Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Doom Eternal - poradnik do gry

Doom Eternal - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Doom Eternal: Bomba lodowa Doom Eternal poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Doom Eternal podpowiada jakie zastosowanie mają bomby lodowe w grze. Wyjaśniamy kiedy można zdobyć dostęp do granatów zamrażających i w jakich sytuacjach lodowe granaty najlepiej się sprawdzają.

Jak odblokować lodowe bomby?

Lodowe bomby (Ice Bomb) automatycznie pozyskasz dzięki postępom w głównym wątku fabularnym gry Doom Eternal - Doom Eternal: Bomba lodowa - Doom Eternal - poradnik do gry

Lodowe bomby (Ice Bomb) automatycznie pozyskasz dzięki postępom w głównym wątku fabularnym gry Doom Eternal.

Bomby lodowe zdobędziesz po ukończeniu misji 2 (Exultia), a konkretnie po powrocie do Fortecy Zagłady. Jedno z obowiązkowych zadań dotyczy właśnie odebrania lodowych granatów.

Jak wybrać bomby lodowe z inwentarza?

Granaty odłamkowe i granaty lodowe zajmują ten sam slot na pasku wyposażenia - Doom Eternal: Bomba lodowa - Doom Eternal - poradnik do gry

Granaty odłamkowe i granaty lodowe zajmują ten sam slot na pasku wyposażenia. Oznacza to, że w danym momencie może mieć aktywny tylko jeden rodzaj granatów. W wersjach na konsole możesz przełączać się pomiędzy typami granatów wciskając lewy kierunek na krzyżaku. Informacja o wybranym aktualnie rodzaju granatów jest wyświetlana w prawym dolnym rogu ekranu.

Które ulepszenia bomb lodowych są najlepsze?

Bomby lodowe ulepsza się dzięki kupowaniu upgrade'ów stroju Pretora, czyli dzięki wydawaniu żetonów pretorskich. Najlepsze naszym zdaniem ulepszenia to:

  1. Szybsze odnawianie lodu (Faster Ice Cooldown) - Możesz częściej rzucać granatami lodowymi, tzn. skróceniu ulega czas odnawiania się umiejętności.
  2. Wieczna zmarzlina (Permafrost) - Zaatakowane bombami potwory dłużej pozostają w zamrożonym stanie. Jest to szczególnie pomocne w przypadku silnych demonów, które możesz na dłużej "wyłączać" z walk.
  3. Odmrożenie (Frost Bite) - Zamrożone demony mogą otrzymywać większe obrażenia. Ponownie największe różnice odnotujesz w przypadku potężnych potworów, dzięki czemu nawet jeśli zdołają przeżyć zamrożenie będą znacznie osłabione po wznowieniu walk.

Kiedy używać bomb lodowych?

Bomby lodowe mają dwa główne zastosowania - Doom Eternal: Bomba lodowa - Doom Eternal - poradnik do gry

Bomby lodowe mają dwa główne zastosowania:

  1. Zamrażanie demonów po to żeby je łatwiej zabijać - Jest to szczególnie przydatne jeśli masz zakupione ulepszenia pancerza Wieczna zmarzlina i Odmrożenie. Zamrożony demon staje się bezbronny i możesz dzięki temu go zabić lub przynajmniej poważnie osłabić.
  2. Zamrażanie demonów po to żeby zatrzymać chwilowo ich ataki - Jest to bardzo pomocne w przypadku tych demonów, które dysponują niebezpiecznymi lub silnymi atakami. Zatrzymanie ich na jakiś czas pozwoli ci skupić się na innych przeciwnikach czy po prostu odnowić siły życiowe.

Korzystanie z bomb lodowych nie oznacza, że musisz zaprzestać rzucania w demony granatami odłamkowymi. Pamiętaj o tym, że ulepszenie Bomba przylepna dla Strzelby bojowej pozwala przekształcić ją w granatnik. Używaj tego ulepszenia jeśli np. chcesz wrzucić granat do paszczy Kakodemona.