Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Patrician (PC)
OkładkaThe Patrician (PC)

The Patrician PC

Strategia handlowa, której akcja rozgrywa się w późnym średniowieczu. Jako młody kupiec, reprezentujący jedno z 16 miast Ligi Hanzeatyckiej, rozwijamy własną sieć handlową w Północnej Europie, kupując i sprzedając rozmaite towary oraz dobra użytkowe.

Strategiczne | ekonomiczne | średniowiecze

The Patrician Premiera PC

30czerwca1992

producent: Ascaron Software wydawca: Ascaron Software

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Patrician to rozbudowana strategia ekonomiczna, pozwalająca graczom wcielić się w rolę średniowiecznego kupca i przyczynić do rozwoju jednego z miast, należących do Ligi Hanzeatyckiej. Twórcą gry jest młode, niemieckie studio Ascon GmbH.

Akcja gry przenosi nas do Północnej Europy czasów późnego średniowiecza, w którym to najważniejszą organizację handlową stanowiła tzw. Hanza. Ten specyficzny związek handlowy, skupiający w szczytowym okresie ok. 160 miast, polegał na wzajemnym wsparciu ekonomicznym, mającym na celu utrudnienie pracy kupcom z innych terenów starego kontynentu. Związek Hanzeatycki, do którego należały główne ośrodki handlowe Niemiec, Polski, Szwecji i Holandii stanowił nie tylko poważną siłę ekonomiczną, lecz także polityczną, a niekiedy nawet militarną.

Zadaniem gracza jest zbudowanie własnej sieci handlowej, obejmującej szesnaście portowych miast z basenu Morza Północnego i Wschodniego. Głównym źródłem naszego dochodu jest oczywiście handel rozmaitymi towarami i dobrami. Poszczególne miasta różnią się zapotrzebowaniem na surowce, co pozwala nam na kupno towaru po niższej i sprzedaż po wyższej cenie. Za zarobione pieniądze możemy nabywać kolejne statki (4 różne typy) oraz sklepy. Ponieważ nasza flota narażona jest na ataki ze strony morskich piratów, część gotówki musimy też przeznaczyć na zakup broni. Celem naszych działań jest przyczynienie się do znaczącego rozwoju gospodarczego naszego rodzinnego miasta, za co zostaniemy nagrodzeni posadą jego gubernatora.

The Patrician odznacza się szczegółową i przyjemną dla oka grafiką oraz utrzymaną w średniowiecznej stylistyce ścieżką dźwiękową. Wersja wydana na płycie CD-ROM posiada ulepszoną szatę graficzną, co przekłada się na wzrost wymagań sprzętowych gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 3 FDD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Patrician: Odpowiednia dla każdego wieku.

The Patrician Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 286
  • 1 MB RAM
  • DOS