Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Doom Eternal - poradnik do gry

Doom Eternal - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Doom Eternal: Extra Life Mode | Tryby gry Doom Eternal poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Doom Eternal znajdziesz opis trybu Extra Life Mode. Tryb ten jest modyfikatorem poziomu trudności i zainteresowanie się nim jest wskazane m.in. jeśli masz w planach zdobycie platynowego trofeum w Doom Eternal. Zamieściliśmy również porady jak przetrwać w trybie Extra Life Mode.

Jakie są założenia trybu Extra Life Mode?

Tryb Extra Life Mode nie jest pełnoprawnym poziomem trudności, tylko jednym z modyfikatorów - Doom Eternal: Extra Life Mode | Tryby gry - Doom Eternal - poradnik do gry

Tryb Extra Life Mode nie jest pełnoprawnym poziomem trudności, tylko jednym z modyfikatorów. Oznacza to, że możesz wybrać dowolny poziom trudności spośród 4 głównych (I'm Too Young to Die, Hurt Me Plenty, Ultra-Violence lub Nightmare) i następnie dodać do niego specjalne założenia Extra Life Mode.

W trybie Extra Life Mode rozgrywka opiera się na zdobywaniu żyć i dodawaniu ich do puli. Za każdym razem gdy bohater zginie odebrane ci zostanie jedno życie. Utrata wszystkich posiadanych żyć oznacza koniec gry - w trybie tym obowiązuje permanentna śmierć (permadeath).

Jak przetrwać w trybie Extra Life Mode?

 1. Jeżeli masz w planach zdobycie platynowego trofeum gry Doom Eternal, to musisz zainteresować się złotym trofeum Running Up the Score. Jest ono przyznawane za ukończenie gry w trybie Extra Life Mode mając co najmniej 10 żyć w zapasie. Jest to trudne trofeum, ale nie posiada ono wymogu poziomu trudności. Możesz ułatwić sobie zdobycie trofeum wybierając najniższy poziom trudności, tj. I'm Too Young to Die. Ułatwi ci on wygrywanie wszystkich bardziej wymagających walk.
 2. Nie radzimy wybierać od razu trybu Extra Life Mode. Ukończ wcześniej grę na standardowych zasadach i najlepiej na poziomie trudności Ultra Nightmare. Dzięki temu nabierzesz ogromnego doświadczenia w poruszaniu się po placu boju i efektywnym eliminowaniu demonów. Dodatkowo dzięki wcześniejszemu ukończeniu gry będziesz pamiętał miejsca odnajdywania kluczowych sekretów - dodatkowych żyć, urządzeń umożliwiających modyfikację broni itp. Nic nie zastąpi pozyskanego w ten sposób doświadczenia.
 3. W trakcie przechodzenia gry w trybie Extra Life Mode zbieraj wszystkie dodatkowe życia, jakie znajdziesz na swojej drodze. Nie pomijaj żadnego, nawet jeśli jego zdobycie wydaje się ryzykowne. Pamiętaj, że upadek w przepaść nie kończy się śmiercią, a jedynie ubytkiem sił witalnych lub pancerza, jeśli go posiadasz.
 4. Jeśli nie staczasz dużej bitwy na arenie, to nie ryzykuj - trzymaj się na dystans i kogo się da, eliminuj za pomocą snajperki lub innych środków zagłady pozwalających pozbyć się przeciwników z większych odległości. Ograniczaj możliwości demonów. Stojącemu daleko arachontronowi lub upiorowi dobrze jest odstrzelić jego działa. To samo tyczy się innych przeciwników.
 5. Po arenach biegaj, nigdy nie stój w miejscu. Nie dopuść do sytuacji, w której dodatkowe życie ochroni Cię przed śmiercią w połowie gry. Lepiej zostawić je na sam koniec i dwie trudne walki z bossami.
 6. Umiejętnie manewruj pomiędzy demonami. Nie marnuj czasu na niszczenie słabeuszy. Wykorzystuj słabsze demony do pozyskiwania zdrowia (egzekucje Glory Kills) lub amunicji (ataki z użyciem piły mechanicznej), a w pierwszej kolejności eliminuj najbardziej uciążliwe jednostki.
 7. Wykorzystuj doświadczenie zdobyte wcześniej i odpowiednio zarządzaj ekwipunkiem. Nie marnuj punktów broni na usprawnianie pukawek, których używasz rzadko lub w ogóle. Na początku najlepiej rozwijać snajperkę i granatnik w strzelbie. Ta pierwsza pozwoli Ci zabijać wrogów z dystansu lub odstrzeliwać działa mocniejszym jednostkom, ten drugi jest po prostu wygodny do zadawania obrażeń obszarowych.
 8. Wykorzystuj wszystkie słabe punkty demonów. Nie ma sensu iść na ciosy z Cacodemonem i ostrzeliwać go. Lepiej wrzucić mu granat ze strzelby do paszczy i wykończyć zabójstwem chwały. Jeżeli nie pamiętasz słabych punktów poszczególnych odmian potworów, to pomóż sobie zaglądając do kodeksu lub do rozdziału Bestiariusz z naszego przewodnika.
 9. W miarę możliwości wyłączaj grę po każdym ukończonym etapie i wykonuj kopię zapasową sejwów. Jeżeli w jakimś etapie słabo sobie poradziłeś i straciłeś niepotrzebnie kilka żyć, to rozważ wgranie poprzedniego sejwa i powtórzenie misji.
 10. Omijaj sekretne areny i bramy Slayera, jeśli wiesz, że mogą one Ci sprawić problem. Nie ryzykuj niepotrzebnie, bo na potrzeby zdobycia trofeum Running Up the Score nie musisz gry "wymaksować". Liczy się jedynie fakt jej ukończenia z określoną liczbą żyć w zapasie.
 11. Nie próbuj za wszelką cenę odblokowywać mistrzostw posiadanych ulepszeń broni. Zużywaj zbierane żetony w pierwszej kolejności na wszystkie przydatne upgrade'y powiązane z wykorzystywanymi ulepszeniami posiadanego oręża. Generalnie staraj się ulepszać bronie pod kątem prowadzonego stylu gry.
 12. W momencie rozpoczynania misji Urdak powinieneś mieć ponad 40 dodatkowych żyć w zapasie - jest to przy założeniu, że zbierałeś po drodze wszystkie zaznaczane na mapach extra życia, oraz że unikałeś niepotrzebnych zgonów. Dysponując tak dużym zapasem żyć nie będziesz musiał przesadnie martwić się o wymagania trofeum nawet jeśli zginiesz kilka razy podczas walk z dwoma finałowymi bossami gry.
 13. Podczas walk z bossami nie trać czasu na niepotrzebne czynności. W pojedynku z Khan Maykr trutnie Maykrów najłatwiej zabijać, przyczepiając im do głów granaty. Podczas walki z Ikoną grzechu zabijaj szybko największych przeciwników i nie przejmuj się podrzędnymi demonami. Po pierwszej części walki, zakładając, że będziesz mieć przyzwoity zapas dodatkowych żyć, zrób dla bezpieczeństwa kopię sejwa.