Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Doom Eternal - poradnik do gry

Doom Eternal - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Doom Eternal: FAQ, najczęściej zadawane pytania - lista Doom Eternal poradnik, solucja

Poniżej znajdziesz zestawienie tematów FAQ (odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania) znajdujących się w naszym poradniku do gry Doom Eternal. Tematy podzieliliśmy na kilka różnych kategorii związanych m.in. z zaliczaniem kampanii, rozwojem postaci czy staczaniem walk.

Walka

 1. Jak pokonywać Najeźdźców? - Mowa tu o demonach używających czerwonych tarcz. Prezentujemy ich wszystkie główne ataki oraz podpowiadamy jakich broni i technik walki używać do skutecznego zabijania Najeźdźców.
 2. Jak łatwo pokonać demona Archvile? - Chodzi tu o potwory będące przywoływaczami i mogące nasyłać inne demony na bohatera. Pokazujemy jak odnajdywać i skutecznie zabijać kreatury Archvile.
 3. Kogo można zabić z użyciem miecza? - Wyjaśniamy kiedy zdobywa się miecz Tygiel oraz jakie typy demonów najlepiej atakować z jego wykorzystaniem.
 4. Jak szybko uzupełniać zapasy? - Opisujemy jak odzyskiwać utracone punkty zdrowia i pancerza, a także jak uzupełniać zużyta amunicję.
 5. Jakie zastosowanie mają dodatkowe życia? - Pokazujemy jak zdobywać extra życia oraz w jakich okolicznościach są one zużywane.
 6. Skąd wziąć broń BFG, kiedy je używać? - Prezentujemy miejsce pozyskania BFG 9000 oraz doradzamy kiedy najlepiej używać tej potężnej broni.
 7. Dlaczego demony mają czerwoną otoczkę i odradzają się? - Wyjaśniamy działanie totemów regenerujących demony i podpowiadamy jak je niszczyć.
 8. Które bronie i ulepszenia są najlepsze? - Podpowiadamy z jakich broni najlepiej zabijać demony i jakie ulepszenia broni warto zakupić jako pierwsze.
 9. Co to jest superpancerz Strażnika? - Wyjaśniamy kiedy możemy otrzymać lepszy pancerz i jakie ma on działanie.
 10. Nekravol - Jak niszczyć wielkie oczy? - Podpowiadamy w jaki sposób szybko i sprawnie pozbywać się ogromnych oczu strzelających pociskami.
 11. Kakodemony - jak łatwo je zabijać? - Przedstawiamy prostą i jednocześnie bardzo skuteczną technikę eliminowania latających głów.
 12. Hak z łańcuchem - jak go używać? - Wyjaśniamy jak aktywuje się ten gadżet i jakie zastosowanie ma opcja przyciągania się do demonów.
 13. Jak rzadziej ginąć? - Przygotowaliśmy zestaw szybkich porad pomocnych w utrzymywaniu sterowanej postaci przy życiu.
 14. Komunikat o rakietach - jak reagować? - Podpowiadamy co oznacza komunikat o lecących rakietach i jak się poprawnie zachować.

Znajdźki i eksploracja

 1. Jak korzystać z szybkiej podróży? - Informujemy kiedy staje się dostępna szybka podróż i w jaki sposób się ją aktywuje.
 2. Co oznacza pytajnik na mapie? - Wyjaśniamy czym są pytajniki oraz w jaki sposób można je odnajdywać w trakcie przechodzenia gry.
 3. Jak docierać do oddalonych półek? - Prezentujemy główne techniki eksploracji i zaliczania sekcji platformowych w kampanii gry.
 4. Co to są bramy Slayera? - Wyjaśniamy zastosowanie Bram Slayera, a także pokazujemy jak je otwierać i co czeka nas za nimi.
 5. Jak dotrzeć do pytajnika w szybie w Taras Nabad? - Pokazujemy dokładny sposób dotarcia do jednej z najlepiej ukrytych znajdziek w kampanii.
 6. Jakie zastosowanie mają niebieskie głowy? - Wyjaśniamy czym są niebieske kule i w jakich okolicznościach można je odnajdywać.
 7. Trofeum Mistrzostwo postu - jak zdobyć? - Wyjaśniamy, jak zdobyć Trofeum Mistrzostwa postu.
 8. Pytajnik w Fortecy - jak dotrzeć? - Podpowiadamy w jaki sposób dotrzeć do pytajnika znajdującego się na wysokim poziomie obok mostka kapitańskiego.

Kampania

 1. Co warto wiedzieć, nim zacznę grać? - Opracowaliśmy 10 szybkich porad do zapoznania się przed przystąpieniem do rozgrywki.
 2. Ile czasu zajmuje przejście gry Doom Eternal? - Podajemy orientacyjną długość kampanii i informujemy jakie rzeczy mogą wydłużyć czas z grą.
 3. Jak odblokować wyzwania misji? - Wyjaśniamy kiedy po raz pierwszy odblokowywane są wyzwania misji i jak przebiega proces ich zaliczania.
 4. Jak zmienić wygląd bohatera? - Pokazujemy w jakich okolicznościach zdobywa się skórki postaci i jak można je podmieniać.
 5. Jak załączyć klasyczny widok broni? - Prezentujemy w jaki sposób odblokować klasyczne ustawienie broni na środku ekranu (zmiana czysto kosmetyczna).
 6. Jak uruchomić tryb fotograficzny? - Pokazujemy jak aktywować Photo Mode w opcjach i jak załączać go w trakcie gry.
 7. Jak zagrać w klasyczne wersje Doom 1 i Doom 2? - Wymieniamy listę wymagań niezbędnych do odblokowania dwóch najstarszych gier serii z lat 90-tych - Doom i Doom II: Hell on Earth.
 8. Czy w grze jest punkt bez powrotu? - Informujemy o postępach w kampanii uniemożliwiających powrót do Fortecy Zagłady.
 9. Do czego służy komputer PC w Fortecy Zagłady? - Na komputerze PC są plik 1 i plik 2. Są one początkowo zablokowane i dodatkowo plik 2 prosi o podanie hasła.

Rozwój postaci

 1. Jak i po co ulepszać bronie? - Wyjaśniamy jak dokładnie przebiega proces instalowania modyfikacji broni i dalszego ich ulepszania.
 2. Jak zwiększać statystyki bohatera? - Informujemy w jakich okolicznościach można podnosić statystyki i które parametry warto zwiększać jako pierwsze.
 3. Które runy są najlepsze? - Przedstawiamy naszą rekomendację jakie trzy runy warto mieć aktywne w trakcie rozgrywania kampanii.
 4. Które ulepszenia pancerza są najlepsze? - Przedstawiamy nasze rekomendacje ulepszeń stroju pretorskiego do zakupienia za żetony.
 5. Wskaźnik demonicznego spaczenia - co to jest? - Wyjaśniamy czego dotyczy pasek spaczenia i jakie nagrody przewidziane są za jego zapełnianie.