Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Raid Mission: Brother 3 | Solucja Wolfenstein Youngblood Wolfenstein: Youngblood poradnik, solucja

Na tej stronie solucji do gry Wolfenstein: Youngblood znajdziesz szczegółowy opis przejścia głównej misji Raid Mission: Brother 3. To jedno z dłuższych i trudniejszych zadań gry. Zakłada ono infiltrację ośrodka badań i zaawansowanych technologii. Musisz pokonać wielu nazistów, rozwiązać kilka zagadek oraz rozprawić się z bossem - Bruder 3 Ubergarde.

Przygotowania do rajdu

Zanim zajmiesz się tą trudną główną misją (rajdem) polecamy zadbać o trzy rzeczy - Raid Mission: Brother 3 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Zanim zajmiesz się tą trudną główną misją (rajdem) polecamy zadbać o trzy rzeczy:

  1. Awansuj na co najmniej 20 poziom doświadczenia. Zagwarantuje ci to, że stopień wyzwania oferowany przez tę misję nie przerośnie możliwości twojej siostry.
  2. Odblokuj co najmniej jedną umiejętność dotyczącą używania ciężkich broni. Absolutne minimum to zakupienie zdolności Bigger Guns, która pozwala na podnoszenie ciężkich broni. Dobrze byłoby też jednak odblokować umiejętność Extreme Gun Pocket (z 20 poziomu), która pozwala na przenoszenie ciężkich broni w inwentarzu. Ułatwi ci to znacząco trudne walki, a w szczególności konfrontację z głównym bossem rajdu.
  3. Zwiększ do maksimum limit wspólnych życ (Shared Lives) dzięki odnajdywaniu skrzyń oznaczonych sercami. Skrzynie te odnajduje się również w trakcie eksploracji Brata 3, ale lepiej na wszelki wypadek już od samego początku mieć w gotowości maksymalną ilość żyć.

Rajd ten możliwy jest do zaliczenia grając ze sztuczną inteligencją, aczkolwiek może ona powodować problemy w trakcie starcia z ostatnim bossem. Jeśli jest to możliwe postaraj się zaprosić do gry innego gracza z co najmniej 20 poziomu.

Jak dostać się do dzielnicy Brat 3?

Brat 3 (Brother 3) to jedna z dzielnic Paryża, które są początkowo niedostępne - Raid Mission: Brother 3 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Brat 3 (Brother 3) to jedna z dzielnic Paryża, które są początkowo niedostępne. Brat3 sąsiaduje z dzielnicą Victory Boulevard.

Są dwa sposoby przedostania się do dzielnicy Brat 3. Pierwszy sposób to przekradnięcie się kanałami i idealna okazja przytrafia się po rozpoczęciu pobocznego zadania Stolen Research (jego opis przejścia jest na osobnej stronie naszej solucji). Po zaznaczeniu tego zadania w dzienniku naprowadzony zostaniesz na zejście do podziemi Brata 3 (Brother 3 Underground).

Musisz przejść przez całe kanały do miejsca, w którym we wspomnianej misji odnajduje się dokumenty - Raid Mission: Brother 3 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Musisz przejść przez całe kanały do miejsca, w którym we wspomnianej misji odnajduje się dokumenty. Tuż obok znajduje się brama prowadząca do Brata 3.

Drugi sposób to pokonanie wrogów przy głównej bramie do Brata 3 - Raid Mission: Brother 3 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Drugi sposób to pokonanie wrogów przy głównej bramie do Brata 3. Jednym z przebywających w tym miejscu przeciwników jest mini-boss Zitadelle. W celu zniszczenia wielkiej maszyny celuj w jej naramienniki oraz w używane przez nią ciężkie bronie. Pamiętaj przy tym o stosowaniu broni do osłabiania poziomych prostokątów pancerza. W razie potrzeby wycofuj się i chowaj gdzieś za rogiem.

Oprócz Zitadelle w lokacji tej są też Supersoldaci i na ogromnej bramie zamontowane są dwa działka.

Po zabezpieczeniu obszaru przed wielką bramą każda z sióstr musi pociągnąć za osobną dźwignię (przykładowa na obrazku) - Raid Mission: Brother 3 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Po zabezpieczeniu obszaru przed wielką bramą każda z sióstr musi pociągnąć za osobną dźwignię (przykładowa na obrazku). Pozwoli ci to przenieść się do Brata 3.

Dotarcie do placówki badawczej

Niezależnie od tego czy przekradłeś się kanałami czy otworzyłeś wielką bramę rozpoczniesz dość daleko od pierwszych przeciwników - Raid Mission: Brother 3 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Niezależnie od tego czy przekradłeś się kanałami czy otworzyłeś wielką bramę rozpoczniesz dość daleko od pierwszych przeciwników. Polecamy dużo skradać się, szczególnie że w pobliżu miejsca startu do zabicia jest co najmniej jeden komendant.

Zanim zajmiesz się dotarciem do wrogiej bazy zbadaj okolicę w poszukiwaniu pokazanego na obrazku zejścia do metra. Na dole odnajdziesz mapę sieci metra. Wejście w interakcję z nią odblokuje szybką podróż do dzielnicy Brat 3. Pozwoli ci to łatwo powracać w to miejsce w przyszłości np. na potrzeby zaliczania nowych misji czy odnajdywania znajdziek.

Kieruj się w stronę ruin - Raid Mission: Brother 3 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Kieruj się w stronę ruin. W ich głównej części raz jeszcze czeka cię spotkanie z ogromną maszyną Zitadelle. Tego mechanicznego przeciwnika możesz z łatwością ominąć przekradając się za nim, choć oczywiście walka też jest możliwa i pozwoliłaby ci na zdobycie dużej ilości XP.

Ciekawą taktyką na rozegranie tej bitwy jest dotarcie do zlokalizowanych obok Zitadelle dwóch stacjonarnych wieżyczek (przykładowa na powyższym obrazku), dzięki którym można prowadzić ciągły ostrzał bez obaw o zużycie amunicji.

Skieruj się w stronę dużego wejścia z dwoma posągami - Raid Mission: Brother 3 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Skieruj się w stronę dużego wejścia z dwoma posągami. Siostry muszą wspólnymi siłami podnieść żółtą bramę. W nowej lokacji możesz skradać się nawet jeśli w poprzednich obszarach przyczyniłeś się do podniesienia alarmu. W przypadku wykrycia spodziewaj się konieczności pokonania kilku Supersoldatów.

Siostry ponownie muszą dotrzeć do żółtej bramy, której podniesienie pozwoli wkroczyć do głównej części wrogiego kompleksu.

Ominięcie blokady

Raz jeszcze proponujemy rozważyć skradanie się, szczególności że zdecydowaną większość wrogów można zabić broniami do rzucania - Raid Mission: Brother 3 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Raz jeszcze proponujemy rozważyć skradanie się, szczególności że zdecydowaną większość wrogów można zabić broniami do rzucania. Musisz dotrzeć na niższy poziom. Nowy cel misji to przedostanie się do pomieszczenia, w którym składowany jest Elektrokraftwerk.

Drzwi do pomieszczenia z ciężką bronią są zamknięte i rozwiązanie problemu dotarcia do środka może ci sprawić duże problemy. Musisz przecisnąć się przez otwór szybu wentylacyjnego nad drzwiami - zaznaczyliśmy go na powyższym obrazku.

Podnieś broń Elektrokraftwerk - Raid Mission: Brother 3 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Podnieś broń Elektrokraftwerk. Od razu możesz ją przetestować na potrzeby wydostania się z pomieszczenia. Wyceluj w skrzynkę z bezpiecznikami nad drzwiami, dzięki czemu doprowadzisz do zwarcia i drzwi otworzą się.

W okolicy pojawią się nowi wrogowie i musisz przystąpić do otwartych walk. Po walkach udaj się na piętro. Ponownie sabotuj skrzynkę polegając na Elektrokraftwerku. Po tym jak otworzą się drzwi dotrzyj do windy podróżującej do lobby.

Odnalezienie głównego komputera

Po znalezieniu się w lobby łatwo można unikać walk, gdyż jest to rozległa lokacja, w której nie przebywa (przynajmniej początkowo) zbyt wielu wrogów - Raid Mission: Brother 3 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Po znalezieniu się w lobby łatwo można unikać walk, gdyż jest to rozległa lokacja, w której nie przebywa (przynajmniej początkowo) zbyt wielu wrogów. Musisz dotrzeć do drzwi z obrazka. Ponownie trzeba tu użyć Elektrokraftwerka na skrzynce z bezpiecznikami.

Kawałek dalej znajdziesz z kolei zamknięte drzwi i klawiaturę. Do zaliczenia jest doskonale znana zagadka - siostra 1 ustawia się przy drzwiach i czeka aż siostra 2 dotrze do generatora kodów i wygeneruje kombinację. W naszym przypadku poprawnym kodem było 4748. Skorzystaj z windy podróżującej do archiwum.

Włączenie głównego komputera

W lokacji tej panują ciemności - staraj się pozostawać w lepiej oświetlonych miejscach lub korzystać z broni Sturmgewehr, która posiada zainstalowaną latarkę - Raid Mission: Brother 3 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

W lokacji tej panują ciemności - staraj się pozostawać w lepiej oświetlonych miejscach lub korzystać z broni Sturmgewehr, która posiada zainstalowaną latarkę. Musisz uważać na zwykłych wrogów oraz na dwie wieżyczki. Rozstaw się z boku poza ich zasięgiem rażenia i następnie wychylaj się na krótkie chwile żeby je ostrzeliwać.

Po zniszczeniu wieżyczek dotrzyj do dźwigni. Każda z sióstr musi pociągnąć za jedną dźwignię. Zanim wkroczysz do kolejnego obszaru rozejrzyj się po okolicy z zapasami, bo przed tobą walka z głównym bossem tej misji.

Pojedynek z bossem - Bruder 3 Ubergarde

Do pokonania jest boss Bruder 3 Ubergarde i bitwę będziesz rozgrywał w rozległym pomieszczeniu archiwum - Raid Mission: Brother 3 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Do pokonania jest boss Bruder 3 Ubergarde i bitwę będziesz rozgrywał w rozległym pomieszczeniu archiwum. Boss do wyprowadzenia ataków używa ciężkich broni. Bruder 3 posiada pionowe prostokąty na pasku pancerza. Dobieraj w rezultacie odpowiednie bronie. Jedną ze skutecznych pukawek będzie zdobyty wcześniej Elektrokraftwerk.

Walka z bossem w głównej sali archiwum jest ryzykowna nawet jeśli będziesz chował się za serwerami - Raid Mission: Brother 3 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Walka z bossem w głównej sali archiwum jest ryzykowna nawet jeśli będziesz chował się za serwerami. Możesz jednak łatwo "oszukiwać" i docierać do bocznych balkoników i pomieszczeń. Boss z racji swoich rozmiarów nie może tam podążyć za siostrami. Możesz w łatwy sposób wyszukiwać miejsca do atakowania Brudera 3, a także wycofywać się gdy chcesz poszukać zapasów albo odpalić doping.

Nie licz na to, że walka będzie banalnie prosta, bo niedługo po rozpoczęciu bitwy pojawią się posiłki - Raid Mission: Brother 3 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Nie licz na to, że walka będzie banalnie prosta, bo niedługo po rozpoczęciu bitwy pojawią się posiłki. Zajmuj się nimi w pierwszej kolejności żeby nie przeszkadzali ci w głównym pojedynku. Na miejsce pokonanych wrogów nie powinni pojawić się następni, a więc docelowo powrócisz do walki jeden na jednego.

Wśród pojawiających się przeciwników mogą znajdować się Supersoldaci. Największe zagrożenie stanowi jednak Panzerhund. Staraj się atakować mechanicznego psa z dużej odległości żeby unikać jego płonących ataków.

W trakcie walk nie zapominaj o ścisłej współpracy między siostrami - Raid Mission: Brother 3 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

W trakcie walk nie zapominaj o ścisłej współpracy między siostrami. Wołaj o pomoc jeśli stracisz całe zdrowie i ratuj zawsze poległą siostrę. Jeśli zużyjesz amunicję / zdrowie / pancerz to badaj boczne obszary w poszukiwaniu zapasów.

Bruder 3 tak samo jak bossowie z pozostałych dwóch dzielnic ma krótki pasek zdrowia, a więc poi zniszczeniu jego pancerza możesz go szybko dobić. Pokonany boss pozostawi po sobie ciężką broń Uberhammer.

Zdobycie dwóch kluczy

Klucze znajdują się w posiadaniu komendantów Uberkomandant - Raid Mission: Brother 3 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Klucze znajdują się w posiadaniu komendantów Uberkomandant. Jest duża szansa, że mogłeś zabić co najmniej jednego z nich gdy wycofywałeś się do bocznych pomieszczeń niedostępnych dla Brudera 3. Każdy z komendantów pozostawia po sobie klucz dowódcy (Commander Key). Sami komendanci nie są bardzo silni (mają "pionowe" prostokąty pancerzy), ale mogą im towarzyszyć inni wrogowie.

Włamanie się do głównego komputera

Główny komputer jest w końcowej części archiwum gdzie na samym początku bitwy pojawił się Bruder 3 - Raid Mission: Brother 3 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Główny komputer jest w końcowej części archiwum gdzie na samym początku bitwy pojawił się Bruder 3. Umieść oba klucze w głównym komputerze, a zakończysz misję.

Nagrody za ukończenie misji: 8000 XP, 400 srebrnych monet.

Opcjonalny krok - odblokowanie wyjścia z Wieży

Jeśli chcesz możesz od razu opuścić to miejsce polegając na opcji szybkiej podróży i przenosząc się do Katakumb - Raid Mission: Brother 3 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Jeśli chcesz możesz od razu opuścić to miejsce polegając na opcji szybkiej podróży i przenosząc się do Katakumb. Możesz jednak zająć się nowo odblokowaną akcją pozwalającą na odblokowanie wyjścia z wrogiej bazy.

Musisz powracać do wykorzystywanych wcześniej wind. W lobby pojawią się nowi wrogowie - możesz ominąć ich wybierając boczne korytarze lub zająć się ich eliminacją. Możliwym do odblokowania wyjściem jest pokazana na obrazku duża brama. Sophie i Jessica mogą ją wspólnymi siłami podnieść.