Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Raid Mission: Brother 1 | Solucja Wolfenstein Youngblood Wolfenstein: Youngblood poradnik, solucja

Na tej stronie solucji do gry Wolfenstein: Youngblood znajdziesz szczegółowy opis przejścia głównej misji Raid Mission: Brother 1. To długie i dość wymagające główne zadanie, które zakłada zinfiltrowanie centrum dowodzenia Gestapo. Siostry do odwiedzenia mają nowe obszary i do rozegrania sa nowe walki z przeciwnikami, wśród których znajduje się boss Bruder 1 Ubergarde.

Przygotowania do rajdu

Zanim zajmiesz się tą trudną główną misją (rajdem) polecamy zadbać o dwie rzeczy - Raid Mission: Brother 1 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Zanim zajmiesz się tą trudną główną misją (rajdem) polecamy zadbać o dwie rzeczy:

  1. Awansuj na co najmniej 20 poziom doświadczenia. Zagwarantuje ci to, że stopień wyzwania oferowany przez tę misję nie przerośnie możliwości twojej siostry.
  2. Odblokuj co najmniej jedną umiejętność dotyczącą używania ciężkich broni. Absolutne minimum to zakupienie zdolności Bigger Guns, która pozwala na podnoszenie ciężkich broni. Dobrze byłoby też jednak odblokować umiejętność Extreme Gun Pocket (z 20 poziomu), która pozwala na przenoszenie ciężkich broni w inwentarzu. Ułatwi ci to znacząco trudne walki, a w szczególności konfrontację z głównym bossem rajdu.

Rajd ten możliwy jest do zaliczenia grając ze sztuczną inteligencją, aczkolwiek może ona powodować problemy w trakcie starcia z ostatnim bossem. Jeśli jest to możliwe postaraj się zaprosić do gry innego gracza z co najmniej 20 poziomu.

Jak dostać się do dzielnicy Brat 1?

1 - Raid Mission: Brother 1 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry
Brat 1 (Brother 1) to jedna z dzielnic Paryża, które są początkowo niedostępne - Raid Mission: Brother 1 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Brat 1 (Brother 1) to jedna z dzielnic Paryża, które są początkowo niedostępne. Brat 1 sąsiaduje z dzielnicą Little Berlin. Obie te lokacje oddziela ogromna brama, która uniemożliwia przejście dalej. Rozwiązaniem problemu jest dotarcie do dzielnicy Brat 1 podziemiami. Na potrzeby zrealizowania tego planu musisz zająć się wymienionymi poniżej dwoma pobocznymi zadaniami. Każde z nich opisaliśmy na osobnych stronach poradnika:

  1. Lenz's Secret - dotyczy ono odnalezienia informacji na temat lokalizacji zejścia do kanałów.
  2. Brother 1 Underground - dotyczy ono przejścia przez kanały.

Zejście do kanałów znajduje się w szpitalu w dzielnicy Little Berlin i pokazuje je obrazek 1. Przejście do dzielnicy Brat 1 znajduje się z kolei na samym końcu kanałów i pokazuje je obrazek 2.

Po tym jak już dotrzesz do dzielnicy Brat 1 i wyjdziesz na powierzchnię proponujemy udać się w lewo - Raid Mission: Brother 1 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Po tym jak już dotrzesz do dzielnicy Brat 1 i wyjdziesz na powierzchnię proponujemy udać się w lewo. Po raz drugi skręć w lewo i zbliż się do zejścia do metra (powyższy obrazek). Dotrzyj do mapy stacji metra i wejdź w interakcję z nią. Odblokujesz dzięki temu szybką podróż do dzielnicy Brat 1. Od tego momentu możesz powracać w to miejsce bez konieczności ponownego przechodzenia kanałami.

Dotarcie do więzienia

W drodze do więzienia siostry będą wpadały na kolejnych zwykłych nazistów, aczkolwiek jedną z głównych ulic dodatkowo patroluje mini-boss Zitadelle - Raid Mission: Brother 1 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

W drodze do więzienia siostry będą wpadały na kolejnych zwykłych nazistów, aczkolwiek jedną z głównych ulic dodatkowo patroluje mini-boss Zitadelle. Jeśli nie chcesz walczyć z ogromną maszyną, to przekradnij się gdy uda się ona w lewo lub ucieknij jej.

W przypadku przystąpienia do walk celuj w górne kończyny oraz naramienniki bossa. Pamiętaj przy tym o stosowaniu broni do osłabiania poziomych prostokątów pancerza. Zitadelle atakuje miotaczem ognia oraz organizuje bombardowania w przypadku walki na dystans. Staraj się pozostawać w ciągłym ruchu żeby nie pozwolić bossowi na udany atak.

Musisz przebić się przez parking przed budynkiem więzienia - Raid Mission: Brother 1 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Musisz przebić się przez parking przed budynkiem więzienia. Staraj się szybko eliminować napotykanych komendantów i pilnuj się w trakcie walk z Supersoldatami. Najlepiej jest ich pokonywać po kolei.

Do więzienia prowadzą pokazane na obrazku schody. Po wejściu do środka zlokalizuj czerwony przycisk - wciśnięcie go odblokuje dalsze przejście. Dotrzyj następnie do drzwi z żółtymi paskami. Siostry muszą wspólnymi siłami je rozsunąć.

Dotarcie do lobby

W lobby znajdują się zamknięte metalowe drzwi - Raid Mission: Brother 1 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

W lobby znajdują się zamknięte metalowe drzwi. Do ich otwarcia potrzebujesz jednej z dwóch ciężkich broni:

  1. Laserhammer - możesz ją np. odebrać jednemu z Supersoldatów na placu przed więzieniem
  2. Laserkraftwerk

Dla przypomnienia ciężkie bronie możesz podnosić tylko jeśli posiadasz zakupioną zdolność Bigger Guns. Użyj dowolnej laserowej broni na pierwszych drzwiach, dzięki czemu stopią się. W małym pomieszczeniu leży nieużywany Laserkraftwerk. W taki sam sposób pozbądź się drugich drzwi.

Kontynuuj przemarsz w stronę lobby, w trakcie którego oprócz żołnierzy będą pojawiały się też m - Raid Mission: Brother 1 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Kontynuuj przemarsz w stronę lobby, w trakcie którego oprócz żołnierzy będą pojawiały się też m.in. strzelające laserami mechaniczne psy Laserhund. Pamiętaj o tym żeby sprawdzać paski pancerzy nad głowami wrogów. Oprócz standardowych broni używaj też do laserów.

Siostry muszą dotrzeć do pokazanych na obrazku dwóch dźwigni. Po jednoczesnym pociągnięciu za nie odblokuje się przejście na samym końcu długiego korytarza. Pojawią się tam nowi wrogowie (m.in. co najmniej 1 Supersoldat), a więc korzystaj z dobrych broni do atakowania z dużych odległości. Dotrzyj do windy, rozsuń jej drzwi i wciśnij przycisk żeby rozpocząć podróż do lobby.

Przejście przez lobby

Lobby jest nową częścią Wieży, a więc po wyjściu z windy możesz zacząć na nowo skradać się nawet jeśli w poprzednich lokacjach wszczęte zostały alarmy - Raid Mission: Brother 1 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Lobby jest nową częścią Wieży, a więc po wyjściu z windy możesz zacząć na nowo skradać się nawet jeśli w poprzednich lokacjach wszczęte zostały alarmy. Największym zagrożeniem jest Supersoldat pilnujący centralnych schodów. Powinien on być na wyższym poziomie doświadczenia od poprzednich superżołnierzy.

Możesz spróbować zakraść się od tyłu do Supersoldata (jeśli posiadasz kamuflaż i umiejętność wykonywania egzekucji na superżołnierzach) lub użyć jednej z posiadanych ciężkich broni do skuteczniejszego niszczenia jego pasków pancerza i zdrowia.

Przy windzie do biur jest klawiatura i musisz ustalić czterocyfrową kombinację - Raid Mission: Brother 1 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Przy windzie do biur jest klawiatura i musisz ustalić czterocyfrową kombinację. Pierwszy krok to zlokalizowanie dyskietki. Musisz zbadać obszar na parterze. Dyskietka (Re: Updated elevator door code) będzie leżała na biurku obok dwóch monitorów z czerwonymi ekranami.

Z dyskietką musisz dla odmiany udać się do biura na najwyższym piętrze - Raid Mission: Brother 1 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Z dyskietką musisz dla odmiany udać się do biura na najwyższym piętrze. Odszukaj terminal (Floppy Terminal) i zdekoduj dyskietkę. W naszym przypadku prawidłową kombinacją było 4351. Możesz już skorzystać z windy.

Przejście przez biura

W biurach możesz ponownie skradać się warto wtedy zdecydować się na podróżowanie boczną ścieżką - Raid Mission: Brother 1 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

W biurach możesz ponownie skradać się warto wtedy zdecydować się na podróżowanie boczną ścieżką. Centralny korytarz stwarza o wiele większe ryzyko wykrycia. Zewnętrzne korytarze powinne być dodatkowo patrolowane przez komendanta, którego możesz dzięki temu łatwo zabić.

Dotrzyj docelowo do pomieszczenia z obrazka. Znajdziesz tu m.in. skrzynię z życiem oraz dużo zapasów. Wykorzystaj to żeby przygotować się do starcia z bossem. Skorzystaj z windy podróżującej do archiwów.

Pojedynek z bossem - Bruder 1 Ubergarde

Tuż po wkroczeniu do archiwów rozpocznie się walka z bossem - Bruder 1 Ubergarde - Raid Mission: Brother 1 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Tuż po wkroczeniu do archiwów rozpocznie się walka z bossem - Bruder 1 Ubergarde. To wielki robot korzystający z ciężkich broni. Bruder 1 posiada poziome prostokąty na pasku pancerza, a więc do niszczenia jego osłony najbardziej przydadzą się bronie Laserhammer, Laserkraftwerk oraz Sturmgewehr.

Najważniejszym utrudnieniem tej bitwy są pułapki wysuwające się z ziemi - Raid Mission: Brother 1 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Najważniejszym utrudnieniem tej bitwy są pułapki wysuwające się z ziemi. Będą one na przemian wysuwały się na najniższym poziomie archiwum oraz na wyższych poziomach po bokach. Szybko przemieszczaj się zawsze na ten poziom, który jest w danym momencie bezpieczny i w razie potrzeby pomagaj sobie dodatkowo podwójnymi skokami.

Alternatywnie możesz także doskakiwać do wąskich balkoników znajdujących się przy centralnych serwerach i biegać po nich. Nie oferują one bardzo dużego pola do manewrów, ale nie dosięgną cię tam nigdy pułapki.

Bruder 1 podobnie jak Supersoldaci jest w stanie wyprowadzać szarże - Raid Mission: Brother 1 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Bruder 1 podobnie jak Supersoldaci jest w stanie wyprowadzać szarże. Do unikania jego standardowego ostrzału wykorzystuj liczne duże przeszkody znajdujące się w archiwum.

Nie zapomnij też o ścisłej współpracy między siostrami. Wołaj o pomoc jeśli stracisz całe zdrowie i ratuj zawsze poległą siostrę. W okolicy nie znajdziesz bardzo dużo zapasów, tak więc warto zaopatrzyć się w jak najlepszy doping na potrzeby szybkiej regeneracji.

Pokonany boss pozostawi po sobie ciężką broń Uberhammer. Wystrzeliwuje ona potężne pojedyncze pociski i może ci się przydać w kolejnych misjach gry.

Zdobycie dwóch kluczy

Po bokach otwórzą się dwie skrytki, z których wybiegną przeciwnicy - Raid Mission: Brother 1 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Po bokach otwórzą się dwie skrytki, z których wybiegną przeciwnicy. Klucze dowódców (Commander Keys) są w posiadaniu komendantów Uberkomandant. Nie są oni bardzo wytrzymali, ale wymuszają korzystanie z broni do niszczenia pionowych osłon (prostokątów).

Włamanie się do głównego komputera

Udaj się na przeciwległy koniec archiwum - Raid Mission: Brother 1 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Udaj się na przeciwległy koniec archiwum. Umieść oba klucze w głównym komputerze, a zakończysz misję.

Nagrody za ukończenie misji: 8000 XP, 400 srebrnych monet.

Opcjonalny krok - odblokowanie wyjścia z Wieży

Jeśli chcesz możesz od razu opuścić to miejsce polegając na opcji szybkiej podróży i przenosząc się do Katakumb - Raid Mission: Brother 1 | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Jeśli chcesz możesz od razu opuścić to miejsce polegając na opcji szybkiej podróży i przenosząc się do Katakumb. Możesz jednak zająć się nowo odblokowaną akcją pozwalającą na odblokowanie wyjścia z Wieży.

Musisz ponownie skorzystać z wind po to żeby powrócić do lobby. Dotrzyj tam do pokazanego na obrazku biurka. Wciśnięcie czerwonego przycisku odblokuje wyjście z budynku, a więc nie trzeba będzie ponownie przechodzić przez więzienie.