Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Czy przeciwnicy respawnują się w Wolfenstein Youngblood? Wolfenstein: Youngblood poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry Wolfenstein: Youngblood odpowiada na pytanie czy pokonani przeciwnicy respawnują się (ponownie pojawiają się) i czy trzeba w związku z tym zachować ostrożność podczas powtórnego odwiedzania tych samych lokacji.

Tak, wszyscy przeciwnicy mogą respawnować się - Czy przeciwnicy respawnują się w Wolfenstein Youngblood? - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Tak, wszyscy przeciwnicy mogą respawnować się. Wielokrotnie dochodzi do tego w trakcie przechodzenia gry i nie możesz tego uniknąć. Respawn ma miejsce przede wszystkim po to powrócisz na daną mapę, czyli do danej dzielnicy Paryża. Może on też jednak nastąpić wcześniej. Jeśli jakaś misja zakłada zbadanie dużego budynku na terenie którejś z dzielnic to po jej zaliczeniu i wyjściu na zewnątrz na ulicach miasta mogą pojawić się zabici wcześniej wrogowie.

Ponowne spotkania z tymi samymi przeciwnikami nie są wyłącznie utrudnieniem, ale też szansą zdobycia XP. Awansowanie sióstr na wyższe poziomy doświadczenia jest bardzo ważne, gdyż tylko tak przetrwasz późniejsze misje oraz spotkania z elitarnymi przeciwnikami. Możesz w rezultacie traktować respawny jako swego rodzaju ułatwienie i celowo wielokrotnie pokonywać wrogów, którzy sprawiają małe problemy albo których można łatwo zaatakować z zaskoczenia.

Po respawnie domyślnie pojawiają się ci sami wrogowie i zawsze w tych samych miejscach - Czy przeciwnicy respawnują się w Wolfenstein Youngblood? - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Po respawnie domyślnie pojawiają się ci sami wrogowie i zawsze w tych samych miejscach. Wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, w której od ostatniej wizyty w danym miejscu zdążyłeś awansować o kilka poziomów. Gra może wtedy dokonać "podmiany" znanych wrogów na innych i/lub silniejszych. Pomimo tych zmian powinieneś być w stanie w miarę upływu czasu zapamiętywać miejsca gdzie siostry mogą zostać zaatakowane lub wykryte. Pozwoli ci to lepiej przygotowywać się do ewentualnych kolejnych konfrontacji.

Z racji na otwartość wielu map zrespawnowanym wrogów możesz uciekać lub ich omijać. Jeżeli nie masz ochoty na ponowną konfrontację z daną grupą przeciwników, to warto spojrzeć na mini-mapę oraz dodatkowo rozejrzeć się po okolicy. Możesz znaleźć np. boczną alejkę czy wysoko położone balkoniki, do których można dotrzeć po użyciu podwójnego skoku. Nawet jeśli zostaniesz zauważony, to wielu przeciwnikom mozna też uciec. Nie będą oni ścigali sióstr przez całą mapę.