Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOS
Okładka Tropico Mobile (iOS)

Tropico Mobile iOS

Tropico

Mobilna odsłona znanego cyklu ekonomicznych gier strategicznych, oparta na pecetowej wersji Tropico 3. W Tropico Mobile wcielamy się w dyktatora rządzącego niewielkim państwem na tropikalnym archipelagu. Za produkcję odpowiada studio Feral Interactive.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | reedycje/remastery/remaki | budowa miasta

Apple iOS
Okładka Tropico Mobile (iOS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji iOS:

18grudnia2018

18grudnia2018

App Store

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Przygotowane z myślą o iOS Tropico to mobilna odsłona cyklu strategii ekonomicznych, w których wcielamy się w dyktatora rządzącego małym, wyspiarskim państewkiem. W przeciwieństwie do głównych odsłon serii, za stworzenie omawianej produkcji nie odpowiada firma Kalypso (konsekwentnie rozwijająca cykl od momentu jego powstania), a studio Feral Interactive, znane z mobilnych konwersji takich marek jak Grid Autosport czy Rome: Total War.

Mechanika

W grze zajmujemy się nadzorowaniem niewielkiego, wyspiarskiego państwa. Od podejmowanych przez nas wyborów zależą takie kwestie, jak dobrobyt mieszkańców, a także poziom ich wolności i swobód obywatelskich. Gracz ma wpływ na ekonomię (m.in. wydobywanie zasobów naturalnych) oraz dyplomację (np. kontakt z przywódcami innych państw). Możemy również ukształtować samą wyspę, zarówno pod względem geograficznym, jak i demograficznym.

Co ciekawe, dyktator, w którego przychodzi nam się wcielić nie jest bezcielesnym duchem, a faktyczną postacią – mamy wpływ na jego wygląd, a także umiejętności. Odpowiednie ich dostosowanie ma duży wpływ na dalszy przebieg rozgrywki. Mamy też możliwość zwiedzania swojego kraju w jego skórze – m.in. chodzenia po plaży, odwiedzania kasyn czy wygłaszania przemówień. Fakt ten również może być wykorzystywany do celów strategicznych, bowiem wizyta przywódcy najczęściej skłania podwładnych do zdecydowanie cięższej pracy.

Tryby gry

W Tropico na iOS posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Gra Tropico w wersji na iOS bazuje na kodzie Tropico 3, wydanego na komputerach PC w 2009 roku. Produkcja posiada atrakcyjną, trójwymiarową oprawę graficzną, która dobrze prezentuje się na ekranie telefonu czy tabletu. Sterowanie zostało zaprojektowane tak, by w pełni wykorzystywać ekrany dotykowe współczesnych urządzeń mobilnych – warto przy tym odnotować, że charakter gry, w tym m.in. duża ilość tekstu oraz opcji powodują, że w Tropico zdecydowanie lepiej grać na nieco większym ekranie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.9 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tropico Mobile

12+