Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSANDWP
Okładka Age of Empires: World Domination (iOS)
OkładkaAge of Empires: World Domination (iOS)

Age of Empires: World Domination

Dostępna w modelu darmowym z mikropłatnościami mobilna strategia czasu rzeczywistego, stworzona na licencji kultowej serii strategicznej Microsoftu przez singapurskie studio KLab Global.

Strategiczne | RTS | zagraj za darmo | średniowiecze

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Age of Empires: World Domination Premiera

anulowana

AND iOS WP

Gry podobne do Age of Empires: World Domination

Romans: Age of Caesar

Rise of Cultures

Rome: Total War

Age of Empires: World Domination to strategia czasu rzeczywistego przeznaczona na urządzenia mobilne z systemem AND, WP i iOS. Produkcję – stworzoną na licencji znakomitej, strategicznej serii Age of Empires, której prawami rozporządza koncern Microsoft – przygotowało singapurskie studio KLab Global, mające w dorobku m.in. RPG-a Lord of the Dragons. Age of Empires: World Domination jest oferowane w modelu darmowym z mikropłatnościami.

Fabuła

W grze przejmujemy kontrolę nad jedną z wielkich, historycznych cywilizacji, rozwijamy jej potęgę i dążymy do objęcia kontroli nad światem. Zmagania nie zostały osadzone w konkretnym okresie czasowym, aczkolwiek dla lepszego zobrazowania sytuacji warto przyjąć, że tłem dla starć jest średniowiecze. Poszczególne nacje posiadają zbliżone możliwości, przez co rozgrywka każdą z nich stawia przed graczem niemałe wyzwanie.

Mechanika

W chwili startu Age of Empires: World Domination na platformę AND, WP i iOS oferowało możliwość przejęcia kontroli nad ośmioma nacjami, w tym Celtami, Brytami, Wikingami, Japończykami, Chińczykami, Frankami, Saracenami oraz Hunami. Każde ze stronnictw otrzymało własne budynki, drzewka rozwoju technologicznego oraz jednostki. Do tych ostatnich zaliczają się nie tylko zwykli wojacy, ale też historyczni bohaterowie, których w grze jest ponad setka (m.in. Król Artur, Knut Wielki, Joanna d’Arc, Nobunaga Oda, Cao Cao czy Attyla). Odgrywają oni istotną rolę na polu bitwy i poza nim, np. przyspieszając rozwój królestwa w wybranych sferach.

Age of Empires: World Domination to w dużej mierze tradycyjny reprezentant gatunku RTS. Podczas bitew gracz korzysta z rozbudowanego systemu dowodzenia, umożliwiającego sterowanie całą armią, jak i poszczególnymi oddziałami w czasie rzeczywistym. Nie brakuje tu typowych dla gier strategicznych rozwiązań, pokroju mgły wojny, choć zmagania toczą się na mniejszą skalę, aniżeli w pecetowych odsłonach serii. Zawarte w grze mechanizmy pozwalają błyskawicznie dostosowywać taktykę do zmian, jakie zachodzą na polu bitwy. Fanów klasycznych strategii ucieszy też wiadomość, że ważną rolę w grze odgrywa system zarządzania surowcami – za jego sprawą nie tylko rozbudowujemy królestwo, ale też wyszkolimy i wyślemy w bój wojaków.

Istotnym elementem gry jest mechanika rozwoju królestwa. Proces ten sprowadza się nie tylko do stawiania kolejnych budynków i struktur, mogących wpłynąć pozytywnie na potęgę naszej armii, ale przede wszystkim do progresu technologicznego, odbywającego się w ramach jednego z kilku drzewek. Co ciekawe, gracz nie musi trzymać się sztywno jednego z kierunków rozwoju, gdyż może dowolnie mieszać osiągnięcia rozmaitych kultur, kreując w ten sposób swoje własne wyobrażenie o potężnej, samowystarczalnej cywilizacji.

Kwestie techniczne

Rozgrywka w Age of Empires: World Domination na platformie AND, WP i iOS ukazana została z perspektywy izometrycznej, co również przybliża mobilną odsłonę serii do pecetowych części. Szczegółowa grafika robi dobre wrażenie, łącząc w udany sposób elementy trójwymiarowe z dwuwymiarowymi. Całość utrzymana została w historyczno-komiksowej stylistyce. Warto również odnotować, że interfejs użytkownika opracowany zostanie specjalnie z myślą o ekranach dotykowych i opierać się ma na gestach.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Age of Empires: World Domination: 12+

Age of Empires: World Domination Wymagania sprzętowe

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Windows Phone

Windows Phone

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
AND
iOS
WP