Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Machiavelli the Prince (PC)
OkładkaMachiavelli the Prince (PC)

Machiavelli the Prince PC

Machiavelli the Prince to gra strategiczno-ekonomiczna zrealizowana przez firmę Holistic Design dla MicroProse, która de facto jest unowocześnioną wersją programu Merchant Prince, wydanego w 1993 roku przez QQP.

Strategiczne | ekonomiczne

Machiavelli the Prince Premiera PC

12marca1995

producent: Holistic Design wydawca: MicroProse

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Machiavelli the Prince

Sea Dogs: Piraci

Sid Meier's Pirates! (2004)

The Patrician

Machiavelli the Prince to gra strategiczno-ekonomiczna zrealizowana przez firmę Holistic Design dla MicroProse, która de facto jest unowocześnioną wersją programu Merchant Prince, wydanego w 1993 roku przez QQP. Fabuła nie pozostawia żadnych złudzeń: Twój bogaty wuj Niccolo, tuż przed śmiercią zapisuje Ci w spadku trochę grosza oraz mapę znanego w XIV wieku świata. Jako przyszły kupiec musisz rozsławić imię swojej rodziny, najpierw w Wenecji, później we Włoszech i wreszcie na całym kontynencie.

Produkt Holistic Design wiernie kontynuuje tradycje pierwowzoru. Znajdziemy w nim wszystkie te elementy, które zadecydowały o popularności oryginalnego Merchant Prince: rozbudowane opcje kupieckie, strategiczne ujęcie rozgrywki z możliwością eksterminacji konkurentów na różne sposoby oraz realizm, przejawiający się złożoną sytuacją polityczną tamtych czasów. Warto nadmienić, że oprócz handlu w najczystszej postaci (kupowanie towarów w jednym miejscu i sprzedawanie ich drożej w drugim), będziesz mógł wkupić się w łaski Papieża przeciągając na swoją stronę zasiadających w Watykanie kardynałów lub zostać dożą, o ile pozyskasz względy senatorów. Gra jest bardzo rozbudowana i z pewnością zaskoczy Cię niejednokrotnie mnogością opcji. Kupowanie dzieł sztuki, oskarżanie przeciwników o korupcję (po uprzednim mianowaniu się sędzią), wynajmowanie płatnych morderców, zdolnych zabić senatorów przekupionych przez konkurencję – to tylko garstka możliwości jakie oferuje Machiavelli the Prince.

Pod względem wizualnym, gra sprawia o wiele lepsze wrażenie niż pierwowzór. Podwyższona rozdzielczość, duża liczba kolorów, wykonane z dużym pietyzmem ikonki – to wszystko powinno się spodobać nawet największemu malkontentowi. Dodatkowego uroku dodaje główny ekran programu, nasuwający skojarzenia z nieśmiertelnym Civilization Sida Meiera. Oprawa dźwiękowa również nie należy do najgorszych i wprowadza w sugestywny klimat Renesansu. Jeśli komuś znudzą się historyczne realia, może zdać się na łaskę komputera i wygenerować świat losowo. Podobnie jest z przeciwnikami – jeśli nie są oni dla nas wystarczająco mocnym konkurentem, zawsze warto zaprosić do zabawy innych graczy (maksymalnie czterech). Rozgrywka odbywa się przy jednym komputerze i nie stanowi problemu, zwłaszcza że całość podzielona jest na kolejne tury.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 4  

Wymagania wiekowe Machiavelli the Prince: 12+