Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Doom Eternal - poradnik do gry

Doom Eternal - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Doom Eternal: Najlepsze ulepszenia broni - które? Doom Eternal poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry Doom Eternal wyjaśnia w jaki sposób można ulepszać posiadane bronie. Dodatkowo informujemy jaki jest zakres możliwych ulepszeń broni oraz jaki cel przyświeca udoskonalaniu broni.

Modyfikacje broni (Weapon Mods)

Większość broni w grze pozwala na zainstalowaniu dwóch modyfikacji / modów - Doom Eternal: Najlepsze ulepszenia broni - które? - Doom Eternal - poradnik do gry

Większość broni w grze pozwala na zainstalowaniu dwóch modyfikacji / modów. Wyjątkiem od tej reguły są Superstrzelba, BFG oraz Tygiel.

Zamontowanie każdej modyfikacji staje się możliwe po odnalezieniu w świecie gry jednego z modbotów. Te latające drony są jedną z kategorii znajdziek w grze i informacje o miejscach ich odnajdywania możesz znaleźć w naszym atlasie świata w rozdziale Sekrety.

Każdy modbot jest urządzeniem jednorazowego użytku, tzn - Doom Eternal: Najlepsze ulepszenia broni - które? - Doom Eternal - poradnik do gry

Każdy modbot jest urządzeniem jednorazowego użytku, tzn. możesz wybrać jedną modyfikację dla jednej z posiadanych aktualnie broni. Oczywiście docelowo możesz mieć "zakupione" obie modyfikacje dla tej samej broni, ale staje się to najwcześniej możliwe po odnalezieniu dwóch różnych modbotów.

Każda modyfikacja dodaje alternatywny tryb ostrzału, który zmienia znacząco działanie broni. Przykładowo modyfikacja może dodać autonamierzanie dla wystrzeliwanych pocisków czy pozwolić na prowadzenie ciągłego ognia zamiast oddawania pojedynczych strzałów. Postaraj się zapoznać z opisami wszystkich dostępnych modyfikacji po to żeby wybrać te najlepsze. Nasze rekomendacje znajdziesz na stronach Które bronie w grze są najlepsze? oraz Wszystkie bronie.

Ulepszanie modyfikacji broni

Każdą posiadaną modyfikację możesz ulepszyć i ma to na celu poprawienie skuteczności jej działania - Doom Eternal: Najlepsze ulepszenia broni - które? - Doom Eternal - poradnik do gry

Każdą posiadaną modyfikację możesz ulepszyć i ma to na celu poprawienie skuteczności jej działania. Ulepszona modyfikacja może dla przykładu zadawać większe obrażenia, cechować się krótszym czasem przeładowania broni, czy pozwolić na zwiększenie pola rażenia.

Do ulepszania modyfikacji potrzebne są punkty broni (Weapon Points). Pojedyncze ulepszenie może wymagać wydania od 1 do nawet 5-6 punktów. Punkty broni pozyskuje się dzięki wygrywaniu bitew i zapełnianiu wskaźnika demonicznego spaczenia. Więcej informacji na ten temat możesz znaleźć na osobnej stronie Co to jest wskaźnik demonicznego spaczenia?.

Mistrzostwo

Mistrzostwo to ostatni poziom ulepszenia danej modyfikacji broni - Doom Eternal: Najlepsze ulepszenia broni - które? - Doom Eternal - poradnik do gry

Mistrzostwo to ostatni poziom ulepszenia danej modyfikacji broni. Zanim w ogóle będziesz mógł spróbować pozyskać mistrzostwo musisz spełnić dwa wymagania:

  1. Odblokować modyfikację broni (Sticky Bombs w przykładzie z powyższego obrazka).
  2. Zakupić za punkty broni wszystkie ulepszenia dla tej modyfikacji (Quick Rack oraz Bigger Boom w przykładzie z powyższego obrazka).

Mistrzostwo możesz odblokować zaliczając powiązane z nim wyzwanie. W przykładzie z naszego obrazka mistrzostwo Five Spot wymusza użycia modyfikacji Sticky Bombs do zniszczenia w sumie 25 słabych punktów na ciałach Arachnotronów.

Warto się postarać o zdobycie jak największej liczby mistrzostw, gdyż mistrzostwa znacząco podnoszą przydatność danej modyfikacji. W naszym przykładzie mistrzostwo Five Spot pozwala na wystrzelenie 5 samoprzylepnych bomb zanim konieczne będzie przeładowanie broni.

Żetony mistrzostwa (Mastery Tokens)

W późniejszych misjach gry możesz natrafiać na żetony mistrzostwa (Mastery Tokens), które są traktowane jako znajdźki - Doom Eternal: Najlepsze ulepszenia broni - które? - Doom Eternal - poradnik do gry

W późniejszych misjach gry możesz natrafiać na żetony mistrzostwa (Mastery Tokens), które są traktowane jako znajdźki. Pozwalają one obejść wymóg zaliczenia wyzwania po to żeby zdobyć mistrzostwo danego ulepszenia broni.

Po wejściu w posiadanie żetonu możesz wybrać ulepszenie dla jakiejś broni, dla której odblokowałeś już wyzwanie powiązane z możliwością zdobycia mistrzostwa - Doom Eternal: Najlepsze ulepszenia broni - które? - Doom Eternal - poradnik do gry

Po wejściu w posiadanie żetonu możesz wybrać ulepszenie dla jakiejś broni, dla której odblokowałeś już wyzwanie powiązane z możliwością zdobycia mistrzostwa. Zamiast dokończenia wyzwania możesz przytrzymać wskazany przycisk (X w wersji na PS4) żeby natychmiast odblokować mistrzostwo. Radzimy zostawić sobie żetony na później i zużyć je na mistrzostwa tych ulepszeń broni, które mają najbardziej problematyczne lub męczące wyzwania.