Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Doom Eternal - poradnik do gry

Doom Eternal - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Doom Eternal: Exultia solucja, opis przejścia Doom Eternal poradnik, solucja

Ten rozdział poradnika do gry Doom Eternal, przedstawia opis przejścia drugiej misji w kampanii fabularnej - Exultia.

Przygotowana przez nas solucja kampanii przedstawia tylko jak przejść misję. Opis sekretów i znajdziek do zebrania odnajdziesz w osobnym rozdziale poradnika!

Odbuduj Celestial Locator (Rebuild the Celestial Locator)

Po rozpoczęciu misji, opadnij na platformę poniżej, a zdobędziesz ekstra życie - Doom Eternal: Exultia solucja, opis przejścia - Doom Eternal - poradnik do gry

Po rozpoczęciu misji, opadnij na platformę poniżej, a zdobędziesz ekstra życie. Wskocz teraz na ścianę, by chwycić się jej. Stąd spójrz w lewą stronę, a dostrzeżesz kolejną ścianę do złapania. Wskocz na nią, wejdź do góry i przeskocz na most z zielonym ogarem.

Zabij wrogów i przejdź dalej - Doom Eternal: Exultia solucja, opis przejścia - Doom Eternal - poradnik do gry

Zabij wrogów i przejdź dalej. Teraz czeka cię trochę huśtania na wystających drążkach, zniszcz ścianę i przejdź dalej, a czeka cię walka z nową grupką wrogów - Gargulcami (Gargoyle). Ci przeciwnicy są dość słabi, można również używać na nich piły. Pod koniec potyczki zjawi się również nowy wróg, Rycerz piekieł (Hell Knight). Ci wrogowie będą szarżować i atakować cię nieustępliwie w zwarciu - podatni są jednak na karabin maszynowy.

Kontynuuj drogę wgłęb placówki - Doom Eternal: Exultia solucja, opis przejścia - Doom Eternal - poradnik do gry

Kontynuuj drogę wgłęb placówki. Podnieś krwawy cios (Blood Punch), a odblokujesz potężny atak w zwarciu, który przetestujesz w samouczku. Zjedź na dół i walcz z kolejnymi demonami. Po drodze natkniesz się na runę - pozwoli ona odblokować nową pasywną umiejętność.

Zejdź na dół i walcz z przeciwnikami - Doom Eternal: Exultia solucja, opis przejścia - Doom Eternal - poradnik do gry

Zejdź na dół i walcz z przeciwnikami. Po walce wyjdź z pomieszczenia, przeskocz na drugą stronę mostu i pokonaj wrogów. Po wygranej potyczce wyjdź z budynku i biegnij za zielonym ogarem. Wybij się drążkiem tak, żeby złapać się ściany i przejdź przez drzwi.

Wejdziesz do pomieszczenia z obracającymi się wahadłami, przejdź dalej i uderz pięścią tak, by przesunąć skrzynię na końcu komnaty - Doom Eternal: Exultia solucja, opis przejścia - Doom Eternal - poradnik do gry

Wejdziesz do pomieszczenia z obracającymi się wahadłami, przejdź dalej i uderz pięścią tak, by przesunąć skrzynię na końcu komnaty. Wejdź nią na górę i zniszcz łańcuchy dookoła komnaty. Odsłonisz nową umiejętność bohatera - Odskok (Dash). To bardzo ważna umiejętność, która pomoże ci w walce, jak i eksploracji świata. Od tej pory, uskoki będą często stosowane w łamigłówkach i elementach platformowych w grze.

Przejdź przez uchylone drzwi i użyj uskoku, by przejść na drugą stronę i wejdź do sali - Doom Eternal: Exultia solucja, opis przejścia - Doom Eternal - poradnik do gry

Przejdź przez uchylone drzwi i użyj uskoku, by przejść na drugą stronę i wejdź do sali. Po wstawce, idź na dół w głąb budynku, przeskocz na drugą stronę i walcz z przeciwnikami. Po walce użyj z platformy wybijającej, idź na górę i zabierz baterię. Baterię będziesz używał na statku, by zyskać dostęp do znajdziek i ulepszeń.

Odbuduj Celestial Locator (Rebuild the Celestial Locator) - Po drugiej stronie portalu

1 - Doom Eternal: Exultia solucja, opis przejścia - Doom Eternal - poradnik do gry
Użyj uskoku, by przejść do teleportu - Doom Eternal: Exultia solucja, opis przejścia - Doom Eternal - poradnik do gry

Użyj uskoku, by przejść do teleportu. Na start otrzymasz karabin plazmowy (Plasma Rifle), dużo silniejszy niż ciężkie działo. Broń szczególnie przydatna jest na nowy typ wrogów - upiory (Revenant). Najlepiej niszczyć działka wrogów zamontowane na ich plecach. Po walce idź do organicznej jamy obok wielkiej rękawicy. Na końcu jaskini znajdziesz rdzeń energetyczny.

Podnieś przedmiot i włóż go w otwór w wielkiej rękawicy, a wystrzeli ona energią i odsłonisz przejście - Doom Eternal: Exultia solucja, opis przejścia - Doom Eternal - poradnik do gry

Podnieś przedmiot i włóż go w otwór w wielkiej rękawicy, a wystrzeli ona energią i odsłonisz przejście. Wskocz na ścianę i złap się jej, a następnie wykonaj skok góry, dostać się na platformę nad tobą.

2 - Doom Eternal: Exultia solucja, opis przejścia - Doom Eternal - poradnik do gry
Musisz naciskać kolejne zielone pentagramy na ziemi - Doom Eternal: Exultia solucja, opis przejścia - Doom Eternal - poradnik do gry

Musisz naciskać kolejne zielone pentagramy na ziemi. Jeden z nich będzie trochę niżej, będziesz musiał wybić się ze ściany na przeciwległą biała ścianę i wspiąć się nią na górę. Stań na wszystkie punkty, a wielkie wrota staną otworem.

3 - Doom Eternal: Exultia solucja, opis przejścia - Doom Eternal - poradnik do gry
Na dole czeka na ciebie komitet powitalny, który musisz wyeliminować - Doom Eternal: Exultia solucja, opis przejścia - Doom Eternal - poradnik do gry

Na dole czeka na ciebie komitet powitalny, który musisz wyeliminować. Aby przejść dalej, musisz podejść do krawędzi, skoczyć w kierunku lewitującej znajdźki (to uzupełniacz uskoku, dzięki temu będziesz mógł ponownie użyć zdolności w powietrzu). Złap się ściany, wejdź po kolumnie wyżej i odbij się w kierunku portalu. Podnieś baterię, zniszcz wrogów i przejdź jaskinią dalej.

Przejdź po opuszczonej kolumnie dalej i użyj baterii na kolejnej wnęce, by odsłonić przejście dalej - Doom Eternal: Exultia solucja, opis przejścia - Doom Eternal - poradnik do gry

Przejdź po opuszczonej kolumnie dalej i użyj baterii na kolejnej wnęce, by odsłonić przejście dalej. Wejdź do organicznej jaskini, walcz z mackami i zniszcz ścianę z pomocą pięści. W fioletowej mazi twoja postać porusza się bardzo powoli i nie może skakać, więc uważaj.

Idź dalej ścieżką, uważaj na płomienie i niszcz demony - Doom Eternal: Exultia solucja, opis przejścia - Doom Eternal - poradnik do gry

Idź dalej ścieżką, uważaj na płomienie i niszcz demony. Przeskocz na drugą stronę i dalej idź szlakiem fioletowej substancji. Przejdź przez jaskinię, a dotrzesz do rozległego placu z kolejnym sercem do zniszczenia.

4 - Doom Eternal: Exultia solucja, opis przejścia - Doom Eternal - poradnik do gry
Na początek, podejdź do wielkiej skrzyni i uderz ją od tyłu, by ją odepchnąć - Doom Eternal: Exultia solucja, opis przejścia - Doom Eternal - poradnik do gry

Na początek, podejdź do wielkiej skrzyni i uderz ją od tyłu, by ją odepchnąć. Dzięki temu będziesz mógł przejść drążkiem dalej i podnieść baterię. Idź dalej do góry, aż dotrzesz do wnęki, gdzie umieścisz kolejną baterię. Musisz teraz skoczyć tak, by złapać się drążka, złapać odnawiacz uskoku i przeskoczyć do jaskini.

5 - Doom Eternal: Exultia solucja, opis przejścia - Doom Eternal - poradnik do gry
Na końcu jaskini zeskocz na platformy poniżej - Doom Eternal: Exultia solucja, opis przejścia - Doom Eternal - poradnik do gry

Na końcu jaskini zeskocz na platformy poniżej. Twoim celem jest skoczyć na półki zawieszone nad lawą, możesz z nich skakać na kolejne platformy, uważaj jednak, bo platformy będą opadać po chwili. Na końcu wybij się do góry i skocz na ścianę do wspinania, którą przejdziesz dalej.

W okolicy znajdziesz pierwszą Bramę Slayera, która została opisana w osobnym rozdziale tego poradnika i w dziale z sekretami - Doom Eternal: Exultia solucja, opis przejścia - Doom Eternal - poradnik do gry

W okolicy znajdziesz pierwszą Bramę Slayera, która została opisana w osobnym rozdziale tego poradnika i w dziale z sekretami. Idź do przejścia i przejdź nim dalej. Przejdź przez elektryczne drzwi i skocz na ścianę, by się jej złapać, stąd skacz na kolejne ścianki, aż wespniesz się na górę.

6 - Doom Eternal: Exultia solucja, opis przejścia - Doom Eternal - poradnik do gry
Przejdź po platformach dalej i przekrocz drzwi - Doom Eternal: Exultia solucja, opis przejścia - Doom Eternal - poradnik do gry

Przejdź po platformach dalej i przekrocz drzwi. Czeka cię rozmowa ze zdrajcą, pomów z nim, a następnie wyjdź z obszaru kierując się do góry. Czeka cię znów trochę skakania po platformach, co wymaga trochę zręczności. W końcu jednak dotrzesz do odległego obszaru przed sobą.

Czeka cię komitet powitalny - w razie potrzeb użyj ulepszenia obok portalu, a gdy uporasz się z wrogami, przejdź przez portal a zakończysz misje - Doom Eternal: Exultia solucja, opis przejścia - Doom Eternal - poradnik do gry

Czeka cię komitet powitalny - w razie potrzeb użyj ulepszenia obok portalu, a gdy uporasz się z wrogami, przejdź przez portal a zakończysz misje.

Forteca Zagłady

Musisz przywrócić zasilanie w statku - Doom Eternal: Exultia solucja, opis przejścia - Doom Eternal - poradnik do gry

Musisz przywrócić zasilanie w statku. Podejdź do wnęki w statku, użyj baterii, a wszystko wróci do normy. Podejdź do stanowiska z kolejną bronią, tym razem odblokujesz zamrażające granaty (Ice Bomb), idealne na unieruchomienie zwinnych i szybkich wrogów.

Zostaniesz również oddelegowany na niższy pokład, gdzie odkryjesz komnatę treningową, możesz tam ćwiczyć walkę z różnymi demonami. Pokonaj przeciwników i wracaj na górę. Podnieś ulepszenie do pancerza (Predator Suit Points) i zakup ulepszenie. Następnie wracaj do panelu sterowania statkiem, a odblokujesz nową misje - Bazę Kultystów.