Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Naziści w neonach Paryża Poradnik do gry Wolfenstein: Youngblood stanowi komplet podpowiedzi na temat staczania walk, eksploracji, działania w kooperacji, odnajdywania sekretów czy pokonywania bossów. Zawiera on także dokładną solucję wraz z informacjami o sekretach i trofeach.

Nieoficjalny poradnik do gry Wolfenstein: Youngblood zawiera komplet informacji potrzebnych do zrozumienia jej najważniejszych założeń oraz do ukończenia jej w stu procentach. Na początkowych stronach poradnika zamieściliśmy różnorakie porady i podpowiedzi na temat staczania walk, eksploracji, działania w kooperacji, odnajdywania sekretów czy pokonywania bossów. Szczególnie problematyczne kwestie omówione zostały w osobnym rozdziale FAQ zawierającymi odpowiedzi na często zadawane pytania.

Najważniejszą część poradnika stanowi rozbudowany opis przejścia, który szczegółowo omawia wszystkie główne i poboczne misje. Nasza solucja informuje między innymi o tym jak docierać do celów misji, jak wygrywać kolejne bitwy i jak pokonywać szczególnie wymagających przeciwników. W naszym opisie przejścia nie mogło zabraknąć informacji na temat sekretów. Informujemy o miejscach odnajdywania kolejnych znajdziek. Całość uzupełnia poradnik trofeowy, w którym bardzo dokładnie opisaliśmy wszystkie dostępne osiągnięcia.

Wolfenstein: Youngblood jest spin-offem popularnej serii strzelanin. Głównymi bohaterkami nowej opowieści są dwie córki B. J. Blazkowicza - Sophie i Jessica. Akcja gry umieszczona została w latach 80-tych XX wieku i rozgrywa się w okupowanym Paryżu. W trakcie rozgrywania kolejnych misji Sophie i Jessicę czekają liczne wymagające starcia z superżołnierzami, robotami i innymi wytworami nazistów. Ważną nowością jest to, że siostry działają w kooperacji. Grę można przechodzić w dwie osoby lub ze sterowanym przez SI pomocnikiem.

Czy Wolfenstein: Youngblood uruchomi się na moim PC?

Gra Wolfenstein: Youngblood ma przeciętne wymagania i powinna uruchomić się także na kilkuletnim sprzęcie. Oficjalne minimalne wymagania sprzętowe gry Wolfenstein: Youngblood to:

 1. Procesor AMD FX-8350 / Ryzen 5 1400 lub Intel Core i5-3570 / i7-3770
 2. 8 GB pamięci RAM
 3. Karta graficzna Nvidia GTX 770 4 GB / GTX 1650 lub odpowiednik AMD
 4. 40 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym

Pełne informacje o wymaganiach Wolfenstein: Youngblood znajdziesz na stronie Wymagania sprzętowe w naszym poradniku.

Czy w Wolfenstein: Youngblood można zagrać bez połączenia z Internetem?

W wersji na PC - nie. Wolfenstein: Youngblood na komputery osobiste nie pozwala na grę bez połączenia z Internetem. Jest to wymagane nawet jeśli masz w planach prowadzenie rozgrywki w trybie offline, tzn. z kompanem sterowanym przez sztuczną inteligencję zamiast przez innego żywego gracza.

Dodatkowo należy zaznaczyć, że Wolfenstein: Youngblood w wersji na PC wymaga posiadania konta na platformie Bethesda.net. Założenie konta jest oczywiście darmowe.

Czy Wolfenstein: Youngblood korzysta z Denuvo?

Tak, wersja PC gry Wolfenstein: Youngblood korzysta z zabezpieczenia antypirackiego Denuvo. Jest ono instalowane automatycznie razem z grą. W momencie przygotowywania poradnika nie byliśmy w posiadaniu informacji jakich form dystrybucji będzie dotyczyło Denuvo. W przypadku poprzednich gier Bethesdy było ono obecne w wersjach sprzedawanych na Steamie. Denuvo nie zaimplementowano natomiast w wersjach sprzedawanych bezpośrednio przez wydawcę w sklepie Bethesdy.

Ile czasu zajmuje przejście gry Wolfenstein: Youngblood?

Samo przejście fabularnej części gry Wolfenstein: Youngblood zajmie Ci około 8-9 godzin. Aby wykonać wszystkie misje fabularne, musisz wykonać kilka questów pobocznych - tych, które polegają na dostawaniu się do podziemi.

Jeśli chodzi o przejście gry wraz ze wszystkimi misjami pobocznymi, czas ten wydłuży się do 12-13 godzin - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Jeśli chodzi o przejście gry wraz ze wszystkimi misjami pobocznymi, czas ten wydłuży się do 12-13 godzin. Aby wykonać wszystkie zadania, będziesz musiał dokładnie eksplorować lokacje i nieraz wracać się do wcześniej spotkanych miejsc.

Aby przejść wszystkie fabularne i poboczne misje w grze oraz zdobyć wszystkie znajdzki, potrzebujesz aż 22-24 godzin - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Aby przejść wszystkie fabularne i poboczne misje w grze oraz zdobyć wszystkie znajdzki, potrzebujesz aż 22-24 godzin. To sporo czasu, ale jeśli od początku skupisz się na zbieraniu znajdziek podczas wykonywania misji czas ten może się sporo skrócić.

Wbicie platyny w Wolfenstein: Youngblood zajmie Ci ok. 40 godzin. Aby zdobyć platynowe osiągnięcie musisz zdobyć wszystkie inne trofea. Dokładny spis trofeów znajdziesz w naszym poradniku.

Czy można przejść Wolfenstein: Youngblood w pojedynkę?

Tak, tryb kooperacji nie jest obowiązkowy, choć jest to oczywiście rekomendowany przez autorów sposób przechodzenia gry. Jeśli nie chcesz lub nie możesz zaprosić drugiej osoby do zabawy, to kampanię możesz przechodzić w pojedynkę. Kontrolę nad drugą z sióstr przejmie wtedy sztuczna inteligencja i będzie ona starała się pomagać w wypełnianiu założeń kolejnych misji. Więcej na ten temat przeczytasz na dedykowanej stronie.

Jesli zakupiłeś wersję Deluxe Edition, to możesz skorzystać z przepustki Buddy Pass i zaprosić któregoś z przyjaciół do wspólnej zabawy. Drugi gracz będzie mógł pobrać grę i przystąpić do zmagań w kooperacji bez ponoszenia dodatkowych opłat.

Czy Wolfenstein: Youngblood posiada poziom trudności Mein Leben?

Nie, Wolfenstein: Youngblood nie oferuje poziomu trudności Mein Leben. Dla przypomnienia było to ekstremalne ustawienie trudności, które zadebiutowało w grze Wolfenstein II: The New Colossus. Grając w tym trybie, dysponowaliśmy tylko jednym życiem i zablokowana była opcja wykonywania zapisów stanu gry.

Najwyższym poziomem trudności w Wolfenstein: Youngblood jest Uber, czyli ten sam, co w grach Wolfenstein: The New Order i Wolfenstein: The Old Blood. Oferuje on bardzo wymagające potyczki, ale każdą bitwę można powtarzać dowolną ilość razy i dostępne są także zapisy postępów.

Czy Wolfenstein: Youngblood został obowiązkowo ocenzurowany?

Nie, gra Wolfenstein: Youngblood na wszystkich głównych rynkach jest oferowana w nieocenzurowanej wersji, tzn. z widocznymi swastykami, mundurami nazistów i innymi tego typu elementami. Dotyczy to także rynku niemieckiego, na którym Wolfenstein: Youngblood nie został poddany cenzurze. Warunkiem do zagrania w wersję bez cenzury jest zakup wersji International Edition gry (do sprzedaży trafi też wersja celowo pozbawiona nazistowskiej symboliki).

Czy Wolfenstein: Youngblood oferuje split-screen?

Nie, gra Wolfenstein: Youngblood nie posiada funkcji grania na podzielonym ekranie. Nie jest ona dostępna ani na PC ani w wersjach przeznaczonych na konsole i to nawet jeśli dysponujesz dwoma kontrolerami. Jedynym sposobem na prowadzenie zmagań w trybie kooperacji jest połączenie się w trybie online z inną osoba grającą na własnym komputerze lub własnej konsoli (musi to być ta sama platforma, gra nie wspiera cross-playa).

W jakich wersjach oferowana jest gra Wolfenstein: Youngblood?

Wolfenstein: Youngblood sprzedawane jest w dwóch wersjach - standardowej oraz Deluxe Edition - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Wolfenstein: Youngblood sprzedawane jest w dwóch wersjach - standardowej oraz Deluxe Edition. Unikalna zawartość wersji Deluxe to:

 1. Buddy Pass - To przepustka, dzięki której można zaprosić do zabawy innego gracza, który nie posiada kopii gry. Taka osoba może ściągnąć grę w wersji trial i przechodzić ją w kooperacji bez konieczności dysponowania jej zakupioną kopią. Zasady korzystania z przepustki dokładniej opisaliśmy na stronie Jak działa przepustka Buddy Pass?
 2. Pakiet skórki cyborga - Zawiera on skórkę cyborga dla twojej postaci, skórki stopu tytanu dla każdej broni, toporek ze stopu tytanu, nóż ze stopu tytana oraz doping zwiększający pancerz. Warto zaznaczyć, że dysponowanie dopingiem Cyborg 1980 bardzo ułatwia grę, a to dlatego, że po jego aktywacji obie siostry mogą w pełni zregenerować swoje pancerze.

Dodatkowo przewidziany został bonus dla osób, które zdecydują się na złożenie pre-ordera. Jest on wspólny dla obu wersji Wolfenstein: Youngblood. Bonusem jest Legacy Pack, dzięki któremu można odblokować stroje i broń, które były używane przez B. J. Blazkowicza.

Czy w Wolfenstein: Youngblood można pływać?

Tak, każda z sióstr potrafi pływać - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Tak, każda z sióstr potrafi pływać. Możesz dzięki temu docierać w nowe miejsca, przekradać się łatwiej obok przeciwników, czy docierać do interaktywnych skrzyń z lootem znajdujących się pod wodą.

Czy Wolfenstein: Youngblood posiada wersję trial?

Tak, ale nie jest ona dostepna dla każdego - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Tak, ale nie jest ona dostepna dla każdego. Wersja trial / demo (jest ona inaczej nazywana w zależności od platformy sprzętowej) jest dostępna we wszystkich sklepach, w których sprzedawana jest cyfrowa wersja gry Wolfenstein: Youngblood. Jest ona jednak zarezerwowana dla osób zapraszanych do gry dzięki przepustce Buddy Pass. Zaproszenie można otrzymać od znajomego, który zakupił wersję Deluxe Edition gry. Zaproszona osoba może przechodzić kampanię w kooperacji bez konieczności kupowania gry.

Nie możesz zagrać w triala / demo jeśli nie dostałeś zaproszenia. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na osobnej stronie Jak działa przepustka Buddy Pass?

Czy Wolfenstein: Cyberpilot jest częścią Wolfenstein: Youngblood?

Nie, Wolfenstein: Cyberpilot to oddzielnie sprzedawany produkt. Został on przygotowany wyłącznie z myślą o urządzeniach wirtualnej rzeczywistości. Oferuje on wsparcie dla urządzeń PlayStation VR (PSVR), HTC Vive oraz Windows Mixed Reality.

Najważniejsze klawisze sterowania w Wolfenstein: Youngblood

Poniżej zestawiliśmy najważniejsze klawisze sterowania PC w grze Wolfenstein: Youngblood. Komplet informacji o tym jak sterować wybraną siostrą (na PC oraz na konsolach) znajdziesz w rozdziale Sterowanie w naszym poradniku.

Poruszanie się postacią - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Poruszanie się postacią.

Rozglądanie się - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Rozglądanie się.

Przeładowanie broni - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Przeładowanie broni.

Wywołanie menu wyboru broni - musisz przytrzymać klawisz i użyć myszki żeby wybrać interesującą cię broń - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Wywołanie menu wyboru broni - musisz przytrzymać klawisz i użyć myszki żeby wybrać interesującą cię broń.

Pojedyncze wciśnięcie - Wybranie ostatnio używanej broni - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Pojedyncze wciśnięcie - Wybranie ostatnio używanej broni.

Dwukrotne wciśnięcie - Wybranie dwóch takich samych broni. Musisz mieć zakupioną zdolność Dual-Wielder. Wybrane zostaną dwie takie same bronie, ale tylko jeśli każda z nich może być obsługiwana jedną ręką.

Skok - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Skok.

Możesz wcisnąć w locie po raz drugi klawisz skoku i wykonać podwójny skok pomocny w docieraniu np. do oddalonych czy wyższych półek.

Sprint - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Sprint.

Jeśli masz odblokowaną zdolność Crush to możesz taranować przeciwników (początkowo tylko tych słabszych).

Przykucnięcie - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Przykucnięcie. Korzystaj z niego gdy chcesz się skradać lub np. przecisnąć przez mały otwór czy szyb wentylacyjny.

Interakcja - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Interakcja.

Powrót do Katakumb - musisz przytrzymać klawisz.

Rzucenie granatem - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Rzucenie granatem.

Użycie dopingu (Pep Signal) - są to swego rodzaju okrzyki bojowe, które mogą przyznawać wraz z każdym użyciem jakąś premię (np - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Użycie dopingu (Pep Signal) - są to swego rodzaju "okrzyki bojowe", które mogą przyznawać wraz z każdym użyciem jakąś premię (np. dodanie punktów zdrowia lub pancerza).

Otwarcie dziennika - możesz przeglądać odblokowane misje, odwiedzać zakładki rozwoju postaci i ulepszania broni, czytać samouczki oraz sprawdzać procentowe postępy w odnajdywaniu znajdziek - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Otwarcie dziennika - możesz przeglądać odblokowane misje, odwiedzać zakładki rozwoju postaci i ulepszania broni, czytać samouczki oraz sprawdzać procentowe postępy w odnajdywaniu znajdziek.

Uwaga - Gra nie zatrzymuje się na czas przeglądania zakładek dziennika. Nadal możesz zostać zaatakowany przez wrogów!

Oddanie strzału z broni (tylko prawej w przypadku jednoczesnego używania dwóch pukawek) - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Oddanie strzału z broni (tylko prawej w przypadku jednoczesnego używania dwóch pukawek).

Celowanie - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Celowanie.

Oddanie strzału z lewej broni - tylko w przypadku jednoczesnego używania dwóch pukawek.

Atak w walce wręcz (także cicha egzekucja po zakradnięciu się do przeciwnika) - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Atak w walce wręcz (także cicha egzekucja po zakradnięciu się do przeciwnika). Rzucenie bronią do walki wręcz.

Menu opcji - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Menu opcji.

Uwaga - Gra nie zatrzymuje się na czas przeglądania okien menu. Nadal możesz zostać zaatakowany przez wrogów!

Minimalne wymagania sprzętowe PC Wolfenstein: Youngblood

 1. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, 8.1 lub 10.
 2. Procesor: Intel Core i5-3570 3.4 GHz / i7-3770 lub AMD FX 8350 4.0 GHz / Ryzen 5 1400.
 3. Pamięć RAM: 8 GB.
 4. Karta graficzna: karta grafiki 4 GB GeForce GTX 770 lub ekwiwalent AMD.
 5. Wolne miejsce na dysku: 40 GB.

Informacje o Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Autorzy : Jacek Stranger Hałas, Natalia N.Tenn Fras

Poradnik zawiera : strony: 100, ilustracje: 870 .

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 25 lipca 2019, odwiedź Poradnik do gry

Opis przejścia gry

Ostatnia aktualizacja : 25 lipca 2019, odwiedź Opis przejścia gry

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry