Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCX360
Okładka Tropico 4: Modern Times (PC)
OkładkaTropico 4: Modern Times (PC)

Tropico 4: Czasy Współczesne

Tropico 4: Modern Times

Oficjalny dodatek do wydanej w 2011 roku strategii ekonomicznej Tropico 4 autorstwa węgierskiego studia Haemimont Games. W rozszerzeniu zatytułowanym Czasy Współczesne ponownie wcielamy się w rolę dyktatora rządzącego niewielką tropikalną republiką.

To jest dodatek do gry Tropico 4.

Strategiczne | ekonomiczne | budowa miasta

Tropico 4: Czasy Współczesne Premiera

29mar2012

PC

3kwi2012

X360

Gry podobne do Tropico 4: Czasy Współczesne

Sid Meier's Civilization V

Anno 2070

Tycoon City: New York

Tropico 4: Modern Times to pierwszy pełnowymiarowy dodatek do wypuszczonej w 2011 roku strategii ekonomicznej Tropico 4. Za opracowanie tej produkcji ponownie odpowiada węgierskie studio Haemimont Games. Do działania rozszerzenie wymaga posiadania podstawowej wersji gry.

Gracze tradycyjnie wcielają się w dyktatora rządzącego niewielką tropikalną republiką. Zgodnie z nazwą, w Modern Times zadaniem El Preidente jest unowocześnienie kontrolowanego przez niego kraju. W realizacji tych planów spróbują mu przeszkodzić podstępne siły wywrotowców. Wszystko to odbywa się na przestrzeni rozbudowanej kampanii dla pojedynczego gracza, w skład której wchodzi dwanaście zróżnicowanych misji.

Przeniesienie akcji z wczesnego okresu Zimnej Wojny do czasów współczesnych rozszerzyło grę o wiele nowych elementów, takich jak Internet, organizacje terrorystyczne, światowe rynki finansowe czy loty kosmiczne. Wykorzystywane w podstawowej grze budynki stają się przestarzałe i większość z nich musi zostać ulepszona lub zastąpiona nowoczesnymi strukturami. Zmiany zasad funkcjonowania gospodarki wymuszają również modernizację systemu transportu. Wszystko to powoduje, że przed El Presidente otwierają się nowe możliwości, ale jednocześnie na jego barki spadają również nowe obowiązki. Doskonałym przykładem tego jest Internet. Ułatwia on komunikację, ale jednocześnie powoduje konieczność tworzenia ograniczeń wolności słowa. Nie chcemy w końcu, aby swobodna wymiana myśli doprowadziła do obalenia naszego dyktatora.

Tropico 4: Modern Times oferuje ponad trzydzieści nowych budynków i struktur, wśród których znajdziemy m.in. wieżowce, apartamentowce, bio-farmy i uprawy żywności organicznej. Udostępniono ponadto zmodernizowane wersje dotychczasowych budowli, takich jak banki czy muzea. W rządzeniu krajem pomaga teraz dziesięć dodatkowych edyktów pozwalających m.in. na ograniczanie obywatelom dostępu do Internetu, wprowadzenie stanu wyjątkowego czy też zorganizowanie Festiwalu Miłości.

Ostatnia modyfikacja 23 kwietnia 2012

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 112 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,2 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Tropico 4: Czasy Współczesne cena w dniu premiery: 39,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Tropico 4: Czasy Współczesne

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Tropico 4: Czasy Współczesne Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Quad Core i5 2 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepszy)
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
X360