Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Patrician - seria gier

Patrician Online
Patrician Online

Strategiczne 18 października 2011

Przeglądarkowa handlówka, nawiązująca mechaniką do strategii ekonomicznych z cyklu Patrician. Akcja gry toczy się w czasach największej świetności Ligi Hanzeatyckiej. Gracze wcielają się w kupców próbujących stworzyć własne imperium handlowe i jednocześnie usiłujących pogrążyć konkurencje. Całość oparto na modelu darmowym z mikropłatnościami.

WWW

Patrician IV
Patrician IV

Strategiczne 2 września 2010

Czwarta odsłona popularnego cyklu strategii handlowych, którego początki sięgają 1992 roku. Mimo iż za powstanie gry odpowiada zupełnie nowe studio, Gaming Minds, to w jego skład weszli twórcy zaangażowani we wcześniejsze części serii. Akcja przenosi nas w czasy późnego średniowiecza i okres świetności Ligi Hanzeatyckiej, kiedy to jako młody kupiec podejmujemy trud stworzenia największego imperium handlowego w Europie. Tym razem jednak terenem naszych działań będą kraje basenu Morza Północnego i Bałtyckiego. Kontrolując niewielkie miasteczka, postaramy się rozbudować je do rangi metropolii, dbając o porządek zarówno w samych miastach, jak i na szlakach handlowych. Mechanika gry pozostała wierna starym, sprawdzonym schematom, kładąc nacisk na aspekt handlowy oraz realistyczny system popytu i podaży. W kwestii oprawy – gra po raz pierwszy korzysta z w pełni trójwymiarowego silnika graficznego.

PC

Patrician III: Rise of the Hanse
Patrician III: Rise of the Hanse

Strategiczne 12 października 2001

Kolejna odsłona cyklu Patrician, która pierwotnie ukazała się w rodzimych Niemczech jako samodzielne rozszerzenie do drugiej części gry. Akcja przenosi nas ponownie w historyczne realia XIV-wiecznej Europy, gdzie jesteśmy świadkami rozwoju słynnego związku miast handlowych, znanego jako Hanza.

PC

Patrician II: Quest for Power
Patrician II: Quest for Power

Strategiczne 10 stycznia 2001

Gra strategiczno-ekonomiczna osadzona w czternastowiecznych europejskich realiach. Gracz rozpoczyna swoje zmagania jako skromny kupiec posiadający mały okręt handlowy i stara się dorobić wielkich pieniędzy oraz zyskać uznanie w oczach ludzi.

PC

The Patrician
The Patrician

Strategiczne 30 czerwca 1992

Strategia handlowa, której akcja rozgrywa się w późnym średniowieczu. Jako młody kupiec, reprezentujący jedno z 16 miast Ligi Hanzeatyckiej, rozwijamy własną sieć handlową w Północnej Europie, kupując i sprzedając rozmaite towary oraz dobra użytkowe. Musimy też dbać o bezpieczeństwo naszej floty, która narażona jest na ataki ze strony piratów.

PC