Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2012, 09:04

autor: Hed

Tropico 4 - cenzurowanie Internetu i parada miłości będą atrakcjami w dodatku do gry

W najnowszym dodatku do gry Tropico 4 będziemy mogli wprowadzić cenzurę Internetu lub wysłać poddanych w kosmos. Rozszerzenie o nazwie Modern Times pojawi się w marcu na pecetach i Xboksie 360.

Firma Kalypso Media zapowiedziała dodatek do gry Tropico 4, czyli strategii, w której wcielamy się w dyktatora i przejmujemy kontrolę nad małą, tropikalną wysepką. Rozszerzenie nosi nazwę Modern Times i zostanie wydane w marcu tego roku na pecetach oraz Xboksie 360. Pakiet wprowadzi do gry kilka współczesnych wyzwań dla domorosłych El Presidente, w tym niebezpieczny... Internet.

Rozszerzenie będzie umożliwiało przejście z ery Zimnej Wojny do czasów współczesnych, a nawet nieodległej przyszłości. W tych warunkach trafimy na parę dobrze znanych motywów: „nowy porządek świata”, terrorystów, podbój kosmosu, czy chociażby globalne rynki finansowe. Przygoda w tych współczesnych realiach zostanie podana w postaci dwunastoczęściowej kampanii.

Modern Times przyniesie 30 nowych budynków, w tym drapacze chmur, wspólnoty mieszkaniowe, czy ekologiczne rancha oraz umożliwi uwspółcześnienie starych budowli. Blokada Internetu i cenzura to jedno z 10 nowych rozporządzeń, jakie wydamy w skórze dyktatora. Wśród innych propozycji jest możliwość zorganizowania parady miłości lub wysłania ludzi w kosmos.

Jak sami widzicie, twórcom Tropico 4 nie brakuje pomysłów na to jak rozwijać serię i przy okazji bawić radosnym podejściem do poważnego tematu dyktatury. Podstawowa gra została wydana w 2011 roku na pecetach oraz Xboksie 360 i okazała się bardzo przyjemna. Dodatek Modern Times trafi w marcu na obie platformy i będzie kosztował około 20 dolarów (ok. 67 zł) lub 1200 punktów Microsoftu.

  1. Recenzja Tropico 4 – sprawdź czy warto zostać dyktatorem
  2. Demo Tropico 4