Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Doom Eternal - poradnik do gry

Doom Eternal - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Doom Eternal: Bestiariusz Doom Eternal poradnik, solucja

Co jest najważniejsze w grze Doom Eternal? Demony, którym możesz rozwalić za pomocą swojej różnorodnej broni. Na tej stronie naszego poradnika do gry Doom Eternal znajdziesz opis wszystkich przeciwników występujących w grze oraz dowiesz się jakie mają słabe strony.

Zombie

To najsłabsi przeciwnicy w grze - Doom Eternal: Bestiariusz - Doom Eternal - poradnik do gry

To najsłabsi przeciwnicy w grze. Nie musisz się nimi przejmować. Powinni być dla Ciebie idealnym sposobem na uzupełnienie straconych zapasów.

Diablik

Nie lekceważ ich - Doom Eternal: Bestiariusz - Doom Eternal - poradnik do gry

Nie lekceważ ich. Są małe i strasznie zwinne, a ich kule ognia mogą trafić w ciebie w bardzo złym momencie.

Tworzą mieszankę wybuchową, gdy zjawią się w okolicy większych, silniejszych przeciwników.

Słabość:

 1. naboje.

Opętani żołnierze

Duży problem w walce z nimi może głównie sprawiać ich ilość - Doom Eternal: Bestiariusz - Doom Eternal - poradnik do gry

Duży problem w walce z nimi może głównie sprawiać ich ilość. Najczęściej pojawiają się w grupach, ale dzięki temu możesz niszczyć ich za pomocą granatów.

Pamiętaj, że ich najgorszym atakiem jest działko naramienne, które może zadać Ci spore obrażenia. Możesz się przed tym obronić ogłuszając przeciwnika za pomocą strzelby.

Słabość:

 1. naboje śrutowe - łatwo ich oszołomić celnym strzałem ze strzelby;
 2. karabin plazmowy - jeśli strzelisz prosto w ich tarczę spowodujesz wybuch;
 3. krawawy cios - tak samo jak karabin, krwawy cios szybko niszczy tarczę przeciwnika.

Gargulec

To niepozorny przeciwnik, który atakuje z powietrza - Doom Eternal: Bestiariusz - Doom Eternal - poradnik do gry

To niepozorny przeciwnik, który atakuje z powietrza. Najskuteczniejszym sposobem na walkę z nim będzie eliminowanie go za pomocą granatów.

Macka

Tak jak, w każdej innej grze macki chowają się w ziemi i wyskakują, gdy się do nich zbliżysz - Doom Eternal: Bestiariusz - Doom Eternal - poradnik do gry

Tak jak, w każdej innej grze macki chowają się w ziemi i wyskakują, gdy się do nich zbliżysz. Na szczęście nie mają one dużej ilości punktów zdrowia, możesz pokonać je za pomocą kilku celnych ciosów.

Zewłok

Jako, że Zewłok posługuje się tarczą energetyczną, idealną bronią na niego będzie karabin plazmowy - Doom Eternal: Bestiariusz - Doom Eternal - poradnik do gry

Jako, że Zewłok posługuje się tarczą energetyczną, idealną bronią na niego będzie karabin plazmowy. Po stopieniu osłony stanie się on bezbronny, co ułatwi Ci pokonanie go.

Słabość:

 1. karabin plazmowy;
 2. krwawy cios.

Oba podane powyżej sposoby szybko zniszczą tarczę przeciwnika.

Cacodemon

Znany ze wcześniejszych części Cacodemon pragnie jedynie granatów bądź bomb - Doom Eternal: Bestiariusz - Doom Eternal - poradnik do gry

Znany ze wcześniejszych części Cacodemon pragnie jedynie granatów bądź bomb. Rzuć mi nią prosto w pysk, a stanie się automatycznie bezbronny, a ty pokonasz go jednym strzałem.

Słabość:

 1. ładunki wybuchowe;
 2. balista.

Balista to świetna broń na latające demony, łatwo w nie wycelować i zadać im dodatkowe obrażenia.

Arachnotron

Musisz mieć oczy dookoła głowy - Doom Eternal: Bestiariusz - Doom Eternal - poradnik do gry

Musisz mieć oczy dookoła głowy. Te potwory potrafią atakować nawet z powietrza. Wieżyczki na ich głowach zadają potężne obrażenia - likwiduj je precyzyjnym strzałem, aby go unieszkodliwić.

Rycerz piekieł

Musisz mieć oczy dookoła głowy - Doom Eternal: Bestiariusz - Doom Eternal - poradnik do gry

Musisz mieć oczy dookoła głowy. Te potwory potrafią atakować nawet z powietrza.

Słabość:

 1. karabin maszynowy - z jego pomocą wytrącisz wroga z równowagi i pozbawisz go resztki życia.

Rycerz zgrozy

Ten rycerz posiada zabójcze ostrza energetyczne, którymi spróbuje Cię przeciąć na pół - Doom Eternal: Bestiariusz - Doom Eternal - poradnik do gry

Ten rycerz posiada zabójcze ostrza energetyczne, którymi spróbuje Cię przeciąć na pół. Najskuteczniejszą obroną będzie odskakiwanie od niego. Próbuj zachować sporą odległość i wykończyć go za pomocą broni długodystansowej.

Słabość:

 1. karabin maszynowy - z jego pomocą wytrącisz wroga z równowagi i pozbawisz go resztki życia.

Antropokub

Gdy tylko go zobaczysz musisz pozbawić go działek. Za pomocą miotacza ognia jest w stanie zaatakować Cię z ogromnej odległości. Aby go unieszkodliwić zniszcz jego broń.

Cyberantropokub

To opancerzona wersja antropokuba. Jego zbroja może pochłonąć twój cały magazynek. Najskuteczniejszym sposobem będzie krwawy cios, który zniszczy jego pancerz i umożliwi atakowanie przeciwnika.

Upiór

Upiór posiada naramienne wyrzutnie rakiet, które są dla ciebie ogromnym zagrożeniem - Doom Eternal: Bestiariusz - Doom Eternal - poradnik do gry

Upiór posiada naramienne wyrzutnie rakiet, które są dla ciebie ogromnym zagrożeniem. Rakiety mają bowiem możliwość ostrzału pociskami kierowanymi.

Przy tym przeciwniku nie możesz stać w miejscu. Używaj odskoków i podwójnych skoków, by nie mógł cię namierzyć.

Za cel powinieneś wziąć przede wszystkim wyrzutnie rakiet, aby zmniejszyć siłę ataków upiora.

Harap

Te wężowate demony nie tylko mogą przyprawić Cię o gęsią skórkę swoim wyglądem - Doom Eternal: Bestiariusz - Doom Eternal - poradnik do gry

Te wężowate demony nie tylko mogą przyprawić Cię o gęsią skórkę swoim wyglądem. Niewątpliwą przewagę zdobywają przez to, że poruszają się z ogromną prędkością i zwinnością.

Dodatkowo mogą uderzać z odległości za pomocą ukrytych w ich przedramionach, pokrytych ostrzami biczy.

Świetnym sposobem na radzenie sobie z nimi są bomby lodowe bądź granaty, które umożliwią Ci wygranie walki.

Łowca

Ten przeciwnik teleportuje się po mapie, aby wprowadzić Cię w stan przerażenia i zdobyć nad tobą władzę. Najlepszym sposobem na niego będzie zamrożenie go bombą lodową.

Żywiołak bólu

Demon, który wyrzuca z siebie utracone dusze nie brzmi jak przeciwnik, o którym marzą wszyscy gracze - Doom Eternal: Bestiariusz - Doom Eternal - poradnik do gry

Demon, który wyrzuca z siebie utracone dusze nie brzmi jak przeciwnik, o którym marzą wszyscy gracze. Świetnym sposobem na pokonanie go będzie balista.

Różak

Ten przeciwnik ma mocno opancerzony przód jednak wyjątkowo bezbronny tył - Doom Eternal: Bestiariusz - Doom Eternal - poradnik do gry

Ten przeciwnik ma mocno opancerzony przód jednak wyjątkowo bezbronny tył. Przeskocz za niego i wpakuj w niego serię kulek.

Duch

Ten przeciwnik słynie ze swojej niewidzialności - Doom Eternal: Bestiariusz - Doom Eternal - poradnik do gry

Ten przeciwnik słynie ze swojej niewidzialności. Świetnym sposobem jest zatrzymanie go za pomocą bomby lodowej, a potem stosowanie taktyki jak na różaka.

Arcypodlec

Arcypodlec wzmacnia i przyspiesza inne demony - Doom Eternal: Bestiariusz - Doom Eternal - poradnik do gry

Arcypodlec wzmacnia i przyspiesza inne demony. Musisz trakowa go jak najgorsze zagrożenie i niszczyć przy pierwszej możliwej okazji.

Słabości:

 1. krwawy cios - niszczy tarczę przeciwnika;
 2. wykorzystywanie okazji kiedy jest osłonięty - podczas przyzywania sojuszników jest bezbronny. To idealna okazja do ataku.

Baron piekieł

Zacznijmy od złych wieści - Doom Eternal: Bestiariusz - Doom Eternal - poradnik do gry

Zacznijmy od złych wieści. Baron potrafi szarżować, wykonywać ogniste zamachy, ma ostrza zamiast Zamion, a w dodatku jest strasznie szybki. Dobre wieści? Możesz po prostu zapomnieć o tym i wytrącić go z równowagi karabinem maszynowym, a potem wprowadzić w jego ciało cały swój magazynek.

Łowca zagłady

Łowca zagłady może zadawać Ci spore obrażenia dystansowe - Doom Eternal: Bestiariusz - Doom Eternal - poradnik do gry

Łowca zagłady może zadawać Ci spore obrażenia dystansowe. Dodatkowo unosi się nad ziemią dzięki swojej przypominającej czołg dolnej połowie ciała. To ją musisz pierw zniszczyć. Wtedy nie będzie mógł już używać tarczy ani wyrzutni rakiet.

Słabości:

 1. baterie - używaj broni wykorzystującej baterie, aby niszczyć tarcze;
 2. krwawy cios - zadaje spore obrażenia podstawie przeciwnika.