Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Wybór siostry i poziomu trudności | Solucja Wolfenstein Youngblood Wolfenstein: Youngblood poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry Wolfenstein: Youngblood zawiera komplet informacji na temat rozpoczęcia gry, a konkretnie wyboru siostry oraz poziomu trudności. Pozwoli ci to lepiej przygotować się do wymarzonej kampanii.

Wybór siostry

Najważniejszą informacją jest to, że wybór siostry nie jest kluczową decyzją, gdyż obie bohaterki mogą korzystać z tych samych zdolności oraz broni - Wybór siostry i poziomu trudności | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Najważniejszą informacją jest to, że wybór siostry nie jest kluczową decyzją, gdyż obie bohaterki mogą korzystać z tych samych zdolności oraz broni. Jeśli grasz jako host lub w trybie offline, to możesz wybrać pomiędzy Jessicą i Sophie. Jeśli z kolei grasz w sesji innego gracza lub jako gość, to wybór siostry może ci zostać odgórnie narzucony.

Przed rozpoczęciem kampanii musisz też ustalić kilka dodatkowych czynników:

  1. Wybranie 1 z 2 skórek głównej części pancerza - Kolejne skórki pancerza będziesz mógł kupować za srebrne monety w trakcie przechodzenia gry. Opisaliśmy to na stronie Czy mogę zmienić wygląd postaci? w sekcji FAQ naszego poradnika.
  2. Wybranie 1 z 2 skórek nakrycia głowy - Możesz też zrezygnować całkowicie z nakrycia głowy. Nie wpływa ono na statystyki sterowanej siostry i ma jedynie charakter kosmetyczny.
  3. Wybranie 1 z 2 startowych broni - Pistolet to naszym zdaniem ciekawszy wybór, bo od razu wyposażony jest w tłumik. Obie bronie możesz znaleźć w trakcie przechodzenia gry, tak więc nie przegapisz okazji do skorzystania z którejś z nich.
  4. Wybranie 1 z 2 broni do walki wręcz - Oba przedmioty (maczeta i nóz) są równie skuteczne. Także i w tym przypadku nowe odmiany broni do walki wręcz (i do rzucania) możesz odnajdywać w trakcie zaliczania kolejnych misji.
  5. Wybranie 1 z 2 startowych aktywnych zdolności - Crush jest lepszym wyborem jeśli masz zamiar grać bardzo ofensywnie, a Cloak jest rekomendowane jeśli planujesz rozgrywać jak najwięcej bitew skradając się. Obie zdolności docelowo możesz odblokować za punkty rozwoju. Umiejętność, której nie wybrałeś w momencie rozpoczynania gry, będzie cię kosztowała 5 punktów rozwoju.
  6. Wybranie 1 z 2 odmian dopingu / okrzyków bojowych - Health Pep może odnawiać niewielką część zdrowia u obu sióstr, zaś Armor Pep może częściowo odnawiać ich pancerze. Kolejne okrzyki możesz kupować za srebrne monety już po rozpoczęciu gry.

Wybór poziomu trudności

Poziom trudności zmienia się z poziomu menu opcji - jest to zakładka Rozgrywka (Gameplay) - Wybór siostry i poziomu trudności | Solucja Wolfenstein Youngblood - Wolfenstein: Youngblood - poradnik do gry

Poziom trudności zmienia się z poziomu menu opcji - jest to zakładka Rozgrywka (Gameplay). Gra domyślnie rekomenduje normalny poziom trudności i jest to najlepszy naszym zdaniem wybór. Oferuje on dostatecznie wysoki poziom wyzwania, ale jednocześnie nie powinien powodować frustracji.

Kilka dodatkowych uwag:

  1. Przy ustalaniu poziomu trudności weź pod uwagę to z kim zamierzasz zagrać. Jeśli chcesz przechodzić grę w kooperacji z mniej doświadczonym graczem, to może on mieć problemy nawet na normalnym poziomie trudności. Nie musisz obawiać się słabej gry ze strony sztucznej inteligencji. Radzi sobie ona bardzo dobrze, choć oczywiście siostra sterowana przez AI nie wyeliminuje wszystkich nazistów w pojedynkę i może polec na polu bitwy.
  2. Domyślnie nie jest dostępny poziom Uber. Musisz ukończyć kampanię, by go odblokować.