Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Machiavelli the Prince (PC)

Machiavelli the Prince PC

Machiavelli the Prince to gra strategiczno-ekonomiczna zrealizowana przez firmę Holistic Design dla MicroProse, która de facto jest unowocześnioną wersją programu Merchant Prince, wydanego w 1993 roku przez QQP.

Strategiczne | ekonomiczne

PC Windows
Okładka Machiavelli the Prince (PC)

producent: Holistic Design

wydawca: Microprose

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12marca1995

Machiavelli the Prince to gra strategiczno-ekonomiczna zrealizowana przez firmę Holistic Design dla MicroProse, która de facto jest unowocześnioną wersją programu Merchant Prince, wydanego w 1993 roku przez QQP. Fabuła nie pozostawia żadnych złudzeń: Twój bogaty wuj Niccolo, tuż przed śmiercią zapisuje Ci w spadku trochę grosza oraz mapę znanego w XIV wieku świata. Jako przyszły kupiec musisz rozsławić imię swojej rodziny, najpierw w Wenecji, później we Włoszech i wreszcie na całym kontynencie.

Produkt Holistic Design wiernie kontynuuje tradycje pierwowzoru. Znajdziemy w nim wszystkie te elementy, które zadecydowały o popularności oryginalnego Merchant Prince: rozbudowane opcje kupieckie, strategiczne ujęcie rozgrywki z możliwością eksterminacji konkurentów na różne sposoby oraz realizm, przejawiający się złożoną sytuacją polityczną tamtych czasów. Warto nadmienić, że oprócz handlu w najczystszej postaci (kupowanie towarów w jednym miejscu i sprzedawanie ich drożej w drugim), będziesz mógł wkupić się w łaski Papieża przeciągając na swoją stronę zasiadających w Watykanie kardynałów lub zostać dożą, o ile pozyskasz względy senatorów. Gra jest bardzo rozbudowana i z pewnością zaskoczy Cię niejednokrotnie mnogością opcji. Kupowanie dzieł sztuki, oskarżanie przeciwników o korupcję (po uprzednim mianowaniu się sędzią), wynajmowanie płatnych morderców, zdolnych zabić senatorów przekupionych przez konkurencję – to tylko garstka możliwości jakie oferuje Machiavelli the Prince.

Pod względem wizualnym, gra sprawia o wiele lepsze wrażenie niż pierwowzór. Podwyższona rozdzielczość, duża liczba kolorów, wykonane z dużym pietyzmem ikonki – to wszystko powinno się spodobać nawet największemu malkontentowi. Dodatkowego uroku dodaje główny ekran programu, nasuwający skojarzenia z nieśmiertelnym Civilization Sida Meiera. Oprawa dźwiękowa również nie należy do najgorszych i wprowadza w sugestywny klimat Renesansu. Jeśli komuś znudzą się historyczne realia, może zdać się na łaskę komputera i wygenerować świat losowo. Podobnie jest z przeciwnikami – jeśli nie są oni dla nas wystarczająco mocnym konkurentem, zawsze warto zaprosić do zabawy innych graczy (maksymalnie czterech). Rozgrywka odbywa się przy jednym komputerze i nie stanowi problemu, zwłaszcza że całość podzielona jest na kolejne tury.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 4  

Gry podobne do Machiavelli the Prince

Wymagania wiekowe Machiavelli the Prince

12+