Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Kalypso Media Najnowsze wiadomości i informacje

Dziś premiera gry Jagged Alliance: Back in Action
Dziś premiera gry Jagged Alliance: Back in Action

Len, 9 lutego 2012, 13:14

Gra Jagged Alliance: Back in Action jest już dostępna w systemie elektronicznej dystrybucji Steam w cenie 27,99 euro, czyli około 120 złotych. Pojawiły się ponadto trzy DLC, zawierające wyposażenie najemnika w wersjach przystosowanych do różnych warunków walki.

Demo gry Jagged Alliance: Back in Action już dostępne
Demo gry Jagged Alliance: Back in Action już dostępne

Len, 1 lutego 2012, 18:40

Producent Jagged Alliance: Back in Action opublikował dziś grę w wersji demonstracyjnej, która daje możliwość stoczenia bitwy z wojskami dyktatorki Deidranny o ośrodek badawczy Orta. Demo ważące zaledwie 354 MB można już pobierać z naszych serwerów.

Tropico 4 - cenzurowanie Internetu i parada miłości będą atrakcjami w dodatku do gry

Hed, 14 stycznia 2012, 09:04

W najnowszym dodatku do gry Tropico 4 będziemy mogli wprowadzić cenzurę Internetu lub wysłać poddanych w kosmos. Rozszerzenie o nazwie Modern Times pojawi się w marcu na pecetach i Xboksie 360.

Jagged Alliance: Back in Action będzie korzystał ze Steamworks
Jagged Alliance: Back in Action będzie korzystał ze Steamworks

Hed, 22 grudnia 2011, 11:14

Nowa odsłona serii Jagged Alliance, zatytułowana Back in Action, będzie korzystała z systemu Steamworks. Po przypisaniu gry do konta na Steamie otrzymamy dostęp do automatycznych aktualizacji, osiągnięć i innych funkcji.

Ujawniono Hard Reset: Extended Edition - rozszerzoną wersję polskiej strzelaniny

Sarge, 14 grudnia 2011, 11:20

Firma Kalypso Media zapowiedziała grę Hard Reset: Extended Edition. Jest to rozszerzona wersja polskiej strzelaniny Hard Reset, która kilka miesięcy temu zadebiutowała na rynku.

Nowe screeny z gry The Dark Eye - Demonicon

Elrond, 13 sierpnia 2011, 14:28

W sieci pojawiła się kolejna porcja screenów prezentujących najnowszą produkcję niemieckiego studia wydawniczego Kalypso Media, The Dark Eye – Demonicon. Gra powstaje w berlińskiej fimie Noumena Studios, i pełnymi garściami czerpie z papierowego systemu Das Schwarze Auge.

Zapowiedziano kosmiczną strategię Legends of Pegasus

Adrian Werner, 12 sierpnia 2011, 12:30

Mamy dobre wieści dla miłośników kosmicznych strategii. Firma Kalypso Media zapowiedziała należącą do tego gatunku grę Legends of Pegasus.

Zapowiedziano strategię ekonomiczną Port Royale 3

Adrian Werner, 3 sierpnia 2011, 09:14

Mamy dobre wieści dla wszystkich miłośników strategii ekonomicznych. Firma Kalypso Media zapowiedziała bowiem grę Port Royale 3.

Patrician IV debiutuje w Polsce

Sarge, 29 lipca 2011, 12:05

Na polskim rynku debiutuje dzisiaj Patrician IV - kolejna odsłona znanej serii strategii ekonomicznych. Gra ukazała się w naszym kraju z niemal rocznym opóźnieniem w stosunku do światowej premiery. W zamian otrzymujemy w prezencie dodatek, który na Zachodzie rozprowadzany jest drogą cyfrowej dystrybucji.

Jagged Alliance: Back to Action zadebiutuje w październiku

Adrian Werner, 9 czerwca 2011, 12:44

Firmy Kalypso Media i bitComposer Games ujawniły datę premiery gry Jagged Alliance: Back to Action. Ten kontrowersyjny remake trafi na półki sklepowe w październiku.

Kontynuacja gry Dungeons zapowiedziana

Hed, 5 czerwca 2011, 09:35

Firma Kalypso Media zapowiedziała grę Dungeons - The Dark Lord, czyli bezpośrednią kontynuację produkcji czerpiącej garściami z kultowego Dungeon Keeper. W drugiej odsłonie serii tworzonej przez RealmForge Studios zobaczymy zupełnie nową kampanię oraz tryb wieloosobowy, w którym gracze wcielą się między innymi w potężnych bossów – Króla Zombie i Władcę Podziemi.

Wydawca gry Elements of War gotowy do podboju Ameryki

Olek, 27 marca 2011, 14:45

Firma Kalypso Media ujawniła datę premiery gry Elements of War na rynku amerykańskim. RTS autorstwa rosyjskiego studia Lesta ukaże się za oceanem 12 kwietnia. Według informacji niemieckiego oddziału sklepu Amazon.com dwa dni później gra dostępna będzie u naszych zachodnich sąsiadów. Tytuł trafi także do dystrybucji elektronicznej, co z pewnością ucieszy polskich graczy.

Disciples III – premiera nowego samodzielnego dodatku

CDP.pl Press Release, 26 marca 2011, 09:46

The First Templar przesunięty na maj

Hed, 18 marca 2011, 09:44

Przedstawiciele firmy Kalypso Media przekazali na swoim niemieckojęzycznym forum, że premiera gry The First Templar została przesunięta. Do tej pory spodziewaliśmy się produkcji studia Haemimont Games w pierwszym kwartale tego roku, który skończy się przecież już za kilkanaście dni. W templariusza Celiana wcielimy się dopiero w maju.

Premiera Tropico 4 opóźniona

Sarge, 4 marca 2011, 11:30

W Sieci wylądował pierwszy zwiastun prezentujący w ruchu Tropico 4 (PC, X360) – kolejną odsłonę znanej serii gier strategiczno-ekonomicznych, w których zarządzamy niewielkim państwem na wyspie. Jednocześnie przyniósł on ze sobą smutną informację o przesunięciu premiery kolejnej produkcji studia Haemimont Games.

The Dark Eye - Demonicon jest na dobrej drodze

Hed, 10 lutego 2011, 08:37

We wrześniu ubiegłego roku dowiedzieliśmy się, że firma Kalypso Media wykupiła kilka pozostałości licencyjnych po upadającym The Games Company i w ten sposób przejęła prawa do gry Demonicon. Wydawca i producent potwierdził podpisanie praw w sprawie wykorzystania The Dark Eye i oficjalnie zapowiedział powyższy tytuł.

Tropico 4 potwierdzone na Xboksa 360
Tropico 4 potwierdzone na Xboksa 360

Sarge, 2 lutego 2011, 09:50

Seria Tropico niebawem będzie obchodziła swoje dziesięciolecie, a my właśnie czekamy na premierę jej czwartej części. Początkowo zapowiedziano ją jedynie na pecety, ale z czasem mieliśmy dostać informację o konsolowych edycjach.

Ukończono prace nad grą Dungeons
Ukończono prace nad grą Dungeons

Adrian Werner, 8 stycznia 2011, 08:12

Mamy dobre wieści dla wszystkich fanów serii Dungeon Keeper. Firma Kalypso Media ujawniła bowiem, że właśnie ukończono prace nad grą Dungeons, która w zamierzeniach ma być duchowym spadkobiercą tego kultowego cyklu.

Zapowiedziano Elements of War - nowego RTS-a od twórców Polskiego Imperium
Zapowiedziano Elements of War - nowego RTS-a od twórców Polskiego Imperium

Sarge, 15 grudnia 2010, 12:55

Rosyjskie Lesta Studio zapowiedziało Elements of War - nową strategię czasu rzeczywistego na pecety, której wydawcą w Europie została firma Kalypso Media. Choć tytuł gry jest identyczny jak inna produkcja autorstwa Orange Curtain Games, to obie pozycje są całkowicie oddzielnymi produktami.

Kalypso Media przejmuje prawa do Demonicon: The Dark Eye
Kalypso Media przejmuje prawa do Demonicon: The Dark Eye

Adrian Werner, 23 września 2010, 08:45

Firma Kalypso Media nie szczędzi w ostatnich miesiącach funduszy na nowe inwestycje. Wydawca właśnie ogłosił, że przejął spory pakiet marek należących do upadłego The Games Company. Najciekawszym nabytkiem jest gra Demonicon, która zaliczy jednak spory poślizg.

Trwają prace nad klonem Dungeon Keepera
Trwają prace nad klonem Dungeon Keepera

Vercetti, 12 sierpnia 2010, 12:40

Pod koniec lat 90. wielkie triumfy święciła seria Dungeon Keeper, w której zamiast szukać skarbów w podziemnych labiryntach mogliśmy wcielić się w strażnika lochów i zastawiać pułapki na nierozgarniętych bohaterów. Jeśli wciąż tęsknicie za objęciem posady czarnego charakteru, niebawem firma Kalypso umożliwi Wam kolejne polowanie na herosów.

Ściągnij wersję demo Disciples III: Odrodzenie
Ściągnij wersję demo Disciples III: Odrodzenie

Sarge, 9 lipca 2010, 10:25

Pomimo że premiera Disciples III: Odrodzenie w Polsce już miała miejsce, dopiero teraz ukazuje się wersja demonstracyjna tej gry. Z pewnością pomoże ona jeszcze niezdecydowanym w decyzji o kupnie pełnej wersji.

Pierwszy templariusz zmierza na PC i Xboksa 360
Pierwszy templariusz zmierza na PC i Xboksa 360

Adrian Werner, 2 czerwca 2010, 08:55

Tematyka templariuszy jest ostatnio w modzie. Najnowszym przedstawicielem tego trendu jest firma Kalypso Media, która właśnie zapowiedziała The First Templar - przygodową grę akcji osadzoną w średniowiecznych realiach i koncentrującą się na trybie kooperacji.

Czerwcowa premiera Disciples III: Odrodzenie
Czerwcowa premiera Disciples III: Odrodzenie

Olek, 19 maja 2010, 14:57

Po latach oczekiwań trzecia odsłona znakomitej serii strategii turowych Disciples trafi w ręce graczy. Polska premiera Disciples III: Odrodzenie nastąpi w czerwcu. Gra ukaże się wyłącznie w wersji na komputery PC i kosztować będzie 119,90 zł.

Zapowiedziano rozszerzenie do Grand Ages: Rome
Zapowiedziano rozszerzenie do Grand Ages: Rome

Cairine, 1 grudnia 2009, 09:00

Niemiecki wydawca gier, firma Kalypso Media (odpowiedzialna m.in. za wydanie Ceville, czy też Tropico 3), zapowiedział dodatek do strategii osadzonej w czasach starożytnego Rzymu, Grand Ages: Rome. Rozszerzenie ukaże się w styczniu 2010 i będzie dostępne wyłącznie w wersji cyfrowej.

Tropico 3 – polska premiera

CDP.pl Press Release, 23 października 2009, 21:42

Tropico 3 – polska premiera w ten piątek

CDP.pl Press Release, 22 października 2009, 00:24

Znamy datę wydania Tropico 3 w Polsce

CDP.pl Press Release, 13 października 2009, 18:00

Poradnik: Tropico 3

Redakcja GRYOnline.pl, 8 października 2009, 18:51

„W poradniku do Tropico 3 znajdziecie zestaw przydatnych porad, odnoszących się do najważniejszych aspektów zarządzania państwem, a także opis wszystkich budynków i dekretów. W ostatniej części znajdziecie z kolei pełen opis przejścia wszystkich 15 misji, składających się na kampanię.”

Ukończono produkcję trzeciej odsłony Tropico
Ukończono produkcję trzeciej odsłony Tropico

Jiker, 8 września 2009, 09:55

Czy podbój i dyktatorskie rządy nad bananową republiką mogą być dobrą drogą do wzbogacenia się? Przykład Tropico 3 pokazuje, że jak najbardziej. Złota tam bowiem pod dostatkiem. Z informacji podanych przez firmę Kalypso Media i bułgarskie studio Haemimont Games wynika, że ich najnowsza produkcja osiągnęła właśnie fazę gold, w związku z czym płyta z ukończoną wersją gry powędrowała do tłoczni.

Budowę bananowej republiki w Tropico 3 rozpoczniemy w październiku
Budowę bananowej republiki w Tropico 3 rozpoczniemy w październiku

Jiker, 28 sierpnia 2009, 10:50

Firma Kalypso Media i bułgarskie studio Haemimont Games ujawniły dokładną datę premiery strategii ekonomicznej Tropico 3. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że budowę naszej własnej bananowej republiki rozpoczniemy już 16 października. I to zarówno na pecetach, jak i na Xboksach 360.

Nowe screeny z Demonicon: The Dark Eye; premiera dopiero w 2011 roku
Nowe screeny z Demonicon: The Dark Eye; premiera dopiero w 2011 roku

Cairine, 20 sierpnia 2009, 11:05

Firma The Games Company, wydawca gry Demonicon: The Dark Eye, ujawniła kolejne informacje na temat tego wyczekiwanego przez fanów RPG tytułu. Producentem gry jest studio Silver Style, odpowiedzialne m. in. za stworzenie ostatniej części Simon The Sorcerer. Wiadomo już, że gra ukaże się w wersjach na PC oraz Xboksa 360, a jej premiery spodziewać się możemy najprawdopodobniej w 2011 roku.

Kalypso Media zapowiada M.U.D TV
Kalypso Media zapowiada M.U.D TV

Maciej Śliwiński, 20 sierpnia 2009, 10:15

Kalypso Media w lutym przyszłego roku wyda M.U.D. TV, grę która pozwoli nam pokierować działalnością stacji telewizyjnej. W sieci dostępne są już pierwsze obrazki prezentujące tę produkcję oraz trailer.

Jak wygląda dyktatura w Tropico 3 na Xboksie 360?
Jak wygląda dyktatura w Tropico 3 na Xboksie 360?

Hed, 1 sierpnia 2009, 13:12

Kalypso Media, wydawca Tropico 3, wypuściła pierwsze obrazki z gry w wersji na Xboksa 360. Już na pierwszy rzut oka widać, że nie różnią się one zbytnio od edycji na komputery osobiste, którą poznaliśmy już jakiś czas temu. Jedno ze zdjęć przedstawia drobne zmiany interfejsu – pojawiają się tam oznaczenia przypisane przyciskom z pada. Czy gra w ogóle ma rację bytu na konsolach?

Poradnik: Ceville

Redakcja GRYOnline.pl, 6 lipca 2009, 17:32

„Poradnik do gry Ceville – klasycznej przygodówki point & click – przeprowadzi Cię od początku do końca przez zawiłą historię, która dotknęła mieszkańców baśniowej krainy Faeryanis."

Tropico 3 również na Xboksa; znamy datę premiery
Tropico 3 również na Xboksa; znamy datę premiery

Maciej Śliwiński, 24 czerwca 2009, 09:57

Kolejna część serii Tropico, która do tej pory wydawana była wyłącznie na komputery osobiste, zagości również na konsolach. Przygotowywane przez Kalypso Media Tropico 3 wzbogaci ofertę Microsoftu i konsoli Xbox 360.

Ascaron Entertainment już wkrótce własnością wydawcy Kalypso Media

Jiker, 4 czerwca 2009, 11:30

Doczekaliśmy się finału nieciekawej sytuacji ze studiem Ascaron Entertainment w roli głównej. Otóż, niemiecki deweloper, który w obliczu kłopotów finansowych został zmuszony oddać się do dyspozycji niemieckiego sądu regionalnego oraz poprosić o przydzielenie kuratora, zostanie przejęty przez niemiecką firmę Kalypso Media.

Tropico 3 będzie dostępne w usłudze Steam, znamy wymagania sprzętowe
Tropico 3 będzie dostępne w usłudze Steam, znamy wymagania sprzętowe

Maciej Śliwiński, 29 kwietnia 2009, 10:49

Wirtualna platforma dystrybucji gier – Steam, rozszerzy swoją ofertę o kolejny produkt. Valve poinformowało, że już w sierpniu dostępna do pobrania będzie trzecia część ekonomicznych strategii – Tropico. Poznaliśmy również wymagania sprzętowe gry

W tym tygodniu zagramy w demo Grand Ages: Rome

Elrond, 3 lutego 2009, 09:30

Przedstawiciele firmy wydawniczej Kalypso Media poinformowali, iż demo strategii czasu rzeczywistego, Grand Ages: Rome (dawniej znanej pod tytułem Imperium Romanum 2), powinno ukazać się jeszcze w tym tygodniu. Przed zakupem gry będziemy mieli więc okazję przetestowania jak też udało się jej twórcom przestawić realia Imperium Rzymskiego.

Racing Team Manager w planie wydawniczym City Interactive

CI Games Press Release, 30 stycznia 2009, 18:58

Zapowiedziano kolejną grę w uniwersum The Dark Eye
Zapowiedziano kolejną grę w uniwersum The Dark Eye

ult, 21 grudnia 2008, 12:21

Od 10 grudnia polscy fani papierowej gry role-playing rodem z Niemiec – The Dark Eye, mogą cieszyć się jej wirtualną wersją, zatytułowaną Drakensang. Jak się okazuje, w przygotowaniu jest kolejna produkcja, stworzona na bazie tego niezwykłego uniwersum.

Disciples III opóźnione
Disciples III opóźnione

ult, 1 lipca 2008, 10:43

Firmy Akella i .dat, przekazały nowe szczegóły, dotyczące ich wspólnego projektu, Disciples III: Renaissance. Wśród nich znajduje się także informacja o zmianie daty premiery gry.

Kalypso Media zapowiedziało nową przygodówkę - Ceville
Kalypso Media zapowiedziało nową przygodówkę - Ceville

vampire, 29 maja 2008, 09:20

Firma Kalypso Media zapowiedziała wczoraj wydanie Ceville, przygodówki typu point and click autorstwa nowego niemieckiego dewelopera o wdzięcznej nazwie - Boxed Dream. Produkcja powinna ukazać się w Europie w listopadzie tego roku, na temat ewentualnej premiery poza Starym Kontynentem nic nie wiadomo.

Nowy dodatek do Imperium Romanum już 30 maja
Nowy dodatek do Imperium Romanum już 30 maja

Marcin Łukański, 25 maja 2008, 12:35

Już 30 maja, stratedzy spragnieni nowych wrażeń w grze Imperium Romanum, będą mogli ściągnąć najnowszy dodatek do tytułu Haemimont Games. Zapłacimy za niego 4.99€, czyli około 17 PLN.

Poradnik: Imperium Romanum

Redakcja GRYOnline.pl, 4 kwietnia 2008, 18:42

„Łuki triumfalne, akwedukty, świątynie i chwała SPQR. Kolejny klon gry ekonomicznej osadzonej w czasach wielkiego Imperium Rzymskiego, bez wątpienia – w najlepszym wydaniu. Poniższy poradnik zawiera zbiór zasad oraz metod na najlepszy i uniwersalny rozwój ekonomiczny, dla niemal każdej mapy dowolnego scenariusza jak i kampanii historycznej."

Imperium Romanum w planie wydawniczym TopWare

TopWare Poland Press Release, 20 lutego 2008, 14:50

Prace nad Disciples III: Renaissance na ukończeniu
Prace nad Disciples III: Renaissance na ukończeniu

Elrond, 21 stycznia 2008, 14:47

Dobra wiadomość nadeszła od przedstawicieli firm Akella oraz .dat, które odpowiedzialne są odpowiednio za wydanie oraz deweloping najnowszej części znakomitej, strategicznej turówki, Disciples. Renaissance, bo taki podtytuł nosi wspomniana gra, jest już ukończona w najważniejszych elementach i wszystko wygląda na to, że ujrzy światło dzienne w trzecim kwartale tego roku.

Imperium Romanum dla fanów strategii
Imperium Romanum dla fanów strategii

Elrond, 24 listopada 2007, 14:16

Firma wydawnicza Kalypso Media (Hollywood Pictures 2, Star Assault) poinformowała o dołączeniu do swojego portfolio strategii Imperium Romanum. Przynajmniej pod takim tytułem gra ukaże się w Niemczech – na rynku brytyjskim zadebiutuje prawdopodobnie jako Imperial Rome. Termin jej wydania ustalono na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Zakończono prace nad grą Agon: Lost Sword of Toledo
Zakończono prace nad grą Agon: Lost Sword of Toledo

Vercetti, 11 października 2007, 17:40

Po tym, jak w ubiegłym roku do sprzedaży trafiła gra The Mysterious Codex, ostatnia z wydanych dotąd części przygodówkowej serii Agon, wielu fanów gatunku adventure obawiało się, że może być to ostatni projekt grupy Private Moon Studios, gdyż rozstała się ona ze swoim dotychczasowym wydawcą. Na szczęście węgierska firma w mgnieniu oka znalazła sobie nowego partnera, który zgodził się dystrybuować

Hollywood Pictures 2 już we wrześniu
Hollywood Pictures 2 już we wrześniu

Vercetti, 24 lipca 2007, 18:20

Firma Kalypso Media opublikowała dzisiaj informację, która może ucieszyć szczególnie entuzjastów kinematografii. Stworzona przez studio Sayonara Software strategia o nazwie Hollywood Pictures 2 już we wrześniu doczeka się swojej anglojęzycznej wersji. Produkcja, która w marcu zadebiutowała na terytoriach niemieckojęzycznych, ukaże się w pozostałej części Europy w cenie 29,99 euro.