza ryzyko, że możecie stracić część ostatnich postępów i po ponownym uruchomieniu gry wznowicie zmagania nie w tym samym miejscu, tylko np. od wcześniejszego punktu kontrolnego czy od początku danej misji.
  3. Problem powinien też zostać rozwiązany poprzez udanie się na odpoczynek, przy czym wybierając tę metodę nie będziecie mogli odtworzyć "przegapionych" rozmów.