Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Doom Eternal - poradnik do gry

Doom Eternal - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Doom Eternal: Doom 64 - Porady, jak przetrwać? Doom Eternal poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika zamieściliśmy szereg porad jak przetrwać w grze Doom 64. Niektóre mechaniki rozgrywki mogą wydawać się mocno przestarzałe lub nietypowe, szczególnie jeśli postanowisz sprawdzić Doom 64 już po zagraniu w Doom Eternal.

Wybierz normalny lub wysoki poziom trudności

Doom 64 nie jest bardzo wymagającą produkcją - potwory w grze nie są bardzo inteligentne, możesz odnajdywać dużo zapasów i pomagać sobie częstymi zapisami stanu gry - Doom Eternal: Doom 64 - Porady, jak przetrwać? - Doom Eternal - poradnik do gry

Doom 64 nie jest bardzo wymagającą produkcją - potwory w grze nie są bardzo inteligentne, możesz odnajdywać dużo zapasów i pomagać sobie częstymi zapisami stanu gry. Radzimy wybrać normalny (Bring It On!) lub wysoki (I Own Doom!) poziom trudności.

Przez większość kampanii nie powinieneś mieć większych problemów. Bardziej kłopotliwe mogą okazać się dopiero późniejsze etapy, w których pojawiają się silne demony i różnorakie pułapki mogące szybko pozbawić bohatera wszystkich punktów zdrowia. Trudniejsze mogą się też okazać sekretne misje, ale do nich możesz przystępować także dopiero po ukończeniu wszystkich głównych etapów.

W grze dostępne są dwie wersje mapy

Pierwsze wciśnięcie touchpada wyświetla mapę okolicy z widocznymi teksturami, ale po ponownym dotknięciu panelu wyświetlania jest alternatywna wersja mapy w formie siatki - Doom Eternal: Doom 64 - Porady, jak przetrwać? - Doom Eternal - poradnik do gry

Pierwsze wciśnięcie touchpada wyświetla mapę okolicy z widocznymi teksturami, ale po ponownym dotknięciu panelu wyświetlania jest alternatywna wersja mapy w formie siatki. Naszym zdaniem jest ona o wiele bardziej pomocna w odnajdywaniu miejsc, których jeszcze nie odwiedziłeś. Sam dokonaj oceny przydatności mapy i korzystaj z tej, która Twoim zdaniem jest bardziej czytelna.

Bohater może poruszać się na ekranie mapy, ale jest to niewskazane. Na mapie nie pojawiają się demony ani pułapki, tak więc bardzo łatwo można w ten sposób narazić bohatera na utratę zdrowia.

Staraj się "opukać" każdą ścianę

W każdej misji gry Doom 64 do odnalezienia jest co najmniej kilka sekretnych pomieszczeń - Doom Eternal: Doom 64 - Porady, jak przetrwać? - Doom Eternal - poradnik do gry

W każdej misji gry Doom 64 do odnalezienia jest co najmniej kilka sekretnych pomieszczeń. Sekretne lokacje możesz przede wszystkim odnajdywać "opukując" ściany, tzn. wciskając przycisk interakcji po ustawieniu się przy ścianie. Nasłuchuj przy okazji dźwięków, które mogą sygnalizować otwarcie się jakiegoś przejścia czy zjechanie windy.

Przez niektóre ściany możesz także przechodzić, gdyż są one "iluzjami". W tajnych komnatach zazwyczaj odnajduje się dodatkową amunicję, pancerz czy bronie, które byłyby do zdobycia dopiero później w wyniku normalnych postępów w grze.

Koncentruj się na odnajdywaniu kluczy i przełączników

W niemal każdym etapie kampanii do odnalezienia są różnokolorowe klucze - Doom Eternal: Doom 64 - Porady, jak przetrwać? - Doom Eternal - poradnik do gry

W niemal każdym etapie kampanii do odnalezienia są różnokolorowe klucze. Po zdobyciu klucza możesz otworzyć drzwi lub usunąć blokady oznaczone tym samym kolorem. Równie istotne jest wchodzenie w interakcję z przełącznikami. Dzielą się ona na dwie grupy:

  1. Przyciski, które pozostają włączone na stałe - Możesz na spokojnie odnaleźć nowo odblokowane przejście.
  2. Przyciski, które pozostają włączone na krótki czas - Rozejrzyj się szybko po okolicy np. za windą, która mogła na chwilę zjechać na dół, czy za ścianą, która mogła się rozsunąć na kilka sekund.

Uważaj na pułapki

W miarę awansowania do kolejnych etapów będziesz natrafiał na coraz więcej pułapek - Doom Eternal: Doom 64 - Porady, jak przetrwać? - Doom Eternal - poradnik do gry

W miarę awansowania do kolejnych etapów będziesz natrafiał na coraz więcej pułapek. Pojawiają się one w przeróżnych formach - mogą to być np. latające strzałki, opuszczające się fragmenty sufitu, strzelające "działka" czy zapadająca się posadzka.

Staraj się często zapisywać grę, gdyż kontakt z pułapką może bardzo szybko pozbawić bohatera dużych ilości punktów zdrowia czy doprowadzić do jego śmierci.

Pilnuj się podczas używania wyrzutni rakiet

Wyrzutnia rakiet jest doskonałą bronią do osłabiania wszystkich silniejszych odmian demonów, ale musisz jej używać z rozwagą - Doom Eternal: Doom 64 - Porady, jak przetrwać? - Doom Eternal - poradnik do gry

Wyrzutnia rakiet jest doskonałą bronią do osłabiania wszystkich silniejszych odmian demonów, ale musisz jej używać z rozwagą. Twoja postać może stracić dużo punktów zdrowia jeśli trafisz w potwora stojącego tuż obok bohatera lub jeśli rakieta przedwcześnie trafi np. w pobliską ścianę. Ostrzał z wyrzutni najlepiej prowadzić w walkach rozgrywanych na dużej przestrzeni, dzięki czemu będziesz miał pewność, że lot rakiety nie zostane przedwcześnie skrócony.

Nie musisz celować w przeciwników stojących wyżej lub niżej

To cecha gry wynikająca z ograniczeń sprzętowych gry Doom 64 - Doom Eternal: Doom 64 - Porady, jak przetrwać? - Doom Eternal - poradnik do gry

To cecha gry wynikająca z ograniczeń sprzętowych gry Doom 64. Nie możesz rozglądać się w górę ani w dół - tylko na boki. Gra na szczęście nie zmusza bohatera do znalezienia się na równym poziomie do przeciwnika. Jeżeli atakowani przeciwnicy znajdują się na wyższym lub niższym poziomie od Doom Slayera, to wystrzeliwane w ich stronę pociski automatycznie polecą w ich stronę.

Szukaj niebieskich kul / głów

Niebieskie sfery pozwalają na zwiększenie paska zdrowia bohatera powyżej dozwolonych 100 punktów (maksymalnie do 200) - Doom Eternal: Doom 64 - Porady, jak przetrwać? - Doom Eternal - poradnik do gry

Niebieskie sfery pozwalają na zwiększenie paska zdrowia bohatera powyżej dozwolonych 100 punktów (maksymalnie do 200). Możesz się w rezultacie dzięki nim lepiej zabezpieczać przed staczaniem walk z silniejszymi demonami. Podobne działanie mają odnajdywane superpancerze, które pozwalają zwiększyć liczbę punktów pancerza do 200.

Wszystkie tego typu obiekty są niestety dobrze poukrywane, tak więc w miarę możliwości staraj się jak dokładniej przeszukiwać wszystkie nowo odwiedzane lokacje.