Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Doom Eternal - poradnik do gry

Doom Eternal - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Doom Eternal: Doom 64 - FAQ Doom Eternal poradnik, solucja

Poniżej znajdziesz mini FAQ z odpowiedziami na często zadawane pytania w sprawie gry Doom 64. Poruszone w naszym poradniku tematy dotyczą między innymi potencjalnych utrudnień w tematach eksploracji czy zapisywania swoich postępów.

Dlaczego nie mogę skakać?

Nie jest to błąd gry ani efekt nie przypisania żadnego przycisku do opcji skakania - Doom 64 nie oferuje możliwości wykonywania skoków - Doom Eternal: Doom 64 - FAQ - Doom Eternal - poradnik do gry

Nie jest to błąd gry ani efekt nie przypisania żadnego przycisku do opcji skakania - Doom 64 nie oferuje możliwości wykonywania skoków. Jest to w bezpośredniej linii wynikiem tego, że gra wyprodukowana została w latach 90-tych XX wieku. Klasyczne części serii Doom nie miały takiej opcji.

Brak opcji skoku oznacza, że nie możesz wskakiwać nawet na niezbyt wysokie półki. Możesz na szczęście normalnie wchodzić po schodach nawet jeśli mają one wysokie stopnie.

Musisz szukać innych sposobów na dotarcie do celu - Doom Eternal: Doom 64 - FAQ - Doom Eternal - poradnik do gry

Musisz szukać innych sposobów na dotarcie do celu. Warto zaznaczyć, że możesz przebiegać po sąsiadujących półkach - przykład takiej lokacji pokazuje obrazek. Jeśli będziesz dostatecznie szybko przemieszczał się, to bohater nie spadnie, tylko dobiegnie do sąsiedniej platformy.

Jak zapisywać grę?

Swoje postępy w grze Doom 64 możesz zapisywać na dwa sposoby - Doom Eternal: Doom 64 - FAQ - Doom Eternal - poradnik do gry

Swoje postępy w grze Doom 64 możesz zapisywać na dwa sposoby:

  1. Z poziomu menu pauzy - Są to manualne / ręczne sejwy.
  2. Polegając na szybkich zapisach - Jest to początkowo zablokowane, gdyż żaden z przycisków pada nie jest przypisany do quicksave'a i quickloada. Możesz to zmienić przechodząc do opcji sterowania. Odszukaj pozycje Menu Quicksave oraz Menu Quickload i przypisz do nich jakieś nieużywane przyciski. W przykładzie z naszego obrazka ustawiliśmy szybki zapis pod Trójkąt i szybki odczyt pod wciśnięcie prawej gałki analogowej (R3).

Uwaga - W Doom 64 nie ma automatycznych zapisów. Pamiętaj o tym żeby regularnie tworzyć zapisy stanu gry (manualne i opcjonalnie również szybkie).

O co chodzi z hasłami?

Opcję wprowadzania haseł możesz odnaleźć w menu głównym - Doom Eternal: Doom 64 - FAQ - Doom Eternal - poradnik do gry

Opcję wprowadzania haseł możesz odnaleźć w menu głównym. Są one alternatywą do polegania na zapisach stanu gry. Możesz wprowadzić gotowe hasło i np. dzięki temu przenieść się do konkretnego etapu z konkretnymi postępami. "Gotowe" hasła możesz odnajdywać w Internecie. Zadziałają one na każdej wersji gry Doom 64.

Możesz odczytać hasło za każdym razem gdy ukończysz etap. Nie jest ono nigdzie składowane, tak więc jeśli nie chcesz utracić hasła, to musisz je sobie gdzieś zapisać.

Dlaczego w grze jest tak ciemno?

Jest to celowe działanie twórców - niektóre lokacje są bardzo ciemne np - Doom Eternal: Doom 64 - FAQ - Doom Eternal - poradnik do gry

Jest to celowe działanie twórców - niektóre lokacje są bardzo ciemne np. po to żeby wystraszyć gracza atakami potworów, które ukrywały się w ciemnościach. Nie próbuj za wszelką cenę rozjaśniać ekranu, gdyż kolejne lokacje będą z powrotem dobrze oświetlone.

W niektórych misjach gra daje narzędzia do radzenia sobie z wszechogarniającymi ciemnościami - możesz np. odnaleźć gogle do zapewnienia sobie lepszej widoczności, czy przełącznik do włączenia światła w danym pomieszczeniu.

Jak zdobyć broń Unmaker?

Najlepsze bronie BFG i Unmaker możesz odnaleźć w więcej niż jednej lokacji w grze - Doom Eternal: Doom 64 - FAQ - Doom Eternal - poradnik do gry

Najlepsze bronie BFG i Unmaker możesz odnaleźć w więcej niż jednej lokacji w grze. Przykładowym miejscem zdobycia Unmakera jest pokazana na obrazku komnata z misji 12 - Altar of Pain. Na szczęście nawet jeśli przegapisz moment pozyskania broni, to możesz na nią ponownie natrafić w dalszej części gry. Wszystkie najlepsze bronie pojawiają się też do zabrania przed przystąpieniem do pojedynku z finałowym bossem Dooma 64.

Jak dotrzeć do żółtego i niebieskiego klucza w misji 16?

W misji 16 - Blood Keep - możesz natrafić na problemy po zdobyciu czerwonego klucza i przed pozyskaniem niebieskiego oraz żółtego klucza - Doom Eternal: Doom 64 - FAQ - Doom Eternal - poradnik do gry

W misji 16 - Blood Keep - możesz natrafić na problemy po zdobyciu czerwonego klucza i przed pozyskaniem niebieskiego oraz żółtego klucza. W celu rozwiązania tego problemu odszukaj w okolicy pokazany na obrazku interaktywny przycisk. Obszar z przyciskiem rozpoznasz po niebieskich ścianach i podłodze. Po wciśnięciu przycisku łatwo dotrzesz do pokoju z żółtym kluczem.

Jak opuścić podium z niebieskim kluczem w misji 18?

W misji 18 - Spawned Fear - dotrzesz do pomieszczenia z niebieskim kluczem położonym na podium - Doom Eternal: Doom 64 - FAQ - Doom Eternal - poradnik do gry

W misji 18 - Spawned Fear - dotrzesz do pomieszczenia z niebieskim kluczem położonym na podium. Jako że bohater nie może skakać nie możesz w łatwy sposób podnieść tego klucza.

Wróć się do poprzedniego pomieszczenia i ustaw się na małej płycie w rogu pomieszczenia. Wyceluj w zaznaczony na obrazku przycisk i ostrzelaj go z dowolnej broni. Trafienie w przycisk opuści podium - możesz zabrać niebieski klucz.