Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Doom Eternal - poradnik do gry

Doom Eternal - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Doom Eternal: Wyzwania Doom Eternal poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Doom Eternal zamieściliśmy informacje czym są wyzwania. Informujemy o trzech głównych rodzajach wyzwań, o tym jak przebiega ich zaliczanie i o tym z jakimi nagrodami wiąże się zajmowanie wyzwaniami.

Ogólne informacje o wyzwaniach w Doom Eternal

Zajmowanie się wyzwaniami w Doom Eternal jest całkowicie opcjonalną aktywnością i nie są one wymagane do ukończenia kampanii dla pojedynczego gracza - Doom Eternal: Wyzwania - Doom Eternal - poradnik do gry

Zajmowanie się wyzwaniami w Doom Eternal jest całkowicie opcjonalną aktywnością i nie są one wymagane do ukończenia kampanii dla pojedynczego gracza. Aktualne wyzwania możesz przeglądać z zakładki Challenges z poziomu menu pauzy, przy czym warto zaznaczyć, że nie wszystkie rodzaje wyzwań są tam od razu widoczne - wyzwania misji są dostępne począwszy od misji 3, a wyzwania broni dopiero po odblokowaniu jakiegoś mistrzostwa.

Gra informuje o postępach w zaliczaniu wyzwań komunikatami pojawiającymi się przy prawej krawędzi ekranu. Możesz np. dowiedzieć się o zaliczeniu wyzwania, czy o tym ile zabójstw określonego typu potrzebnych jest jeszcze do ukończeniu wyzwania.

Wyzwania możesz sobie też podpinać (opcja Pin) po to żeby je w prostszy sposób śledzić. Zmniejszy to ryzyko, że o jakimś wyzwaniu zapomnisz - w wersji na PS4 po zaznaczeniu wyzwania możesz je podpiąć wciskając X na padzie.

Wyzwania misji (Mission Challenges)

To pierwsza z trzech głównych kategorii wyzwań - Doom Eternal: Wyzwania - Doom Eternal - poradnik do gry

To pierwsza z trzech głównych kategorii wyzwań. Wyzwania misji pojawiają się począwszy od trzeciej misji kampanii. Do zaliczenia są zawsze 3 różne wyzwania. Mogą one dotyczyć różnorakich kwestii - wykonywania zabójstw chwały na określone sposoby, atakowania grup przeciwników, czy odnajdywania określonych kategorii znajdziek.

Założenia wyzwań misji oraz podpowiedzi jak je zaliczać znajdziesz w naszym opisie przejścia gry.

Nagroda za zaliczenie każdego zestawu 3 wyzwań misji to bateria Strażnika (Sentinel Battery) - Doom Eternal: Wyzwania - Doom Eternal - poradnik do gry

Nagroda za zaliczenie każdego zestawu 3 wyzwań misji to bateria Strażnika (Sentinel Battery). Dla przypomnienia baterii możesz używać do otwierania pomieszczeń w Fortecy Zagłady.

Warto zaznaczyć, że nie musisz ukończyć wszystkich wyzwań w trakcie pojedynczego przejścia misji. Jeśli przegapiłeś jakieś wyzwanie, to możesz powtórzyć etap i powalczyć tylko o brakujące wyzwanie. Nie stracisz postępów w kwestii ukończenia pozostałych wyzwań.

Wyzwania broni (Weapons Challenges)

Wyzwania broni dotyczą tylko sytuacji, w której udało ci się zakupić jakieś ulepszenie broni oraz wszystkie udoskonalenia do niego (te, które wymagają zużywają punktów broni) - Doom Eternal: Wyzwania - Doom Eternal - poradnik do gry

Wyzwania broni dotyczą tylko sytuacji, w której udało ci się zakupić jakieś ulepszenie broni oraz wszystkie udoskonalenia do niego (te, które wymagają zużywają punktów broni). Dopiero wtedy pojawia się okazja do powalczenia o mistrzostwo.

Wyzwania z tej grupy w większości sytuacji polegają na użyciu danego ulepszenia broni do zabicia kilku lub kilkudziesięciu demonów na określone sposoby. Może to być np. konieczność zabicia grupy potworów pojedynczym atakiem czy niszczenia słabych punktów na ich ciałach.

Zdobycie mistrzostwa dla danego ulepszenia broni odblokowuje jakąś przydatną pasywną cechę - Doom Eternal: Wyzwania - Doom Eternal - poradnik do gry

Zdobycie mistrzostwa dla danego ulepszenia broni odblokowuje jakąś przydatną pasywną cechę. Może to być np. prowadzenie ciągłego ostrzału bez ryzyka przegrzewania się broni czy bez konieczności jej przeładowywania.

Warto zaznaczyć, że wyzwania broni można pomijać zużywając żetony mistrzowskie - to dobra technika do pozbywania się konieczności zaliczania najtrudniejszych wyzwań. Cały proces dokładniej omówiliśmy na stronie Jak i po co ulepszać bronie?.

Wyzwania tygodniowe (Weekly Challenges)

Wyzwniami tygodniowymi możesz zajmować się tylko jeśli jesteś połączony z serwerami gry - Doom Eternal: Wyzwania - Doom Eternal - poradnik do gry

Wyzwniami tygodniowymi możesz zajmować się tylko jeśli jesteś połączony z serwerami gry. Zgodnie z nazwą są one podmieniane co tydzień na inne. Wyzwania z tej grupy mają różne założenia, np. atakowanie demonów z użyciem określonych broni czy wygrywanie rozgrywek w trybie Battlemode.

Nagrodami za zaliczanie wyzwań tygodniowych są punkty doświadczenia - XP. Pozwalają one awansować na wyższe rangi i odblokowywać nagrody np. w postaci przedmiotów kosmetycznych. W miarę możliwości staraj się zawsze zaliczyć jak najwięcej wyzwań z danego tygodnia (co najmniej 4 z 8) żeby otrzymywać dodatkowe duże premie XP.

Na stronie Jak zmienić wygląd bohatera? opisaliśmy zasady korzystania z nagród / przedmiotów kosmetycznych otrzymywanych m.in. dzięki awansowaniu na wyższe rangi.