Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Doom Eternal - poradnik do gry

Doom Eternal - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Doom Eternal: Zabójstwa chwały Doom Eternal poradnik, solucja

Poniżej znajdziesz informacje jak wykonywać tzw. Zabójstwa Chwały Glory Kills w grze Doom Eternal. Nasz poradnik informuje kiedy gra zezwala na odpalanie Zabójstwa chwały, jakie są rodzaje Zabójstw chwały oraz czy przewidziano jakieś dodatkowe nagrody za wykonywanie Zabójstw chwały.

Kiedy mogę odpalić Zabójstwo chwały w Doom Eternal?

Zabójstwo chwały to inaczej odpalenie egzekucji na osłabionym demonie - Doom Eternal: Zabójstwa chwały - Doom Eternal - poradnik do gry

Zabójstwo chwały to inaczej odpalenie egzekucji na osłabionym demonie. Gra pozwala na wykonywanie zabójstw chwały na wszystkich odmianach przeciwników, przy czym silne demony mogą przejść w osłabiony stan dopiero po wyprowadzeniu dużej liczby ataków.

Zabójstwo chwały możesz wykonać tylko jeśli przeciwnik zaczął "migać" - gra w taki właśnie sposób symbolizuje, że jest on osłabiony.

W celu odpalenia Zabójstwa chwały wciśnij przycisk walki wręcz (wciśnięcie prawej gałki analogowej na konsolach). Egzekucję możesz wykonać zarówno podczas dotykania podłoża, jak i w locie (np. na potrzeby zabicia latającego Cacodemona).

Zabójstwo chwały można zawalić na dwa główne sposoby - Doom Eternal: Zabójstwa chwały - Doom Eternal - poradnik do gry

Zabójstwo chwały można "zawalić" na dwa główne sposoby:

  1. Osłabiony przeciwnik otrzymał kolejne obrażenia, np. w wyniku kolejnych twoich ataków czy eksplozji w otoczeniu. Potwór może wtedy zginąć i przepadnia okazja do wykonania Zabójstwa chwały.
  2. Upłynęło zbyt dużo czasu od wprowadzenia demona w osłabiony stan. Potwór może wtedy odzyskać część sił życiowych i powrócić do walki. Zainteresuj się w tym przypadku runą Zamęt i zagubienie (Dazed and Confused), której działanie polega na wydłużeniu czasu trwania osłabionego stanu wśród zaatakowanych potworów.

Odmiany Zabójstw chwały

Na każdym demonie można wykonać kilka różnych Zabójstw Chwały, np - Doom Eternal: Zabójstwa chwały - Doom Eternal - poradnik do gry

Na każdym demonie można wykonać kilka różnych Zabójstw Chwały, np. od przodu, z boku, od tyłu, w locie czy zeskakując na niego. Różnie wyglądające Zabójstwa Chwały to jedynie inne animacje - efekt końcowy jest zawsze taki sam i jest nim śmierć zaatakowanego demona.

Niektóre wyzwania misji wymuszają wykonanie np. 3 różnych Zabójstw Chwały na danym typie demona. Szukaj właśnie wtedy okazji żeby podchodzić lub doskakiwać do osłabionej kreatury z różnych stron z nadzieją, że odpali się inna animacja.

Jakie pasywne zdolności wpływają na Zabójstwa chwały?

Z wykonywaniem Zabójstw chwały powiązane są przede wszystkim następujące pasywne umiejętności - Doom Eternal: Zabójstwa chwały - Doom Eternal - poradnik do gry

Z wykonywaniem Zabójstw chwały powiązane są przede wszystkim następujące pasywne umiejętności:

  1. Runa Dzikość (Savagery) - Ustawienie jej jako aktywnej pozwala szybciej wykonywać Zabójstwa chwały. Nie ma to wpływu na ich skuteczność, ale szybciej możesz powrócić do innych walk. Przydaje się to np. w wyzwaniach czasowych.
  2. Runa Krwawy berek (Seek and Destroy)) - Ustawienie jej jako aktywnej pozwala odpalać Zabójstwa chwały z większej odległości. Nie musisz podbiegać bezpośrednio do migającego potwora.
  3. Runa Krew to moje paliwo (Blood Fueled) - Ustawienie jej jako aktywnej pozwala szybciej poruszać się przez krótki czas po wykonaniu Zabójstwa chwały. Możesz to wykorzystać np. do szybkiego oddalenia się od demonów czy do zbliżenia się do kolejnego celu.
  4. Runa Zamęt i zagubienie (Dazed and Confused) - Ustawienie jej jako aktywnej pozwala dłużej utrzymywać zaatakowane demony w osłabionym stanie. Zwiększają się szanse, że zdążysz dobiec do potwora zanim odzyska siły.
  5. Ulepszenie pancerza Wstrząs zapłonowy (Combustion Concussion) - Zakupienie go umożliwia ogłuszanie demonów z wykorzystaniem rzucanych granatów odłamkowych.
  6. Ulepszenie pancerza Uderz i uciekaj (Hit and Run) - Zakupienie go pozwala na odnowienie odskoku (dash) dzięki wykonywaniu Zabójstw chwały. Oznacza to, że tuż po zakończonej animacji egzekucji możesz wykonać dwa odskoki.

Jakie są nagrody za Zabójstwa Chwały?

Zabójstwa Chwały pozwalają przede wszystkim na zabijanie osłabionych demonów i potwory nie mogą się przed tymi atakami obronić - Doom Eternal: Zabójstwa chwały - Doom Eternal - poradnik do gry

Zabójstwa Chwały pozwalają przede wszystkim na zabijanie osłabionych demonów i potwory nie mogą się przed tymi atakami obronić. Jeśli uda ci się dopaść osłabioną kreaturę, to zginie ona na 100%. Animacja Zabójstwa Chwały nie może też zostać przerwana przez inne potwory z okolicy.

Każde Zabójstwo Chwały pozwala odzyskać bohaterowi trochę punktów zdrowia - im mniej punktów zdrowia posiadasz, tym więcej hp "wyrzuci" potwór, na którym wykonałeś egzekucję. Szukaj każdej okazji do odpalenia egzekucji jeśli nie posiadasz maksymalnej ilości zdrowia.

Zabójstwa Chwały mogą być powiązane z różnorakimi wyzwaniami i w konsekwencji przybliżać cię do różnorakich nagród, m.in. Baterii Strażnika czy punktów doświadczenia wymaganych do awansowania na wyższe rangi.