Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Doom Eternal - poradnik do gry

Doom Eternal - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Doom Eternal: Śmierć - jak rzadziej ginąć? Doom Eternal poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Doom Eternal zamieściliśmy kilka szybkich porad jak rzadziej ginąć, tzn. jak skuteczniej utrzymywać bohatera przy życiu. Przygotowane podpowiedzi dotyczą m.in. poprawnego zachowywania się w trakcie walk czy ustawienia najlepszego poziomu trudności.

Nie polegaj wyłącznie na paczkach zdrowia i pancerza odnajdywanych w okolicy

W grze Doom Eternal odnajdywanie leżącego na ziemi lootu nie jest głównym sposobem odnawiania punktów zdrowia i pancerza - Doom Eternal: Śmierć - jak rzadziej ginąć? - Doom Eternal - poradnik do gry

W grze Doom Eternal odnajdywanie leżącego na ziemi lootu nie jest głównym sposobem odnawiania punktów zdrowia i pancerza. Nawet jeśli wybierzesz normalny poziom trudności, to zbierane w ten sposób przedmioty mogą okazać się niewystarczające do zregenerowania bohatera do 100%.

Musisz leczyć się i wzmacniać dzięki atakowaniu demonów - wykonuj Zabójstwa chwały na migających demonach (egzekucje - Glory Kills) żeby odzyskiwać punkty zdrowia i podpalaj potwory z użyciem Płomiennego wybuchu żeby odzyskiwać punkty pancerza. Dokładniej omówiliśmy to w rozdziale Zapasy - jak uzupełnić szybko?.

Unikaj doprowadzenia do wyczerpania całych zapasów amunicji

Staraj się przede wszystkim korzystać z różnych broni - Doom Eternal: Śmierć - jak rzadziej ginąć? - Doom Eternal - poradnik do gry

Staraj się przede wszystkim korzystać z różnych broni. Łatwo jest wyczerpać zapasy amunicji do pojedynczej broni, szczególnie jeśli nie zwiększyłeś statystyk bohatera i może on przenosić bardzo ograniczoną ilość amunicji.

Podobnie jak w przypadku opisanych powyżej paczek ze zdrowiem i pancerzem, nie licz na to, że amunicję uzupełnisz dzięki zapasom z otoczenia. Regularnie zabijaj demony piłą mechaniczną - będą w ten sposób pozostawiały po sobie amunicję. Najlepiej atakować w ten sposób słabsze demony, gdyż wtedy do użycia piły będzie potrzebna pojedyncza jednostka paliwa.

Możesz w dowolnym momencie obniżyć poziom trudności

Z naszej strony rekomendujemy granie na normalnym poziomie trudności, który według was jest najlepszym wyborem na potrzeby ukończenia kampanii po raz pierwszy - Doom Eternal: Śmierć - jak rzadziej ginąć? - Doom Eternal - poradnik do gry

Z naszej strony rekomendujemy granie na normalnym poziomie trudności, który według was jest najlepszym wyborem na potrzeby ukończenia kampanii po raz pierwszy. Istnieje jednak ryzyko, że dla niektórych graczy nawet to ustawienie trudności może okazać się zbyt wysokie.

Nie musisz rozpoczynać gry od nowa - poziom trudności możesz zmienić w dowolnym momencie rozgrywki. Nie wiążą się z tym żadne dodatkowe kary i nie musisz też rozpoczynać misji od nowa. Po tym jak zaliczysz jakiś szczególnie trudny fragment możesz ponownie zwiększyć poziom trudności.

Dodatkowe życia ochraniają przed ostatecznym zgonem

Docieranie do pojawiających się na mapie 3D ikon dodatkowych żyć powinno być dla ciebie sprawą priorytetową już od pierwszych etapów kampanii - Doom Eternal: Śmierć - jak rzadziej ginąć? - Doom Eternal - poradnik do gry

Docieranie do pojawiających się na mapie 3D ikon dodatkowych żyć powinno być dla ciebie sprawą priorytetową już od pierwszych etapów kampanii. Dodatkowe życie chroni przed ostateczną śmiercią w momencie utraty całego hp. Po zużyciu extra życia możesz od razu kontynuować dalsze walki bez konieczności powtarzania danej bitwy.

Uwaga - To, że masz w zapasie jakieś dodatkowe życia, nie oznacza, że powinieneś mniej starać się w temacie dbania o zdrowie głównego bohatera. Extra życia są przenoszone pomiędzy misjami. Dodatkowe życia zebrane w prostszych, początkowych etapach bardziej przydadzą ci się w trudniejszych, późniejszych misjach kampanii.

Najlepiej ignorować opcjonalne starcia w trakcie przechodzenia gry po raz pierwszy

Mowa tu o sekretnych walkach Secret Encounters oraz o bramach Slayera Slayer Gates - Doom Eternal: Śmierć - jak rzadziej ginąć? - Doom Eternal - poradnik do gry

Mowa tu o sekretnych walkach Secret Encounters oraz o bramach Slayera Slayer Gates. Poziom wyzwania tych starć może okazać się zbyt wysoki dla słabo rozwiniętego bohatera. Najlepszym rozwiązaniem jest zostawienie sobie tego typu dodatkowych walk na później.

Do opcjonalnych bitew najlepiej powrócić po skończeniu kampanii. Twoja postać będzie już wtedy miała wyższe statystyki, będzie posiadała wiele pasywnych bonusów, oraz na jej wyposażeniu będą znajdowały się wszystkie bronie. Gra pozwala korzystać ze wszystkich pukawek nawet podczas powtórnego przechodzenia początkowych misji, w których wcześniej nie były one jeszcze dostępne.

Reaguj szybko na komunikaty o niskim poziomie zdrowia

W ferworze walki łatwo jest przegapić moment osłabienia bohatera, aczkolwiek gra na szczęście pomaga pojawieniem się czerwonej otoczki na ekranie oraz komunikatu o niskim stanie zdrowia (Low Health) - Doom Eternal: Śmierć - jak rzadziej ginąć? - Doom Eternal - poradnik do gry

W ferworze walki łatwo jest przegapić moment osłabienia bohatera, aczkolwiek gra na szczęście pomaga pojawieniem się czerwonej otoczki na ekranie oraz komunikatu o niskim stanie zdrowia (Low Health).

Po wyświetleniu ostrzeżenia zareaguj na jeden z dwóch sposobów - szybko wykonaj Zabójstwo chwały na jakimś demonie ("wyrzuci" z siebie zdrowie) lub skorzystaj z dwukrotnego odskoku od tyłu żeby oddalić się od potworów. W tym drugim przypadku rozważ też szybkie odnalezienie jakiejś wyrzutni czy portalu, co pozwoli ci uciec na jakiś czas demonom.

Ustaw runę Dziki rzut jako aktywną

Runa Dziki rzut (Saving Throw) jest prawdopodobnie najbardziej przydatną pod kątem pozostawania przy życiu - Doom Eternal: Śmierć - jak rzadziej ginąć? - Doom Eternal - poradnik do gry

Runa Dziki rzut (Saving Throw) jest prawdopodobnie najbardziej przydatną pod kątem pozostawania przy życiu. Warto ją wybrać już po odblokowaniu pierwszego slotu na runę.

Działanie runy Dziki rzut polega na załączeniu spowolnienia czasu w momencie otrzymania śmiertelnego ciosu. Bohater nie zginie - zamiast tego dzięki aktywacji bullet time będziesz mógł wybronić się przed śmiercią. Podobnie jak w przypadku opisanego powyżej komunikatu o niskim stanie zdrowia możesz szybko odpalić Zabójstwo chwały lub uciec potworom. Dziki rzut nie posiada niestety nielimitowanych użyć - po otrzymaniu kolejnego śmiertelnego ciosu będziesz już "musiał zginąć". Dopiero po odnotowanym zgonie działanie runy zresetuje się.