Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCX360
Okładka Tropico 4: Modern Times (PC)

Tropico 4: Czasy Współczesne

Tropico 4: Modern Times

Oficjalny dodatek do wydanej w 2011 roku strategii ekonomicznej Tropico 4 autorstwa węgierskiego studia Haemimont Games. W rozszerzeniu zatytułowanym Czasy Współczesne ponownie wcielamy się w rolę dyktatora rządzącego niewielką tropikalną republiką.

To jest dodatek do gry Tropico 4.

Strategiczne | ekonomiczne | multiplayer | budowa miasta

Okładka Tropico 4: Modern Times (PC)

producent: Haemimont Games

wydawca: Kalypso Media

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

data premiery gry:

29mar2012

PC

3kwi2012

X360

Tropico 4: Modern Times to pierwszy pełnowymiarowy dodatek do wypuszczonej w 2011 roku strategii ekonomicznej Tropico 4. Za opracowanie tej produkcji ponownie odpowiada węgierskie studio Haemimont Games. Do działania rozszerzenie wymaga posiadania podstawowej wersji gry.

Gracze tradycyjnie wcielają się w dyktatora rządzącego niewielką tropikalną republiką. Zgodnie z nazwą, w Modern Times zadaniem El Preidente jest unowocześnienie kontrolowanego przez niego kraju. W realizacji tych planów spróbują mu przeszkodzić podstępne siły wywrotowców. Wszystko to odbywa się na przestrzeni rozbudowanej kampanii dla pojedynczego gracza, w skład której wchodzi dwanaście zróżnicowanych misji.

Przeniesienie akcji z wczesnego okresu Zimnej Wojny do czasów współczesnych rozszerzyło grę o wiele nowych elementów, takich jak Internet, organizacje terrorystyczne, światowe rynki finansowe czy loty kosmiczne. Wykorzystywane w podstawowej grze budynki stają się przestarzałe i większość z nich musi zostać ulepszona lub zastąpiona nowoczesnymi strukturami. Zmiany zasad funkcjonowania gospodarki wymuszają również modernizację systemu transportu. Wszystko to powoduje, że przed El Presidente otwierają się nowe możliwości, ale jednocześnie na jego barki spadają również nowe obowiązki. Doskonałym przykładem tego jest Internet. Ułatwia on komunikację, ale jednocześnie powoduje konieczność tworzenia ograniczeń wolności słowa. Nie chcemy w końcu, aby swobodna wymiana myśli doprowadziła do obalenia naszego dyktatora.

Tropico 4: Modern Times oferuje ponad trzydzieści nowych budynków i struktur, wśród których znajdziemy m.in. wieżowce, apartamentowce, bio-farmy i uprawy żywności organicznej. Udostępniono ponadto zmodernizowane wersje dotychczasowych budowli, takich jak banki czy muzea. W rządzeniu krajem pomaga teraz dziesięć dodatkowych edyktów pozwalających m.in. na ograniczanie obywatelom dostępu do Internetu, wprowadzenie stanu wyjątkowego czy też zorganizowanie Festiwalu Miłości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 107 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,2 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,99 PLN

Gry podobne do Tropico 4: Czasy Współczesne

Klasyfikacja PEGI Tropico 4: Czasy Współczesne

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Tropico 4: Czasy Współczesne

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Quad Core i5 2 GHz, 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepszy), 5 GB HDD, Windows XP/Vista/7
Recenzja dodatku Czasy współczesne do gry Tropico 4
Recenzja dodatku Czasy współczesne do gry Tropico 4

Recenzja 11 kwietnia 2012, 12:09

Oprócz standardowych celów misji, które opierają się głównie na zgromadzeniu wymaganej ilości gotówki czy zawarciu sojuszu oraz wspieraniu określonego mocarstwa (co niestety na dłuższą metę okazuje się nieco powtarzalne i monotonne), mamy także całe mnóstwo humorystycznych zadań pobocznych. Co powiecie na starcie z bandą religijnych zombie, które znikną po wybudowaniu nowej katedry oraz ogłoszeniu odpowiedniego edyktu, albo blokadę kopalni przez partię ekologów? Dodatek do czwartego Tropico zawiera masę karykaturalnych zdarzeń, wyśmiewających błahe problemy współczesnych czasów. Wypowiedzi bohaterów nacechowano często abstrakcyjnym humorem, mimowolnie wywołującym uśmiech podczas zabawy, która w tym wypadku trwa wyjątkowo długo jak na dzisiejsze standardy płatnych dodatków. Czasy współczesne zawierają bowiem zupełnie nową kampanię złożoną z 12 rozbudowanych scenariuszy, dających w sumie około 30 godzin rozgrywki przy podwójnym przyspieszeniu czasu (dopiero wtedy uzyskujemy właściwą płynność gry) za naprawdę niewysoką cenę – u nas dodatek kosztuje około 40 złotych i jakby tego było mało, dostępny jest w polskiej wersji językowej.

PC
X360