Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Doom Eternal - poradnik do gry

Doom Eternal - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Doom Eternal: Porady na start Doom Eternal poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 20 marca 2020

Na tej stronie poradnika do gry Doom Eternal możesz znaleźć zestaw najważniejszych porad na start. Przygotowaliśmy różnorakie wskazówki dotyczące najważniejszych mechanik rozgrywki oraz kwestii, które mogą okazać się problematyczne w trakcie początkowych godzin gry. Lektura tego rozdziału poradnika powinna ci pomóc w uniknięciu popełniania najczęstszych błędów.

Wiele z wymienionych poniżej tematów szerzej omówiliśmy na osobnych stronach poradnika. Rekomendujemy w całości zapoznać się z naszym przewodnikiem po grze oraz przejrzeć strony z rozdziału FAQ.

Normalny poziom trudności to wystarczające wyzwanie do przejścia gry po raz pierwszy

Doom Eternal jest grą trudniejszą od swojego poprzednika z 2016 roku - Doom Eternal: Porady na start - Doom Eternal - poradnik do gry

Doom Eternal jest grą trudniejszą od swojego poprzednika z 2016 roku. Utrudnienia dotyczą między innymi bardziej agresywnych ataków ze strony demonów, zadawania przez potwory większych obrażeń oraz ograniczeń w odnajdywaniu wolno leżących zapasów. Ustawienie od razu zbyt wysokiego poziomu trudności może prowadzić do częstych zgonów i licznych frustracji, szczególnie jeśli zainteresujesz się wymagającymi opcjonalnymi walkami. Normalny poziom trudności - Hurt Me Plenty - to naszym zdaniem najlepsza propozycja na potrzeby pierwszego przejścia kampanii. Oferuje on wyważony poziom wyzwania - nadal będziesz mógł łatwo zginąć, ale nie powinieneś natrafić na walkę, która okaże się nie do przejścia.

Poziom trudności można zmieniać w trakcie przechodzenia gry (o ile nie wybrałeś ustawienia Ultra Nightmare lub Extra Life Mode). Korzystaj z tej opcji, jeśli nie potrafisz sobie poradzić z wygraniem danego starcia.

Więcej informacji o oferowanych ustawieniach trudności gry znajdziesz w naszym przewodniku po grze na stronie Poziom trudności.

Pozostawaj w ciągłym ruchu

Nie zatrzymywanie się w trakcie rozgrywania walk jest bardzo istotne na potrzeby utrzymywania bohatera przy życiu - Doom Eternal: Porady na start - Doom Eternal - poradnik do gry

Nie zatrzymywanie się w trakcie rozgrywania walk jest bardzo istotne na potrzeby utrzymywania bohatera przy życiu. Stanie w miejscu może cię uczynić łatwym celem dla wszystkich odmian demonów - zarówno dla tych, którzy dysponują atakami na odległość, jak i dla potworów, które dążą do walki w zwarciu. W miarę możliwości staraj się też nie wykonywać przestojów podczas prowadzenia ostrzału. Ewentualnie na krótko zatrzymuj się jeśli np. chcesz dokładnie wycelować w słaby punkt na ciele potwora.

Oprócz ciągłego przemieszczania się szukaj na arenach okazji do szybkiego oddalania się od przeciwników. Mogą to być wyrzutnie na ziemi katapultujące bohatera czy teleportery pozwalające przenieść się na drugi koniec areny. Zapewni ci to chwilę spokoju na potrzeby pozbierania zapasów czy zaplanowania kolejnych ataków.

Staraj się odnawiać zapasy dzięki atakowaniu wrogów

Jednym ze sposobów uzupełnienia amunicji oraz utraconych punktów zdrowia i pancerza jest zbieranie lootu pozostawianego przez atakowanych przeciwników - Doom Eternal: Porady na start - Doom Eternal - poradnik do gry

Jednym ze sposobów uzupełnienia amunicji oraz utraconych punktów zdrowia i pancerza jest zbieranie lootu pozostawianego przez atakowanych przeciwników. Loot "wyrzucany" przez demony nie jest losowy i jeśli np. chcesz na szybko zregenerować jedynie zdrowie bohatera to musisz zaatakować potwory w określony sposób.

Schemat w uproszczeniu wygląda następująco: wykonywanie egzekucji (Glory Kills) na demonach pozwala odnawiać zdrowie, używanie Płomiennego wybuchu na potworach pozwala odnawiać pancerz, a zabijanie przeciwników z użyciem piły mechanicznej pozwala odnawiać zapasy amunicji. Korzystaj z tego typu ataków w zależności od potrzeby. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na osobnej stronie Jak szybko uzupełniać zapasy?.

Często wyświetlaj mapę 3D i oglądaj ją z różnych stron

W grze Doom Eternal dostępna jest taka sama trójwymiarowa mapa, jaką oferował poprzednik z 2016 roku - Doom Eternal: Porady na start - Doom Eternal - poradnik do gry

W grze Doom Eternal dostępna jest taka sama trójwymiarowa mapa, jaką oferował poprzednik z 2016 roku. Mapa jest przede wszystkim bardzo pomocna w ustalaniu miejsc, których się jeszcze nie odwiedziło - zbadane lokacje oznaczane są na zielono, zaś miejsca, w których jeszcze nie byłeś mają kolor szary. Jest to doskonała podpowiedź jeśli np. dążysz do odkrycia 100% sekretów dostępnych w danej misji.

Pamiętaj, że lokacje w Doom Eternal mają często wertykalną strukturę i/lub są wielopoziomowe. Gra pozwala obracać do woli mapą i zdecydowanie warto korzystać z tej opcji. Może się bowiem okazać, że np. pod główną areną znajduje się jakieś mniejsze pomieszczenie lub korytarz, które przy przeglądaniu mapy z tej samej perspektywy można byłoby przegapić. Na szczęście w grze Doom Eternal dostępna jest szybka podróż (opisaliśmy ją na stronie Jak korzystać z szybkiej podróży?), która umożliwia łatwe wracanie się do wcześniejszych lokacji w obrębie danego etapu.

Od momentu odblokowania odskoków rozglądaj się też za oddalonymi półkami i ścianami do wspinaczki

Odskoki / uniki to jedna z nowych mechanik gry Doom Eternal - Doom Eternal: Porady na start - Doom Eternal - poradnik do gry

Odskoki / uniki to jedna z nowych mechanik gry Doom Eternal. Bohater standardowo potrafi wykonać dwa skoki oraz dwa dashe (odskoki) w powietrzu. Oba te ruchy są bardzo pomocne w docieraniu nawet do bardzo oddalonych półek oraz pionowych ścian wspinaczkowych. Od momentu gdy otrzymasz dostęp do odskoków staraj się w rezultacie dokładnie oglądać okolicę żeby odnajdywać miejsca, do których można dotrzeć dzięki serii skoków.

W niektórych lokacjach pojawiają się dodatkowo lewitujące żółte odnawiacze odskoków (Dash Refill - przykładowy na powyższym obrazku). Dotknięcie w locie żółtej sfery resetuje licznych odskoków. Oznacza to, że w sumie możesz wykonać cztery odskoki w jednej serii i pokonać dzięki temu jeszcze większy dystans. Więcej podpowiedzi znajdziesz na osobnej stronie Jak docierać do oddalonych półek? w rozdziale FAQ naszego poradnika.

Niektóre ściany możesz burzyć i odnajdywać sekretne przejścia i przedmioty

Lokacje odwiedzane w grze Doom Eternal skrywają mnóstwo znajdziek i wiele z nich znajduje się za osłabionymi ścianami - Doom Eternal: Porady na start - Doom Eternal - poradnik do gry

Lokacje odwiedzane w grze Doom Eternal skrywają mnóstwo znajdziek i wiele z nich znajduje się za osłabionymi ścianami. Ścianę nadającą się do zburzenia rozpoznasz najłatwiej po pęknięciach i niekoniecznie muszą one być zielone. Sprawdzaj też w rezultacie słabiej oświetlone narożniki odwiedzanych pomieszczeń, by w miarę możliwości żadnej z nich nie przegapić. "Zwykłe" osłabione ściany możesz burzyć standardowymi atakami wręcz. Nie musisz na ten cel zużywać posiadanej amunicji.

Uważaj na różnorakie pułapki i zagrożenia środowiskowe

W grze Doom Eternal możesz natrafiać na różnego rodzaju pułapki i zagrożenia środowiskowe - mogą one pozbawiać sterowaną postać punktów zdrowia i pancerza - Doom Eternal: Porady na start - Doom Eternal - poradnik do gry

W grze Doom Eternal możesz natrafiać na różnego rodzaju pułapki i zagrożenia środowiskowe - mogą one pozbawiać sterowaną postać punktów zdrowia i pancerza. W przypadku większości pułapek najlepszym rozwiązaniem jest zatrzymanie się na kilka chwil żeby zaobserwować na jakiej zasadzie działa dana pułapka i kiedy można ją bezpiecznie ominąć. Warto zaznaczyć, że niektóre pułapki mogą być używane przeciwko demonom - jest to możliwe m.in. jeśli w pobliżu pułapki znajduje się duży przycisk do jej aktywacji.

Jeśli z kolei masz do czynienia np. z podłożem wypełnionym lawą czy elektrycznością, to najlepszym sposobem unikania odnoszenia obrażeń jest dokładne planowanie podwójnych skoków i odskoków. Precyzyjne doskakiwanie do okolicznych bezpiecznych półek pozwoli ci całkowicie unikać styczności z niebezpiecznym podłożem.

Wykorzystuj słabe strony demonów, by łatwiej je zabijać

Walki z przeciwnikami w Doom Eternal nie ograniczają do opróżnienia magazynka - Doom Eternal: Porady na start - Doom Eternal - poradnik do gry

Walki z przeciwnikami w Doom Eternal nie ograniczają do opróżnienia magazynka. Stosowanie określonych broni i ataków wymierzonych we wrażliwe punkty demonów pozwala szybciej się z nimi rozprawiać.

W ustalaniu słabych stron potworów bardzo może ci pomóc kodeks. Za każdym razem gdy napotkasz nową odmianę demona w kodeksie pojawi się wpis na jego temat i może on uwzględniać informacje o słabościach przeciwnika. W przykładzie z powyższego obrazka kodeks informuje o wrażliwych punktach na ciele potwora Mancubus oraz o rekomendowanej technice walki. Korzystaj z tych wskazówek, by szybciej zabijać potwory i nie zużywać dużych ilości amunicji. Komplet podpowiedzi na temat pokonywania określonych typów przeciwników znajdziesz w naszym przewodniku po grze na stronie Bestiariusz.

Ulepszaj najczęściej używane i najbardziej przydatne bronie

Bronie odnajdywane w trakcie gry możesz ulepszać i jest to świetny sposób na zwiększenie ich przydatności na polu bitwy (dla przypomnienia ulepszenie można odblokować po odnalezieniu modbota) - Doom Eternal: Porady na start - Doom Eternal - poradnik do gry

Bronie odnajdywane w trakcie gry możesz ulepszać i jest to świetny sposób na zwiększenie ich przydatności na polu bitwy (dla przypomnienia ulepszenie można odblokować po odnalezieniu modbota). W pierwszej kolejności odblokowuj ulepszenia do najczęściej używanych broni po to żeby stały się jeszcze bardziej przydatne.

Większość broni w Doom Eternal posiada 2 możliwe ulepszenia. Radzimy początkowo wybrać tylko po jedynym ulepszeniu żeby docelowo każda z posiadanych broni miała możliwość skorzystania z alternatywnego trybu ostrzału. Zapraszamy na oddzielne strony Wszystkie bronie oraz Które bronie i ulepszenia broni są najlepsze?. Znajdziesz tam nasze rekomendacje odnośnie odblokowania ulepszeń i użyteczności poszczególnych broni.

Dąż do zapełniania w każdej misji wskaźnika demonicznego spaczenia

Wskaźnik demonicznego spaczenia (Demonic Corruption Meter) jest dostępny począwszy od misji 2 - Doom Eternal: Porady na start - Doom Eternal - poradnik do gry

Wskaźnik demonicznego spaczenia (Demonic Corruption Meter) jest dostępny począwszy od misji 2. Pozwala on śledzić postępy w danym etapie w kwestii staczania walk z potworami. Celem tego działania jest otrzymywanie punktów broni (Weapon Points), które możesz przeznaczać na rozwój sterowanej postaci.

Kolejne pola na wskaźniku demonicznego spaczenia możesz zapełniać dzięki staczaniu głównych potyczek, dzięki rozgrywaniu sekretnych walk (Secret Encounters), dzięki wygrywaniu dużych bitew na sekretnych arenach (Slayer Gates) oraz dzięki pokonywaniu bossów. W pojedynczym etapie można zebrać 10 punktów broni i zawsze staraj się, by otrzymać ich jak najwięcej. Poruszone powyżej kwestie dokładniej omówiliśmy na osobnych stronach Co to jest wskaźnik demonicznego spaczenia? i Jak i po co ulepszać bronie?.

Możesz dopasować sterowanie do własnych preferencji

Doom Eternal jest bez dwóch zdań grą stworzoną do zabawy przy użyciu klawiatury i myszy, ale sterowanie na padzie nie można nazwać złym - Doom Eternal: Porady na start - Doom Eternal - poradnik do gry

Doom Eternal jest bez dwóch zdań grą stworzoną do zabawy przy użyciu klawiatury i myszy, ale sterowanie na padzie nie można nazwać złym. Jest ono co najmniej poprawne. Nie musisz obawiać się dyskomfortu jeśli np. interesuje cię wersja na PS4, która nie oferuje wsparcia dla klawiatury i myszy.

Gra nawet w wersji na konsole posiada bardzo zaawansowane ustawienia sterowania. Powyższy obrazek pokazuje listę ustawień i ich domyślne wartości. Pomimo tego, że asystenci celowania są domyślnie włączeni, nie odczuwa się w wyraźny sposób ingerencji z ich strony. Dla bardziej doświadczonych graczy problematyczne będą dwie kwestie - niedostatecznie szybkie obracanie się postaci oraz utrudnione celowanie we wrażliwe punkty na ciałach demonów. W obu przypadkach możesz spróbować zwiększyć czułość gałek analogowych i zmniejszyć siłę asystentów celowania lub całkowicie wyłączyć wszystkie ułatwienia. Więcej informacji możesz znaleźć na osobnej stronie Sterowanie.

Staraj się zachowywać dodatkowe życia na najtrudniejsze walki

W Doom Eternal możesz odnajdywać i zbierać dodatkowe życia, które mogą wybronić bohatera przed śmiercią - Doom Eternal: Porady na start - Doom Eternal - poradnik do gry

W Doom Eternal możesz odnajdywać i zbierać dodatkowe życia, które mogą "wybronić" bohatera przed śmiercią. Każde życie jest niestety przedmiotem jednorazowego użytku i przepadnie nawet jeśli po jego utracie zdecydujesz się na załadowanie wcześniejszego stanu gry.

Ekstra życia mogą ci pomóc w przetrwaniu najtrudniejszych bitew. Mowa tu w szczególności o opcjonalnych starciach odkrywanych dzięki starannej eksploracji map oraz o walkach z bossami. W miarę możliwości staraj się unikać śmierci w prostszych bitwach żeby nie zużyć zbyt wcześnie aktualnego zapasu żyć. Próbuj odkładać je sobie na później. Więcej informacji i podpowiedzi na temat tej mechaniki znajdziesz na osobnej stronie Jakie zastosowanie mają dodatkowe życia?.

Niektóre przyciski uderza się, a do innych się strzela

Podczas eksploracji map w Doom Eternal możesz natrafiać na duże zielone przyciski - Doom Eternal: Porady na start - Doom Eternal - poradnik do gry

Podczas eksploracji map w Doom Eternal możesz natrafiać na duże zielone przyciski. Każdy tego typu przycisk jest interaktywny - jego aktywacja może np. doprowadzić do opuszczenia się platformy, odsłonięcia krat (niekiedy tylko na krótką chwilę - trzeba się wtedy pośpieszyć) czy uruchomienia pułapki (przydatne, jeśli obok niej stoją wrogowie).

Są dwa główne typy przycisków w grze. Przyciski, do których możesz podejść, aktywuje się wykonując atak wręcz. Jeśli przycisk jest oddalony (tak jak ten z przykładowego powyższego obrazka), to należy go ostrzelać z jednej z posiadanych broni. Staraj się aktywować wszystkie odnajdywane przyciski, gdyż niektóre z nich odblokowują przejścia do sekretnych komnat.

Nie możesz od razu zbadać całej Fortecy Zagłady

Forteca Zagłady (Fortress of Doom) jest bezpieczną lokacją będącą swego rodzaju bazą wypadową - Doom Eternal: Porady na start - Doom Eternal - poradnik do gry

Forteca Zagłady (Fortress of Doom) jest bezpieczną lokacją będącą swego rodzaju bazą wypadową. Powraca się do niej automatycznie po ukończeniu wybranych misji kampanii. Po znalezieniu się w Fortecy możesz zaplanować kolejne posunięcia czy zdecydować się na powtórne rozegranie jednej z poprzednich misji.

Dostęp do nowych obszarów Fortecy odblokowuje się w miarę postępów w grze. Dotyczy to zarówno nowych pomieszczeń, jak i "cel", w których przechowywane są różne skarby - znajdźki. Do otwierania nowych lokacji potrzebne ci są baterie Strażnika odnajdywane w świecie gry i zdobywane dzięki zaliczaniu wyzwań misji. Polecamy po każdym ukończonym etapie sprawdzić czy w Fortecy dostępne są jakieś nowe atrakcje. Więcej informacji o tej unikalnej miejscówce znajdziesz na osobnej stronie Forteca Zagłady w naszym przewodniku po grze.

W demonicznym więzieniu możesz bezstresowo poćwiczyć staczanie walk

Demoniczne więzienie znajduje się na pokładzie Fortecy Zagłady, czyli bezpiecznego huba odwiedzanego w przerwach pomiędzy głównymi misjami gry - Doom Eternal: Porady na start - Doom Eternal - poradnik do gry

Demoniczne więzienie znajduje się na pokładzie Fortecy Zagłady, czyli bezpiecznego huba odwiedzanego w przerwach pomiędzy głównymi misjami gry. Więzienie możesz po raz pierwszy odwiedzić po ukończeniu drugiej misji kampanii.

W więzieniu możesz rozgrywać treningowe bitwy bez ryzyka utraty żyć bohatera. Są one doskonałym sposobem do przećwiczenia głównych mechanik walki czy zapoznania się ze zdobytymi broniami i zakupionymi ulepszeniami. Gra odblokowuje nowe walki w demonicznym więzieniu w miarę postępów w trybie kampanii. Polecamy odwiedzać więzienie przy każdej możliwej okazji.

Rozejrzyj się za wyższymi lub niższymi platformami, jeśli nie widzisz dalszego przejścia

W Doom Eternal sekcje platformowe odgrywają o wiele większą rolę niż w poprzedniej części serii - Doom Eternal: Porady na start - Doom Eternal - poradnik do gry

W Doom Eternal sekcje platformowe odgrywają o wiele większą rolę niż w poprzedniej części serii. Co ciekawe, dotyczą one nie tylko docierania do opcjonalnych znajdziek, ale również przemierzania obowiązkowych lokacji wymaganych do ukończenia danej misji.

Jeśli zatniesz się na dłużej w naszym miejscu, to możesz skorzystać z naszego opisu przejścia lub po prostu dokładniej rozejrzeć się po okolicy. Zwracaj szczególną uwagę na wyżej lub niżej zawieszone półki i platformy, które mogą pozwolić na kontynuowanie przeprawy. Pilnuj się jednak, by nie spaść w przepaść - niejednokrotnie wymagane jest bezbłędne wykonanie sekwencji skoków oraz odskoków żeby dotrzeć do danej półki.

Zostaw sobie niektóre opcjonalne walki na później

Opcjonalne walki w grze Doom Eternal dzielą się na dwie główne kategorie - są to czasowe sekretne wyzwania Secret Encounters oraz Bramy Slayera Slayer Gates - Doom Eternal: Porady na start - Doom Eternal - poradnik do gry

Opcjonalne walki w grze Doom Eternal dzielą się na dwie główne kategorie - są to czasowe sekretne wyzwania Secret Encounters oraz Bramy Slayera Slayer Gates. W obu przypadkach przystąpienie do opcjonalnej bitwy podczas przechodzenia gry po raz pierwszy może być zbyt dużym wyzwaniem dla ciebie, szczególnie jeśli nie odblokowałeś jeszcze najlepszych broni i nie zwiększyłeś statystyk postaci.

Radzimy zainteresować się opcjonalnymi starciami dopiero po ukończeniu głównej fabuły. Będziesz wtedy posiadał najlepsze bronie (m.in. BFG i miecz) i ulepszenia do przynajmniej do części z nich, twoja postać będzie miała zwiększone statystyki (zdrowie, pancerz, limit przenoszonej amunicji) i będziesz dysponował przydatnymi pasywnymi bonusami (ulepszenia pancerza, aktywne runy).

Docieraj jak najszybciej do totemów wzmacniających

W niektórych lokacjach, w których stacza się bitwy z demonami, znajdują się totemy wzmacniające (Buff Totem) i szybkie odnajdywanie ich staje się sprawą priorytetową - Doom Eternal: Porady na start - Doom Eternal - poradnik do gry

W niektórych lokacjach, w których stacza się bitwy z demonami, znajdują się totemy wzmacniające (Buff Totem) i szybkie odnajdywanie ich staje się sprawą priorytetową. Dzieje się tak dlatego, że totemy działają wzmacniająco i regenerująco na okoliczne potwory - demony mogą zadawać większe obrażenia, szybciej przemieszczać się i odradzać po śmierci. Może to w rezultacie przedłużać bitwę w nieskończoność.

Gra ostrzega komunikatem o wkroczenu do lokacji z totemem. Przebiegnij się po całej okolicy i posprawdzaj wysokie półki, zaułki na obrzeżach areny itp. Po odnalezieniu totemu zniszcz go atakiem wręcz, dzięki czemu demony powrócą do domyślnego stanu i nie będą wskrzeszane po śmierci. Totemy dokładniej omówiliśmy w osobnym rozdziale poradnika.

Ograniczaj do minimum kontakt z kwasem

W niektórych lokacjach gry kontakt z kwasem i innymi toksycznymi substancjami jest niestety nieunikniony - możesz zostać np - Doom Eternal: Porady na start - Doom Eternal - poradnik do gry

W niektórych lokacjach gry kontakt z kwasem i innymi toksycznymi substancjami jest niestety nieunikniony - możesz zostać np. zostać zmuszony do przebiegnięcia po kwasie czy do zanurkowania w zatrutej wodzie. Kontakt z kwasem doprowadza do stopniowej utraty punktów zdrowia i pancerza. W unikaniu obrażeń pomagają stroje przeciwpromienne Rad Suit, które możesz odnajdywać w pobliżu zbiorników z kwasem i pod wodą (jako okrągłe ikonki). Zapewniają one jednak tylko tymczasową ochronę, tak więc warto się śpieszyć.

Polecamy zakupić ulepszenie pancerza pretorskiego Ochrona przed zagrożeniami, którego działanie polega na wydłużeniu żywotności strojów ochronnych.

Używaj karabinu plazmowego do niszczenia pól siłowych

Na pola siłowe możesz natrafiać w trakcie prowadzenia rozgrywki - są one generowane przez niektóre odmiany demonów i są w stanie zatrzymywać większość ataków bohatera - Doom Eternal: Porady na start - Doom Eternal - poradnik do gry

Na pola siłowe możesz natrafiać w trakcie prowadzenia rozgrywki - są one generowane przez niektóre odmiany demonów i są w stanie zatrzymywać większość ataków bohatera. Jednym z pomysłów jest oczywiście szybkie przemieszczenie się w bok po to żeby ominąć pole siłowe i zaatakować stojących za nim wrogów. Możesz też użyć granatnika czy granatu odłamkowego po to żeby przerzucić pocisk nad polem.

Najskuteczniejsza technika to wysadzanie pól siłowych atakami karabinu plazmowego. Trafiane pole zacznie stopniowo się nagrzewać i docelowo eksploduje. Jest duża szansa, że każda taka eksplozja może zabić lub zranić stojących w pobliżu wrogów.

Odskakuj do tyłu lub szybko strzelaj żeby unikać ataków macek

Macki (Tentacles) są bardzo irytującą odmianą zagrożeń z jakimi trzeba radzić sobie podczas przechodzenia gry, gdyż zawsze atakują z zaskoczenia - Doom Eternal: Porady na start - Doom Eternal - poradnik do gry

Macki (Tentacles) są bardzo irytującą odmianą zagrożeń z jakimi trzeba radzić sobie podczas przechodzenia gry, gdyż zawsze atakują z zaskoczenia. Ataku spodziewaj się po zbliżeniu się do małej dziury w ziemi lub do bąbli powietrza, które moga pojawić się w obszarach z fioletową substancją.

Najlepszy sposób uniknięcia ataku to podwójny odskok do tyłu. Pozwoli ci to znaleźć się poza zasięgiem macki. Niestety metoda ta nie zadziała podczas przemieszczania się po spowalniającym fioletowym podłożu. Miej wtedy w gotowości strzelbę lub inną silną broń żeby w miarę możliwości zabić mackę szybkim pojedynczym trafieniem.

Nie lekceważ Najeźdźców - są o wiele potężniejsi od większości innych demonów

Starcia z Najeźdźcami (Marauders) dokładnie omówiliśmy na osobnej stronie Jak pokonywać Najeźdźców - Doom Eternal: Porady na start - Doom Eternal - poradnik do gry

Starcia z Najeźdźcami (Marauders) dokładnie omówiliśmy na osobnej stronie Jak pokonywać Najeźdźców?. Dla przypomnienia demony te rozpoznasz po czerwonych tarczach i są one o wiele trudniejsze do zabicia od "zwykłych" przeciwników. Najeźdźcy na bieżąco dostosowują swoje ataki do sytuacji na polu bitwy, zaś ich czerwone tarcze zatrzymują wszystkie ataki (nawet te z użyciem BFG i miecza).

Do zabijania Najeźdźców koniecznie używaj balisty lub jednej ze strzelb. Dodatkowo pamiętaj o tym żeby zaczekać z atakiem aż przeciwnik przejdzie do ofensywy i jego oczy zaświecą się na zielono - to sygnał do oddania strzału.