Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Doom Eternal - poradnik do gry

Doom Eternal - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Doom Eternal: Walka Doom Eternal poradnik, solucja

Doom Eternal to wymagająca strzelanka, która nie wybacza błędów. Warto poznać wszelkie jej mechaniki, aby sprawnie zabijać przeciwników oraz pozbywać się wszelkiego co stanie Ci na drodze.

Na tej stronie naszego poradnika znajdziesz opis kilku mechanik oraz porady, które mogą Ci się przydać w rozgrywce.

Zabójstwa chwały

Zabójstwo chwały to specjalny rodzaj egzekucji, który zapewni Ci odnowienie części punktów zdrowia - Doom Eternal: Walka - Doom Eternal - poradnik do gry

Zabójstwo chwały to specjalny rodzaj egzekucji, który zapewni Ci odnowienie części punktów zdrowia. Wykonanie zabójstwa chwały nie jest zależne od rodzaju demona. Jeśli zdobędzie on wystarczającą ilość obrażeń zacznie "migać", a ty będziesz mógł ostatecznie pozbawić go życia.

Zabójstwo chwały zapewnia Ci bezwzględną pewność, że dany przeciwnik więcej Cię już nie zaatakuje - Doom Eternal: Walka - Doom Eternal - poradnik do gry

Zabójstwo chwały zapewnia Ci bezwzględną pewność, że dany przeciwnik więcej Cię już nie zaatakuje. Nie ma on bowiem opcji obrony, a Twój atak wykończy go od razu.

Piła

Używanie piły świetnie sprawa się w celu uzupełniania amunicji do broni palnej - Doom Eternal: Walka - Doom Eternal - poradnik do gry

Używanie piły świetnie sprawa się w celu uzupełniania amunicji do broni palnej. Musisz jednak pamiętać o ważnym aspekcie. Piła zużywa paliwo, a im większego demona, będziesz próbował ubić tym więcej go zużyje. Staraj się na bieżąco uzupełniać zbiornik paliwa.

Pamiętaj również, że im mniej amunicji masz w danym momencie, tym więcej jej "wypadnie" z zabitego potwora.

Płomienny wybuch

Mały miotacz ognia, który zostanie przymocowany do twojego barku, odblokujesz po ukończeniu pierwszej misji - Doom Eternal: Walka - Doom Eternal - poradnik do gry

Mały miotacz ognia, który zostanie przymocowany do twojego barku, odblokujesz po ukończeniu pierwszej misji. Dzięki niemu podpalisz każdego przeciwnika, a w zamian wyrzuci Ci część punktów pancerza. Ta metoda świetnie sprawdza się w sytuacjach ostatecznych, kiedy ciężko o dodatkowe punkty życia bądź pancerza.

Krwawy cios

Krwawy cios to umiejętność, którą odblokujesz na początku pierwszej misji fabularnej - Doom Eternal: Walka - Doom Eternal - poradnik do gry

Krwawy cios to umiejętność, którą odblokujesz na początku pierwszej misji fabularnej. To specjalny atak wręcz, który zadaje spore obrażenia i ogłusza przeciwnika. Aby go uzupełniać musisz wykonywać zabójstwa chwały.

  1. Krwawy cios dobrze sprawdza się do wytrącania przeciwników z równowagi i ogłusza ich;
  2. Krwawy cios potrafi również niszczyć tarcze przeciwników, np. Archvile'a.
  3. Runa tłucz i rabuj sprawia, że z wrogów zabitych przez krwawy cios wypada zdrowie.

Ruch

Jedną z ważniejszych zasad, które musisz zapamiętać, jest to, abyś stale pozostawał w ruchu - Doom Eternal: Walka - Doom Eternal - poradnik do gry

Jedną z ważniejszych zasad, które musisz zapamiętać, jest to, abyś stale pozostawał w ruchu. Rozglądają się za platformami, wyrzutniami, ścianami do wspinaczki czy innymi elementami, dzięki którym będziesz mógł sprawnie się przemieszczać.

Oczywiście nie musisz od razu skakać po najwyżej położonych obiektach na mapie. Wystarcz, że będziesz biegać po mapie, tak, aby przeciwnicy nie mogli Cię od razu trafić.

Zapasy

W grze Doom Eternal możesz zbierać loot na dwa sposoby - Doom Eternal: Walka - Doom Eternal - poradnik do gry

W grze Doom Eternal możesz zbierać loot na dwa sposoby. Eksplorując świat gry i podnosząc pozostawione elementy, takie jak amunicja, życie czy pancerze.

Możesz również zabijać przeciwników w określony sposób, np - Doom Eternal: Walka - Doom Eternal - poradnik do gry

Możesz również zabijać przeciwników w określony sposób, np. używając piły bądź zabójstw chwały. W ten sposób na bieżąco będziesz uzupełniał swoje zapasy podczas walki.

Bronie i ich ulepszenia

W grze Doom Eternal możesz znaleźć różnorodne bronie, które warto dobierać nie tylko przez wzgląd na swoje preferencję, ale i na rodzaje przeciwników - Doom Eternal: Walka - Doom Eternal - poradnik do gry

W grze Doom Eternal możesz znaleźć różnorodne bronie, które warto dobierać nie tylko przez wzgląd na swoje preferencję, ale i na rodzaje przeciwników. Niektóre bronie świetnie sprawdzają się do walki z danym demonem, np. superstrzelba i balista to świetne bronie na Najeźdźcę.

Dodatkowo większość broni w grze pozwala na zainstalowaniu modyfikacji, te z czasem możesz dalej rozwijać poprzez zakupienie ulepszeń. Zamontowanie modyfikacji staje się możliwe po odnalezieniu w świecie gry jednego z modbotów. Lokacje z dronami znajdziesz w dziale Sekrety.

Słabe punkty demonów

Większość demonów w Doom Eternal posiada jakiś słaby punkt - Doom Eternal: Walka - Doom Eternal - poradnik do gry

Większość demonów w Doom Eternal posiada jakiś słaby punkt. Warto stosować się do wskazówek i atakować dane punkty przeciwnika. To znacznie przyśpiesza starcia z demonami.

Power-upy

W trakcie walki w Doom Eternal możesz natrafić na power-upy. Ich działanie jest krótkotrwałe, ale możne znacznie wpłynąć na twoją siłę w walce i przechylić szalę zwycięstwa na Twoją korzyść.

Mają one postać różnokolorowych kul energii.