Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOSAND
Okładka Empire TV Tycoon (PC)

Empire TV Tycoon

Strategia ekonomiczna z elementami symulacji, w której gracz wciela się w nowo zatrudnionego szefa kanału telewizyjnego.

Strategiczne | ekonomiczne | 2D | elementy symulacyjne

Okładka Empire TV Tycoon (PC)

data premiery gry:

20paź2015

PC

3maj2017

iOS

22maj2017

AND

Empire TV Tycoon jest strategią ekonomiczną z elementami symulacji, za której stworzenie odpowiada studio Dreamsite Games. Produkcja pojawiła się zarówno na komputerach osobistych, jak i na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android.

Fabuła

W Empire TV Tycoon na platformie PC, AND i iOS gracz wciela się w nowo zatrudnionego szefa jednego z trzech kanałów należących do tytułowej korporacji Empire TV. Po tym jak firma zaczęła ponosić coraz większe straty, jej zarząd postanowił, że utrzyma przy życiu tylko jedną ze swoich telewizji. Jak nietrudno się domyślić, naszym zadaniem jest poprowadzenie podległego nam kanału w taki sposób, by to właśnie on utrzymał się na powierzchni, sprowadzając konkurencję do parteru.

Mechanika

Zabawa w Empire TV Tycoon na platformie PC, AND i iOS toczy się w siedzibie telewizji – klikając w poszczególne elementy wystroju konkretnych pomieszczeń, otwieramy kolejne okna dialogowe odpowiadające określonym aktywnościom. Naszym nadrzędnym celem jest przygotowanie ramówki programowej dostosowanej do potrzeb konkretnych grup docelowych, które nie tylko oglądają telewizję o różnych porach, ale też mają odmienne potrzeby. W trakcie zabawy kupujemy więc filmy (dobierając je z listy składającej się z około tysiąca rozmaitych pozycji) oraz programy dokumentalne i rozrywkowe, a także tworzymy własne produkcje z różnych gatunków, w oparciu o unikalne scenariusze. Nasze dzieła mogą wygrywać branżowe nagrody, co oczywiście nie pozostaje bez wpływu na sposób, w jaki spogląda na nas kierownictwo.

Niekiedy zasobność portfela potrafi zahamować nasze zapędy. Praca nad autorskimi tytułami wymaga zatrudnienia mniej lub bardziej profesjonalnego reżysera, co wiąże się z koniecznością wydania pewnej sumy gotówki. To samo tyczy się aktorów oraz osób pracujących za kulisami, cechujących się mocnymi i słabymi stronami oraz odmiennym poziomem branżowego doświadczenia. Czasami dobór odpowiedniej ramówki pociąga za sobą podejmowanie trudnych decyzji – jeśli w danym momencie brakuje nam pieniędzy, możemy zdecydować się na pozyskiwanie tańszych materiałów z nielegalnych źródeł; warto jednak pamiętać, że w ten sposób narażamy się wymiarowi sprawiedliwości. Rosnące słupki oglądalności oraz reklamodawcy walczący o nasz czas antenowy zapewniają jednak stały dopływ gotówki, co pozwala na utrzymanie właściwego balansu wydatków i przychodów.

Kwestie techniczne

Empire TV Tycoon cechuje się prostą, pixelartową oprawą graficzną; przejrzysty interfejs został dostosowany do specyfiki poszczególnych platform.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Empire TV Tycoon

odpowiednia dla każdego wieku

PC
AND
iOS