Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Porady na start do Wolfenstein Youngblood Wolfenstein: Youngblood poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Wolfenstein: Yongblood znajdziesz zestaw porad na start. Zwracamy uwagę na wszystkie najważniejsze lub nietypowe mechaniki. Dzięki pozyskanej w ten sposób wiedzy łatwiej będziesz mógł przechodzić przez początkowe etapy i zmniejszy się ryzyko niepowodzenia.

Granie ze znajomym to rekomendowany sposób przechodzenia gry

Wolfenstein: Youngblood w żadnym momencie nie wymusza zaliczania kampanii w trybie kooperacji z żywym graczem, aczkolwiek jest to zalecany sposób prowadzenia gry - Porady na start do Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Wolfenstein: Youngblood w żadnym momencie nie wymusza zaliczania kampanii w trybie kooperacji z żywym graczem, aczkolwiek jest to zalecany sposób prowadzenia gry. Jeśli posiadasz wersję Deluxe Edition, to do zabawy możesz zaprosić osobę, która nie posiada własnej kopii. W ostateczności możesz też spróbować wspólnej gry z losowym graczem. Dobrze byłoby jednak gdyby była to osoba chętna do starannej eksploracji okolicy, gdyż dzięki niej możesz pozyskać wiele zapasów oraz natrafić na wiele znajdziek (których jest w całej grze kilkaset).

  1. Sztuczna inteligencja słabiej radzi sobie w trudnych misjach, np. w raidach będących integralną częścią kampanii. O ile pomocnik SI potrafi skutecznie atakować przeciwników, to problemem może być dla niego przyjście z ratunkiem gdy twoja postać zostanie pokonana i zacznie się wykrwawiać.
  2. Granie z SI nie eliminuje limitu żyć. Tak samo jak w przypadku kooperacji z żywym graczem wyczerpanie zapasu żyć kończy całą misję i trzeba ją rozpocząć od początku.
  3. Przechodzenie gry z kompanem SI wyklucza zaawansowane zagrania taktyczne, np. jednoczesne atakowanie przeciwników z dwóch różnych stron. Nie możesz wydawać poleceń sztucznej inteligencji, a jedynie oznaczać (tagować) pojedynczych przeciwników (przykład na obrazku). Otagowany oponent będzie większym priorytetem do eliminacji dla sztucznej inteligencji.

Wybór siostry nie jest istotny

Jessica i Sophie to siostry-bliźniaczki - Porady na start do Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Jessica i Sophie to siostry-bliźniaczki. Pomimo tego, że ich startowe umiejętności i wyposażenie mogą się nieznacznie różnić (początkowe skille i uzbrojenie wybiera się w momencie rozpoczynania nowej kampanii), to docelowo będą one dysponowały takimi samymi zdolnościami oraz narzędziami zagłady. Żadna z sióstr nie posiada unikalnych cech i sprawia to, że możesz zdecydować się na dowolną grywalną postać bez obawy, że coś unikalnego lub interesującego cię ominie.

Gra Wolfenstein: Youngblood nie może zostać spauzowana!

To istotna kwestia, której nieznajomość może cię kosztować utratą życia sterowanej bohaterki - Porady na start do Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

To istotna kwestia, której nieznajomość może cię kosztować utratą życia sterowanej bohaterki. Gra nie może zostać spauzowana w trakcie przechodzenia misji. Nie dojdzie do tego ani po wywołaniu menu opcji ani po otwarciu dziennika. Wydarzenia nadal będą toczyły się w tle. Możesz zostać niespodziewanie zaatakowany jeśli w momencie przeglądania menu przebywasz w lokacji, w której nadal są jacyś przeciwnicy lub gdzie mogą pojawić się posiłki.

Jeśli potrzebujesz odwiedzić jakieś menu to zrób to dopiero po definitywnym rozprawieniu się z daną grupą przeciwników (i przed zbliżeniem się do kolejnych wrogów).

Badaj dokładnie okolicę i szukaj różnych dróg do celów misji

Wolfenstein: Youngblood bardzo premiuje staranną eksplorację okolicy - Porady na start do Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Wolfenstein: Youngblood bardzo premiuje staranną eksplorację okolicy. Temat ten dokładniej omówiliśmy na osobnej stronie Eksploracja i znajdźki. Poniżej zamieszczamy kilka najważniejszych informacji:

  1. W odnajdywaniu alternatywnych ścieżek może ci pomagać mini-mapa, ale nie bój się też korzystać z podwójnego skoku, który jest dostępny od samego początku gry (aktywuje się go ponownym wciśnięciem klawisza skoku w locie). Sterowana siostra może dzięki niemu docierać na niektóre wysokie półki czy nawet na dachy niższych budynków.
  2. Dzięki korzystaniu z alternatywnych ścieżek możesz przede wszystkim zachodzić przeciwników z różnych stron. Jest to bardzo pomocne jeśli grasz z żywym graczem lub po prostu jeśli główna ścieżka do danej lokacji jest pilnie strzeżona.
  3. Eksploracja okolicy prowadzi też do odnajdywania zapasów (bronie, amunicja, zdrowie, pancerz) oraz sekretów, które zestawiliśmy w osobnym rozdziale naszego poradnika. Każdy odnaleziony sekret to premia do XP. Dodatkowo niektóre sekrety (jak choćby dyskietki) mogą zawierać podpowiedzi np. odnośnie lokalizacji tajnych skrytek.
  4. Nie wszędzie możesz od razu dotrzeć. Niektóre sekretne obszary (np. szczelnie zamknięte metalowe drzwi) wymagają dysponowania określonymi zdolnościami lub broniami. Do odwiedzonych już wcześniej obszarów Paryża możesz na szczęście powracać w dalszej części gry.

Odblokuj kilka startowych zdolności poprawiających żywotność

W Wolfenstein: Youngblood łatwo można stracić cały pasek energii życiowej, ale dzięki niektórym pomocniczym zdolnościom możesz ułatwić sobie rozgrywkę - Porady na start do Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

W Wolfenstein: Youngblood łatwo można stracić cały pasek energii życiowej, ale dzięki niektórym pomocniczym zdolnościom możesz ułatwić sobie rozgrywkę. Zainteresuj się następującymi początkowymi umiejętnościami z kategorii Mind:

Zostało jeszcze 62% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie