Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Doom Eternal - poradnik do gry

Doom Eternal - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Doom Eternal: Szybka podróż - jak korzystać? Doom Eternal poradnik, solucja

Ostatnia aktualizacja: 20 marca 2020

Ta strona poradnika do gry Doom Eternal wyjaśnia po co korzystać w grze szybkiej podróży (fast travel). Dowiesz się też jak odblokować opcję szybkiej podróży oraz jakie główne zastosowanie ma szybka podróż. Jest to jedna z nowości w Doom Eternal i w rezultacie warto bliżej poznać ten temat.

Jak odblokować szybką podróż w Doom Eternal?

Szybka podróż jest odblokowywana automatycznie niedługo przed zakończeniem etapu - Doom Eternal: Szybka podróż - jak korzystać? - Doom Eternal - poradnik do gry

Szybka podróż jest odblokowywana automatycznie niedługo przed zakończeniem etapu. Po tym jak dotrzesz do jednej z ostatnich lokacji w danej misji na ekranie powinno wyświetlić się powiadomienie informujące o dostępności szybkiej podróży.

Jak skorzystać z szybkiej podróży?

Po wywołaniu mapy 3D musisz wcisnąć przycisk skorzystania z szybkiej podróży (Kwadrat w wersji na PS4) - Doom Eternal: Szybka podróż - jak korzystać? - Doom Eternal - poradnik do gry

Po wywołaniu mapy 3D musisz wcisnąć przycisk skorzystania z szybkiej podróży (Kwadrat w wersji na PS4). Należy najpierw wybrać jeden z głównych regionów, które odwiedzało się w danej misji (uwaga - w niektórych etapach bada się tylko jeden region).

Po wybraniu regionu trzeba z kolei wybrać punkt szybkiej podróży (Travel Point) - w zależności od regionu gra może udostępnić od jednego do kilku punktów - Doom Eternal: Szybka podróż - jak korzystać? - Doom Eternal - poradnik do gry

Po wybraniu regionu trzeba z kolei wybrać punkt szybkiej podróży (Travel Point) - w zależności od regionu gra może udostępnić od jednego do kilku punktów.

Z szybkiej podróży nie można korzystać jeśli w pobliżu przebywają jakieś demony. Musisz się ich najpierw pozbyć lub dostatecznie się od nich oddalić.

Czy w grze płaci się za szybką podróż?

Nie, szybka podróż jest darmowa i możesz z niej skorzystać dowolną ilość razy zanim podejmiesz decyzję o zakończeniu misji.

Jakie jest główne zastosowanie dla szybkiej podróży?

Główne zastosowanie dla szybkiej podróży to możliwość powrotu do lokacji z pominiętymi znajdźkami. O przegapionych sekretach najłatwiej można się dowiedzieć po skorzystaniu z terminalu automapy. Rozglądaj się na mapie za lokacjami oznaczonymi na szaro - jest to znak, że dane miejsce nie zostało jeszcze zbadane.

Czy szybka podróż jest dostępna podczas powtarzania etapu?

Nie od samego początku - musisz ponownie dotrzeć do końcowej części danej misji, by gra mogła na nowo uaktywnić szybką podróż. Jeśli nie chcesz tracić czasu na odnajdywanie sekretów, to postaraj się zebrać wszystkie znajdźki już w trakcie przechodzenia misji po raz pierwszy.

To samo ograniczenie dotyczy opcjonalnych walk do rozegrania w trakcie misji. Jeśli pominąłeś je podczas przechodzenia etapu po raz pierwszy, to nie możesz od razu się nimi zająć po ponownym załadowaniu misji. Musisz raz jeszcze dotrzeć do tych lokacji.