Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Lista trofeów w Wolfenstein Youngblood Wolfenstein: Youngblood poradnik, solucja

Na tej stronie znajduje się poradnik trofeowy do gry Wolfenstein: Youngblood. Przygotowaliśmy pełną listę trofeów. Każde osiągnięcie zawiera informacje o wymaganiach do odblokowania go oraz nasz własny komentarz z podpowiedziami jak najłatwiej można tego dokonać.

Szczególnie problematyczne trofea (np. te powiązane z wykonywaniem specyficznych czynności w trakcie walk) dokładniej opisaliśmy na kolejnych stronach poradnika trofeowego.

Jeżeli otrzymałeś zaproszenie od znajomego w ramach przepustki Buddy Pass, to grając jako gość nie będziesz mógł zdobywać trofeów. Odblokowywanie osiągnięć jest możlie tylko jeśli posiadasz własną kopię gry.

Najważniejsze informacje na temat trofeów gry Wolfenstein: Youngblood

  1. Do odblokowania jest w sumie aż 61 trofeów - 1 platynowe (dostępne tylko na PS4), 1 złote, 5 srebrnych i 54 brązowe.
  2. Tylko jedno trofeum (Praca zespołowa) powiązane jest z trybem kooperacji i wymaga w konsekwencji współpracy z innym żywym graczem. Wszystkie pozostałe osiągnięcia możesz odblokować grając w pojedynkę.
  3. Żadne z trofeów nie wymusza grania na określonym poziomie trudności. Grę możesz przechodzić grając na dowolnym poziomie trudności i zdecydowanie się na jeden z niższych poziomów ułatwi ci oczywiście odblokowywanie osiągnięć.
  4. Najwięcej trofeów powiązanych jest z walką i z pozbywaniem się różnych wrogów na różne sposoby. Postaraj się przejrzeć listę trofeów przed rozpoczęciem zmagań i jak najwcześniej zająć się wykonywaniem powiązanych z nimi czynności. Niektóre z nich (np. zmasakrowanie 150 wrogów albo zabicie 75 za pomocą egzekucji) będą dość czasochłonne.
  5. Spora częśc trofeów dotyczy także ulepszania broni, rozwoju postaci oraz kolekcjonowania znajdziek. Sekrety to między innymi kasety, teksty, dyskietki czy czerwone skrzynie. Miejsca odnajdywania sekretów opisaliśmy w osobnych rozdziałach poradnika.
  6. W trakcie przechodzenia gry staraj się korzystać z różnych typów broni, gdyż z każdym z nich powiązane jest jedno osobne trofeum. Pozostawanie przy 1-2 ulubionych broniach zmusi cię do niepotrzebnego wydłużenia czasu gry żeby zdobyć mistrzostwa w pozostałych odmianach broni.
  7. Nie możesz przegapić żadnego z trofeów. Gra pozwala na powracanie do wszystkich dzielnic Paryża i wszystkich miejsc rozgrywania głównych misji (w tym także raidów). Możesz także powtórzyć misję z prologu rozgrywającą się na sterowcu, w której do odnalezienia są dwie unikalne znajdźki.

Youngblood

Rodzaj trofeum: platynowe

Sposób odblokowania: Odblokuj wszystkie trofea.

Komentarz: "Platynę" możesz zdobyć wyłącznie w wersji na PlayStation 4.

Praca zespołowa (Teamwork)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wypełnij misję, grając w kooperacji.

Komentarz: To jedyne trofeum wymuszające przejście do trybu online i przystąpienie do rozgrywki w ramach kooperacji z innym graczem. Może to być znajomy lub losowy inny gracz. Gra nie bierze też pod uwagę tego jaka misja została rozegrana. Może to być jakieś krótsze i prostsze zadanie po to żeby szybciej zdobyć trofeum.

Czynny opór (Resistor)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zabij 500 przeciwników.

Komentarz: Gra na bieżąco podlicza wszystkich pokonywanych przeciwników w ramach spędzania czasu z grą. Możesz podejrzeć aktualną liczbę zabójstw po wywołaniu głównego okna menu i wybraniu Statystyk (Statistics). Wrogowie w grze respawnują się, a więc nie musisz obawiać się tego, że zabraknie ci postaci do eliminowania.

Packa (Swatter)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zabij 20 dronów.

Komentarz: Drony (Drohne) po raz pierwszy pojawiają się w drugiej misji fabularnej gry - Riverside. Pojawiają się też w głównych dzielnicach Paryża i często towarzyszą Supersoldatom. Do ich niszczenia możesz używać dowolnej broni, przy czym dobrze żeby była to silniejsza pukawka sprawdzająca się na średnim lub długim dystansie.

Niewzruszona (Immovable Object)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zabij 10 szarżujących Super Soldatów.

Komentarz: Pierwsze spotkanie z Super Soldatem ma miejsce w trakcie rozgrywania prologu kampanii na pokładzie sterowca. Kolejni tego typu przeciwnicy regularnie pojawiają się podczas podróżowania po Paryżu. Są oni po prostu traktowani jako silniejsi zwykli przeciwnicy, nie jako bossowie.

Zacznij od maksymalnego osłabienia Super Soldata, ale na tyle żeby go przedwcześnie nie zabić. W odbieraniu Super Soldatowi punktów życia pomocne są celowanie w głowę oraz korzystanie z ciężkiej broni. Po tym jak Super Soldatowi pozostanie już bardzo niewiele punktów zdrowia biegaj po okolicy i wyczekuj momentu, w którym odpali on szarżę, czyli zacznie szybko przemieszczać się w stronę sióstr - przykład takiej akcji ze strony Super Soldata pokazuje powyższy obrazek.. Użyj wtedy najmocniejszych posiadanych broni żeby go wyeliminować. Gra zaliczy zabójstwo tylko jeśli Super Soldat zginął zanim zakończył szarżę.

Bombowa dziewczyna (Bomber)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zabij 50 przeciwników za pomocą materiałów wybuchowych.

Komentarz: Staranie o odblokowanie tego osiągnięcia możesz rozpocząć w drugiej misji fabularnej - Riverside. To właśnie wtedy po raz pierwszy odnajdziesz granaty (Handgranate). W kolejnych etapach granaty odnajduje się już na bieżąco. Najlepiej zakradać się w pobliże grup przeciwników i podrzucać im granaty, dzięki czemu w wyniku pojedynczej eksplozji może zginąć więcej niż jedna osoba.

Alternatywnie możesz także rozglądać się za przedmiotami z otoczenia, które mogą eksplodować. Wysadzenie któregoś z nich i zabicie w ten sposób jakiegoś przeciwnika również będzie zaliczane do wymagań tego trofeum.

Najlepsza ninja (Supreme Ninja)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zabij 50 przeciwników za pomocą broni rzucanej.

Komentarz: Bronią rzucaną są różnego rodzaju noże i maczety. Cechują się one bardzo dużą skutecznością w grze i każdy zwykły przeciwnik powinien zginąć na miejscu po tym jak rzucony przedmiot wbije się w jego ciało (wyjątkiem są wrogowie przewyższający poziomem doświadczenia sterowaną siostrę). Broń rzucaną możesz ponadto odzyskiwać wyciągając ją z ciał pokonanych wrogów. Jeśli masz problemy z celowaniem, to szukaj okazji do atakowania nazistów z ukrycia. Przeciwnik nie zdający sobie sprawy z pojawienia się sióstr nie będzie zaalarmowany i łatwiej będzie w niego trafić.

Skrytobójczyni (Stealthy)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zabij z ukrycia 50 przeciwników.

Komentarz: Możesz eliminować wrogów z ukrycia polegając na egzekucjach (są one powiązane też z opisanym poniżej trofeum Rozpruwaczka), broniach do rzucania oraz broniach z tłumikiem. W tym ostatnim przypadku staraj się wybierać pojedynczych przeciwników i takich, którzy nie noszą hełmów. W przypadku wrogów z nakryciami głowy pojedynczy headshot nie wystarczy i konieczne będzie ryzykowne oddanie serii strzałów z nadzieją, że nie zaalarmują one okolicy.

Rozpruwaczka (Ripper)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zabij 75 przeciwników za pomocą egzekucji.

Komentarz: Egzekucję możesz po raz pierwszy wykonać tuż po rozpoczęciu gry. Kucnij, zakradnij się za plecy przeciwnika i wciśnij klawisz ataku z zaskoczenia. W dalszej części gry szukaj okazji do zakradania się od tyłu do kolejnych pojedynczych wrogów. Pamiętaj jednak, że egzekucje nie są początkowo możliwe do wykonania na niektórych elitarnych przeciwnikach, np. na Supersoldatach.

Palec na spuście (Trigger Happy)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wystrzel 100000 razy.

Komentarz: Gra na bieżąco podlicza wszystkie wystrzelone pociski. To czasochłonne trofeum, ale jeśli chcesz je szybciej zdobyć to częściej polegaj na broni automatycznej zużywającej więcej amunicji. Możesz sprawdzić swoje aktualne postępy wywołując główne okno menu i wybierając z niego Statystyki (Statistics).

Surwiwalistka (Prepper)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Podnieś zaopatrzenie 250 razy.

Komentarz: Nie jest to skomplikowane ani trudne osiągnięcie, gdyż zaopatrzeniem jest cały zwykły loot odnajdywany w trakcie gry. Mogą to być przedmioty "wyrzucane" przez pokonanych przeciwników (twoja siostra automatycznie je podniesie) lub odnajdywane na widoku (np. paczki z amunicją, pancerzem, zdrowiem czy monetami - je trzeba podnieść wciskając klawisz interakcji).

Krwawa mgła (A Red Mist)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zmasakruj 150 przeciwników.

Komentarz: Do zmasakrowania przeciwnika może dojść na różne sposoby, przy czym generalnie w osiągnięciu tym chodzi o to żeby ciało wroga rozpadło się na (krwawe) kawałki.

Jedną z ciekawszych metod jest użycie szarży Crush na żołnierzu, który nie spodziewa się ataku. Po znalezieniu się za plecami takiego przeciwnika odpal sprint, a w momencie zderzenia się z nim powinien rozpaść się na kawałki. Metoda ta działa najlepiej na zwykłych, nieopancerzonych przeciwnikach.

W zastępstwie dla miażdżenia możesz też np - Lista trofeów w Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

W zastępstwie dla miażdżenia możesz też np. polegać na materiałach wybuchowych czy obiektach z otoczenia mogących eksplodować. Jeśli dany przeciwnik stał wystarczająco blisko miejsca eksplozji, to nie tylko od razu zginie, ale również zostanie zmasakrowany.

Rasputin

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: 25 razy ożyw swoją siostrę lub pozwól, by to ona cię ożywiła.

Komentarz: Osiągnięcie to dokładnie opisaliśmy na osobnej stronie poradnika trofeowego.

Intruz (Intruder)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Otwórz 10 zamków zabezpieczonych kodem.

Komentarz: Z tematem otwierania zamków zapoznasz się po raz pierwszy podczas rozgrywania prologu na sterowcu. Po odnalezieniu zamka zabezpieczonego kodem (przykładowy na obrazku) musisz odnaleźć w okolicy dyskietkę i następnie terminal komputerowy, który pozwoli ją zdekodować. Zdobędziesz dzięki temu kod do zamka.

Klawiatura do wprowadzenia czterocyfrowej kombinacji niekoniecznie musi znajdować się przy zamkniętej bramce. Pod uwagę brane są też te, które znajdują się na czerwonych skrzyniach.

W dalszej części gry pojawia się także nieco inna wersja tej mini-gry - pierwsza siostra musi ustwić się przy klawiaturze, a druga przy generatorze kodów (przykład na obrazku) - Lista trofeów w Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

W dalszej części gry pojawia się także nieco inna wersja tej mini-gry - pierwsza siostra musi ustwić się przy klawiaturze, a druga przy generatorze kodów (przykład na obrazku). Wygenerowana kombinacja zostanie przesłana do terminalu online i siostra 1 będzie mogła wprowadzić poprawny kod.

Zostało jeszcze 69% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie