Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Riverside | Solucja Wolfenstein Youngblood Wolfenstein: Youngblood poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Wolfenstein: Youngblood znajdziesz szczegółowy opis przejścia głównej misji Riverside. To drugie główne zadanie gry, które rozgrywane jest na ulicach Neo-Paryża. Bohaterki w drodze do metra będą musiały rozprawić się z kilkoma dużymi grupami nazistów. Nie będzie wśród nich pełnoprawnych bossów, ale za to spotkasz Panzerhunda i wielu Supersoldatów.

Nasza solucja dotyczy zaliczania celów misji, rozgrywania bitew i rozwiązywania zagadek. W drodze do katakumb możesz opcjonalnie dokładnie badać miasto i natrafiać dzięki temu na liczne znajdźki. Opisaliśmy je wszystkie w osobnym rozdziale Sekrety. Gra pozwoli ci powracać do tej lokacji w dalszej części gry i będzie to pomocne np. w dotarciu do znajdziek wymagających dysponowania określonymi zdolnościami.

Na pierwszą grupę przeciwników wpadniesz po zbliżeniu się do obszaru z zaparkowanym autobusem - Riverside | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Na pierwszą grupę przeciwników wpadniesz po zbliżeniu się do obszaru z zaparkowanym autobusem. Warto podjąć próbę zaatakowania przeciwników z zaskoczenia. Możesz między innymi przekraść się na prawy mur gdzie spotkasz komendanta i znajdziesz stacjonarne działko z powyższego obrazka. Może ci ono pomóc między innymi w rozprawieniu się z okolicznym Diezel Supersoldatem (dla przypomnienia używają oni miotaczy ognia).

Nie próbuj zakradać się do Supersoldatów jeśli nie posiadasz zakupionej umiejętności Supersoldat Hunter. Dopiero po jej odblokowaniu (drzewko Muscle) możliwe jest wykonywanie cichych egzekucji na tych silnych przeciwnikach.

Wyrusz w stronę schodów i oświetlonej ulicy - Riverside | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Wyrusz w stronę schodów i oświetlonej ulicy. Jeśli nie chcesz od razu przystępować do bezpośrednich walk, to możesz zajść od tyłu kilku przeciwników i wykonać ciche egzekucje.

Możesz także wybrać lewą alejkę. Pozwoli ci to na zaatakowanie przynajmniej niektórych wrogów z zaskoczenia. Alejka oraz sąsiadujący z nią budynek są też dobrymi miejscami do ukrywania się przed zmasowanymi atakami wrogów po tym jak siostry zostaną już wykryte. Niezależnie od obranej taktyki działania licz się z koniecznością pokonania nowego Supersoldata.

1 - Riverside | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry
Dostępu do kolejnej lokacji broni nowy zamek zabezpieczony kodem i tutejsza zagadka różni się nieco od tej z prologu rozgrywanego na sterowcu - Riverside | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Dostępu do kolejnej lokacji broni nowy zamek zabezpieczony kodem i tutejsza zagadka różni się nieco od tej z prologu rozgrywanego na sterowcu:

  1. Siostra 1 musi wejść w interakcję z panelem online do wprowadzenia czterocyfrowego kodu - pokazuje go obrazek 1.
  2. Siostra 2 musi wejść do budki przy skrzyżowaniu i wejść w interakcję z generatorem kodów - pokazuje go obrazek 2.
  3. Kod zostanie przesłany do siostry 1 i pojawi się na ekranie - w naszym przypadku było to 5122, ale gra może wylosować inny. Wprowadź tę kombinację, by odblokować przejście.

Jeśli grasz ze sztuczną inteligencją, to podejdź do panelu z klawiaturą (tego z obrazka 1) i zaczekaj aż druga siostra automatycznie "domyśli się" żeby dotrzeć do generatora kodów (może to potrwać kilka sekund).

Uważaj na pojedynczego przeciwnika i dotrzyj do miejsca, w którym po raz pierwszy znajdziesz granaty (Handgranate) - Riverside | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Uważaj na pojedynczego przeciwnika i dotrzyj do miejsca, w którym po raz pierwszy znajdziesz granaty (Handgranate). Przydadzą ci się one już w kolejnej lokacji, w której przebywa wielu nowych wrogów. W tym samym miejscu są też skrzynia z nowym życiem oraz dwa przyciski - po jednym dla każdej z sióstr.

Bitwę możesz rozpocząć na różne sposoby, np. zabić kilku wrogów z ukrycia albo podrzucić im granaty zanim się rozbiegną. W trakcie właściwych walk uważaj na Laser Supersoldata, który zgodnie z nazwą wykorzystuje broń laserową. Uskakuj na boki lub chowaj się za przeszkodami gdy planuje użyć lasera. Możesz biegać po alejkach i wnętrzu budynku. Dodatkowo powinny się tu pojawić się pierwsze drony. Możesz je z łatwością niszczyć praktycznie dowolną bronią. Po zbadaniu całej okolicy dotrzyj do żółtej bramy, którą siostry muszą podnieść wspólnymi siłami.

Przejdź kilkoma pustymi uliczkami i użyj broni palnej lub (lepszy pomysł) broni do walki wręcz żeby zniszczyć kłódkę - Riverside | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Przejdź kilkoma pustymi uliczkami i użyj broni palnej lub (lepszy pomysł) broni do walki wręcz żeby zniszczyć kłódkę. Zacznij skradać się w stronę barykady. Patroluje ją pojedynczy przeciwnik, którego dobrze byłoby po cichu zabić używając pistoletu z tłumikiem lub broni do rzucania.

Na barykadzie znajduje się stacjonarne działko laserowe. Skorzystanie z niego jest doskonałym sposobem na zaatakowanie okolicznych przeciwników, a w szczególności ogromnego mechanicznego psa Panzerhund. Prowadź ostrzał do momentu zniszczenia go. Dopiero wtedy zainteresuj się zwykłymi przeciwnikami oraz latającymi po tej okolicy dronami.

Jeżeli zostałeś przedwcześnie zauważony lub jeżeli chcesz pozbyć się wszystkich wrogów, to dodatkowo zajmij się zabezpieczeniem lewego budynku - Riverside | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Jeżeli zostałeś przedwcześnie zauważony lub jeżeli chcesz pozbyć się wszystkich wrogów, to dodatkowo zajmij się zabezpieczeniem lewego budynku. Możesz do niego dotrzeć od strony alejki lub wskakując do środka przez jedną z okiennic. Klatka schodowa pozwoli ci podróżować pomiędzy piętrami i dotrzeć do wszystkich ukrywających się w budynku nazistów.

Nawet jeśli wszczęty został alarm nadal powinieneś być w stanie użyć działa laserowego. Jeśli z jakiegoś powodu nie jest to możliwe to Panzerhunda atakuj z odległości i pomagaj sobie dodatkowo granatami.

W obszarze, które patrolował Panzerhund w towarzystwie zwykłych wrogów, znajduje się rozwidlenie dróg - Riverside | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

W obszarze, które patrolował Panzerhund w towarzystwie zwykłych wrogów, znajduje się rozwidlenie dróg. Lewa ścieżka jest tą główną, przy czym doprowadziłaby cię ona do miejsca, w którym siostry znalazłyby się pod ostrzałem ze strony działka laserowego.

Polecamy wybrać prawą odnogę. Dotrzyj w pokazane na obrazku miejsce. Możesz tu zacząć wykonywać podwójne skoki żeby przedostać się na górę. Dalsza podróż tą ścieżką pozwoli ci zaskoczyć broniących się wrogów od flanki. Polecamy rozpocząć od zamordowania komendanta i dopiero po jego śmierci zaatakować pozostałych wrogów. Dotrzyj do nowej podnoszonej bramy, która wymusza współpracę pomiędzy siostrami.

Nowi przeciwnicy pojawią się dokładnie na wprost od miejsca podniesienia bramki i warto podrzucić im granat zanim się rozbiegną - Riverside | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Nowi przeciwnicy pojawią się dokładnie na wprost od miejsca podniesienia bramki i warto podrzucić im granat zanim się rozbiegną. Wśród przeciwników znajduje się nowy Diesel Supersoldat, a więc zachowaj odpowiednie środki ostrożności i skorzystaj z właściwej broni dla typu pancerza Supersoldata.

Po walkach dotrzyj do zejścia do metra i odszukaj pokazaną na obrazku mapę. Wejście w interakcję z nią wywołuje mapę Paryża - jako cel podróży wybierz Katakumby (Catacombs - Paris Resistance Headquarters).

Nagrody za ukończenie misji: 4000 XP, 200 srebrnych monet, odblokowanie kryjówki Catacombs.