Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Doom Eternal - poradnik do gry

Doom Eternal - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Doom Eternal: Doom 64 - lista trofeów Doom Eternal poradnik, solucja

Na tej stronie znajdziesz poradnik trofeowy do gry Doom 64, którą można otrzymać w prezencie razem z Doom Eternal. Nasz poradnik zawiera listę wszystkich dostępnych osiągnięć Dooma 64. Informujemy jakie wymagania mają poszczególne trofea i jak wypełniać ich założenia po to żeby zdobyć 100% trofeów.

Ogólne informacje o trofeach gry Doom 64

1 - Doom Eternal: Doom 64 - lista trofeów - Doom Eternal - poradnik do gry
  1. Doom 64 nie posiada niestety platynowego trofeum. Możesz zająć się zdobyciem jedynie 10 trofeów - 1 złotego, 5 srebrnych i 4 brązowych.
  2. Trofea można o wiele szybciej odblokować dzięki skorzystaniu z haseł (Passwords) pozwalających na przystąpienie do konkretnych etapów powiązanych z trofeami. Hasła są wspólne dla wszystkich wersji gry i okno do wprowadzania ich wywołuje się z poziomu menu głównego. Z naszej strony nie polecamy używania haseł żeby nie popsuć sobie przyjemności z rozgrywki. Warto "legalnie" ukończyć wszystkie główne poziomy oraz wszystkie dodatkowe misje The Lost Levels.
  3. Możesz grać na dowolnym poziomie trudności, ale nie możesz używać cheatów. Aktywacja cheatów blokuje automatycznie dostęp do osiągnięć. Gra na szczęście nie jest ekstremalnie trudna i możesz też do woli polegać na manualnych i szybkich zapisach stanu gry.

Mother May I?

Rodzaj trofeum: brązowe - Doom Eternal: Doom 64 - lista trofeów - Doom Eternal - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Pokonaj Matkę Wszystkich Demonów (Mother of All Demons) w etapie The Absolution.

Komentarz: The Absolution to tytuł misji 28 gry, czyli ostatniej wchodzącej w skład głównej kampanii. Po rozpoczęciu misji koniecznie zapisz swoje postępy i wykorzystaj to, że możesz pozbierać bronie i amunicję. W lokacji startowej znajdziesz m.in. dwie najpotężniejsze bronie - BFG powiązane z trofeum My Cause is Just, My Will is Strong oraz Unmaker powiązanego z trofeum Unholy Firepower. Znajdziesz również czasową nieśmiertelność, którą warto użyć do łatwego pokonania jak największej liczby słabych demonów.

Musisz rozpocząć od stoczenia dużej bitwy ze zwykłymi odmianami demonów - Doom Eternal: Doom 64 - lista trofeów - Doom Eternal - poradnik do gry

Musisz rozpocząć od stoczenia dużej bitwy ze "zwykłymi" odmianami demonów. Najlepiej jest biec cały czas w bok pozostając na obrzeżach areny po to żeby skutecznie unikać wszystkich ataków dystansowych. Używaj wyrzutni rakiet na silniejszych demonach i chainguna na słabszych. Nie korzystaj już teraz z BFG - zostaw go sobie na później.

Finałowy boss - Matka Wszystkich Demonów - pojawi się na środku areny dopiero po zabiciu całej obstawy - Doom Eternal: Doom 64 - lista trofeów - Doom Eternal - poradnik do gry

Finałowy boss - Matka Wszystkich Demonów - pojawi się na środku areny dopiero po zabiciu całej obstawy. Szybko ponownie zapisz grę, gdyż pojedynek ten łatwo można zawalić. Do atakowania końcowego bossa najlepiej używać BFG - bezpośrednie trafienia z tej broni będą zadawały Matce ogromne obrażenia.

Bardzo problematyczne jest niestety unikanie samonaprowadzalnych czerwonych pocisków. Podróżują one szybciej od biegnącego bohatera i trudno im przez to uciec. Staraj się chować za małymi budynkami na arenie w nadziei, że pociski w nie uderzą. Na środku areny pojawia się odnowienie zdrowia - niebieska sfera. Możesz podjąć próbę sprintu do niej, choć będzie to ryzykowne i wystawisz się w ten sposób na ataki Matki.

Jeśli mimo wszystko chcesz "oszukać" ze zdobyciem tego trofeum to wprowadź w opcjach gry hasło W93M 7H20 BCY0 PSVB. Przeniesiony zostaniesz automatycznie do finałowej misji podstawowej kampanii.

Walk the Path

Rodzaj trofeum: brązowe - Doom Eternal: Doom 64 - lista trofeów - Doom Eternal - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ukończ kampanię The Lost Levels.

Komentarz: The Lost Levels to dodatkowa kampania, która nie była dostępna w oryginalnej wersji gry Doom 64. Składa się na nią 6 nowych etapów. Dostęp do misji The Lost Levels otrzymasz po ukończeniu głównej kampanii, czyli po ukończeniu misji 28 The Absolution. Wybierz z menu głównego opcję nowej gry (New Game) i następnie kampanię The Lost Levels. Możesz oczywiście grać na najniższym poziomie trudności.

Finałowy etap kampanii The Lost Levels to Final Judgment - Doom Eternal: Doom 64 - lista trofeów - Doom Eternal - poradnik do gry

Finałowy etap kampanii The Lost Levels to Final Judgment. Oprócz staczania ogromnej liczby walk zakłada on odnajdywanie demonicznych kluczy. Musisz z nimi docierać do obiektów z powyższego obrazka.

Po otwarciu przejścia czeka cię walka z Matką Wszystkich Demonów (Mother of All Demons) i przebieg tego starcia jest identyczny do pojedynku z Matką z podstawowej kampanii. Matkę łatwiej będzie ci tym razem pokonać, bo w okolicy jest więcej ścian i budynków pozwalających na chowanie się przed czerwonymi samonaprowadzalnymi pociskami.

Secret Sleuth

Rodzaj trofeum: srebrne - Doom Eternal: Doom 64 - lista trofeów - Doom Eternal - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Odkryj sekretny obszar.

Komentarz: To prawdopodobnie najprostsze trofeum gry Doom 64. W każdej misji kampanii do odnalezienia jest kilka sekretów. "Opukuj" ściany wciskając przy nich przycisk interakcji. Możesz też próbować się z nimi zderzać, gdyż niektóre ściany to "iluzje". Trofeum zdobędziesz już w momencie odkrycia pierwszego ukrytego pomieszczenia. Nie musisz odkrywać wszystkich sekretnych obszarów z danej misji.

My Cause is Just, My Will is Strong

Rodzaj trofeum: srebrne - Doom Eternal: Doom 64 - lista trofeów - Doom Eternal - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Znajdź BFG9000.

Komentarz: Broń BFG 9000 możesz zdobyć w większej niż jednej misji gry Doom 64. Przykładowym miejscem jej pozyskania jest misja The Bleeding - BFG leży na półce obok wody.

BFG najprościej można zdobyć przy okazji zaliczania trofeum Mother May I?. Po załadowaniu finałowej misji 28 głównej kampanii - The Absolution - BFG-9000 znajdziesz w miejscu rozpoczynania misji.

Unholy Firepower

Rodzaj trofeum: srebrne - Doom Eternal: Doom 64 - lista trofeów - Doom Eternal - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Znajdź Unmakera.

Komentarz: Broń Unmaker możesz zdobyć w większej niż jednej misji gry Doom 64. Przykładowym miejscem jej pozyskania jest misja Altar of Pain - Unmaker jest na ołtarzu w kwadratowym pomieszczeniu odblokowywanym po naciśnięciu jednego z przycisków.

Unmakera najprościej można zdobyć przy okazji zaliczania trofeum Mother May I?. Po załadowaniu finałowej misji 28 głównej kampanii - The Absolution - Unmakera znajdziesz w miejscu rozpoczynania misji.

Persistence is the Key

Rodzaj trofeum: brązowe - Doom Eternal: Doom 64 - lista trofeów - Doom Eternal - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zdobądź wszystkie 3 demoniczne klucze - artefakty (Demon Key Artifacts) w kampanii.

Komentarz: Demoniczne klucze pozyskuje się w sekretnych misjach gry Doom 64:

  1. Outpost Omega (misja 29) - tajne przejście odnajduje się w misji 4 - Holding Area.
  2. The Lair (misja 30) - tajne przejście odnajduje się w misji 12 - Altar of Pain.
  3. The Void (misja 31) - tajne przejście odnajduje się w misji 17 - Watch Your Step.

Jeśli nie chcesz tracić czasu to możesz wprowadzić hasło V87L 7C28 BDT1 59VB, które pozwoli ci rozpocząć etap The Lair mając już w inwentarzu dwa demoniczne klucze. Twoim zadaniem będzie więc jedynie odnalezienie ostatniego trzeciego klucza.

Poszukiwany demoniczny klucz jest na podwyższeniu z powyższego obrazka i twoim zadaniem jest opuszczenie filara.

2 - Doom Eternal: Doom 64 - lista trofeów - Doom Eternal - poradnik do gry
Udaj się na górę - Doom Eternal: Doom 64 - lista trofeów - Doom Eternal - poradnik do gry

Udaj się na górę. Twoim zadaniem jest ostrzelanie z dowolnej broni dwóch przycisków zaznaczonych na powyższych obrazkach. Każdy z tych przycisków odsłania się jedynie na krótką chwilę, tak więc musisz pośpieszyć się z oddaniem strzałów.

Rip and Tear!

Rodzaj trofeum: srebrne - Doom Eternal: Doom 64 - lista trofeów - Doom Eternal - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Zabij Cyberdemona.

Komentarz: Cyberdemony to najsilniejsza odmiana "standardowych" przeciwników - są to wielkie demony korzystające z wyrzutni rakiet. Jeśli zaliczasz całą kampanię, to do pierwszego spotkania z Cyberdemonem powinno dojść w misji 17 - Watch Your Step. Kilka cyberdemonów pokonuje się też w ramach zaliczania misji No Escape powiązanej z trofeum Escape Artist.

Cyberdemon pojawi się w misji Watch Your Step po zabiciu słabszych demonów. Do osłabiania Cyberdemona używaj w pierwszej kolejności BFG i po wyczerpaniu amunicji przełącz się na wyrzutnię rakiet. Unikaj za wszelką cenę rakiet wystrzeliwanych przez Cyberdemona, gdyż zadają one bardzo duże obrażenia. Cyberdemon strzela seriami 3 rakiet. Nie lecą one bardzo szybko i tylko w linii prostej - możesz bezproblemowo uciekać na boki.

That Was Fun

Rodzaj trofeum: srebrne - Doom Eternal: Doom 64 - lista trofeów - Doom Eternal - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Ukończ poziom z grupy "Fun".

Komentarz: Poziomy Fun to sekretne misje gry Doom 64 cechujące się nietypowym przebiegiem etapu. Do poziomów tych najlepiej jest dostać się wpisując odpowiednie hasło i na potrzeby powalczenia o trofeum proponujemy wybrać misję 32 - Playground. Wprowadź w tym celu hasło w menu głównym gry - RY48 9BFY 6?JM KBK?. Uwaga - W misjach Fun nie można zapisywać stanu gry. Musisz ukończyć misję za jednym podejściem.

Poziom Playground skład się z trzech części. W pierwszej części walczy się z potworami Arachnotron i utrudnieniem jest to, że trzeba poruszać się w ciemnościach. Szybko podnieś wyrzutnię rakiet i strzelaj do mechanicznych pająków. Będą one szybko ginęły, aczkolwiek dużo poruszaj się żeby unikać ich ciągłego ostrzału.

W drugiej części misji pojawi się pojedynczy Cyberdemon - Doom Eternal: Doom 64 - lista trofeów - Doom Eternal - poradnik do gry

W drugiej części misji pojawi się pojedynczy Cyberdemon. Biegaj wokół niego i zbliżaj się do środkowej części areny jedynie w przypadku wyczerpania zapasu rakiet. Uważaj też żeby nie trafić w żaden ze słupów stojąc blisko niego.

W trzeciej części etapu pojawi się grupa potworów Mancubus - Doom Eternal: Doom 64 - lista trofeów - Doom Eternal - poradnik do gry

W trzeciej części etapu pojawi się grupa potworów Mancubus. To właśnie w tej części misji najłatwiej można zginąć. Pozostawaj początkowo w środkowej części areny i postaraj się jak najszybciej zabić 2-3 Mancubusy z dowolnego obszaru mapy. Pozwoli ci się to tam rozstawić i w wiekszym zakresie biegać na boki po to żeby unikać ostrzału rakietowego.

RVNH3CT1CD3M0???

Rodzaj trofeum: złote - Doom Eternal: Doom 64 - lista trofeów - Doom Eternal - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: złote

Sposób odblokowania: Znajdź sekretny poziom Hectic.

Komentarz: Hectic to tytuł misji 32 i jest to jest to jeden z sekretnych etapów gry Doom 64. Możesz się do niego dostać z poziomu misji 1 - Staging Area.

Na potrzeby odblokowania dostępu do sekretnego etapu musisz zniszczyć 10 beczek w misji Staging Area. Bardzo ważne jest to żeby beczkę z powyższego obrazka zniszczyć jako ostatnią dziesiątą - znajduje się ona tuż obok miejsca rozpoczęcia misji. Dzieje się tak dlatego, że po zniszczeniu tej beczki jedynie na krótką chwilę odblokowany zostanie dostęp do teleportera pozwalającego się przenieść do misji 32 Hectic.

3 - Doom Eternal: Doom 64 - lista trofeów - Doom Eternal - poradnik do gry
Znalezienie 8 z 10 beczek jest bardzo proste - po prostu zajrzyj do wszystkich pomieszczeń na mapie - Doom Eternal: Doom 64 - lista trofeów - Doom Eternal - poradnik do gry

Znalezienie 8 z 10 beczek jest bardzo proste - po prostu zajrzyj do wszystkich pomieszczeń na mapie. Dziewiąta beczka jest najbardziej problematyczna, gdyż jest ona w sekretnym obszarze. Dotknij ściany w miejscu z powyższych obrazków żeby odsłonić skrytkę.

Po wysadzeniu beczki numer 10 szybko otwórz drzwi na prawo od niej i dobiegnij do czerwonego teleportu - Doom Eternal: Doom 64 - lista trofeów - Doom Eternal - poradnik do gry

Po wysadzeniu beczki numer 10 szybko otwórz drzwi na prawo od niej i dobiegnij do czerwonego teleportu. Dla pewności radzimy zapisać grę przed zniszczeniem wspomnianej beczki.

Escape Artist

Rodzaj trofeum: brązowe - Doom Eternal: Doom 64 - lista trofeów - Doom Eternal - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ukończ poziom No Escape na poziomie trudności Watch Me Die.

Komentarz: No Escape to tytuł misji 24 - przedostatniej spośród tych zaliczających się do głównej kampanii gry Doom 64. Jeśli nie chcesz przechodzić całej kampanii na wysokim poziomie trudności Watch Me Die, to wprowadź w menu głównym hasło YWW4 7HVD BCLG RKVB. Pozwoli ci ono od razu przystąpić do misji No Escape na wymaganym poziomie trudności.

No Escape to dość krótka misja, ale w trakcie jej rozgrywania stacza się walki z wieloma silniejszymi demonami. Co więcej, grając na poziomie trudności Watch Me Die pojawia się więcej demonów. Najwięcej kłopotów sprawi ci konieczność pokonania aż trzech Cyberdemonów. Pierwszy Cyberdemon pojawi się w towarzystwie słabszych bestii niedługo po rozpoczęciu etapu. Para Cyberdemonów pojawi się pod koniec etapu. Tak jak w przypadku innych konfrontacji używaj najpierw BFG i następnie wyrzutni rakiet.

W misji No Escape nie trzeba docierać do punktu wyjścia - Doom Eternal: Doom 64 - lista trofeów - Doom Eternal - poradnik do gry

W misji No Escape nie trzeba docierać do punktu wyjścia. Zostanie ona zaliczona w momencie zabicia ostatniego Cyberdemona i wtedy również zdobędziesz trofeum.