Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS3X360
Okładka Anna: Extended Edition (PC)

Anna: Extended Edition

Ulepszona edycja wydanej w 2012 roku PC-towej przygodówki Anna. Deweloperzy zatroszczyli się nie tylko o ładniejszą grafikę, ale także nowe lokacje, dodatkowe łamigłówki czy też zmieniony interfejs.

Przygodowe | point-and-click | horror | reedycje/remastery/remaki

Okładka Anna: Extended Edition (PC)

producent: Dreampainters

wydawca: Kalypso Media

data premiery gry:

13kwi2013

PC

23wrz2014

X360

31mar2015

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Anna: Extended Edition na platformę PC, X360 i PS3 to ulepszona wersja wydanej w 2012 roku na PC-tach gry Anna. Produkcja została stworzona na podstawie opinii samych graczy, którzy domagali się od deweloperów ze studia Dreampainters większej liczby lokacji, dodatkowych łamigłówek oraz oczywiście ulepszonej oprawy graficznej i zmienionego interfejsu.

Fabuła

Akcja Anna: Extended Edition toczy się we włoskiej części Alp, nieopodal starego tartaku zlokalizowanego w okolicach wioski Champoluc. Jako nękany koszmarami związanymi z tym miejscem mężczyzna musimy odkryć tajemnicę budynku, nawiedzanego przez tytułową Annę, czyli kogoś w rodzaju poltergeista. Przedstawiona tu historia jest pełna niejasności, co potęguje wyjątkowy, mroczny klimat tego tytułu. Co ciekawe, scenariusz oparto na starych legendach opowiedzianych pracownikom studia Dreampainters przez mieszkańców wioski.

Mechanika

Anna: Extended Edition na PC, X360 i PS3 to widziana z perspektywy pierwszej osoby przygodówka point-and-click, więc zabawa polega głównie na eksplorowaniu okolic tartaku i rozwiązywaniu zagadek. Ze znalezionymi przedmiotami możemy wchodzić w interakcje – zbierać je lub wykorzystywać do posunięcia fabuły naprzód. Wszystkie lokacje zostały utrzymane w atmosferze horroru i zmieniają się wraz z postępami w fabule. Łamigłówki często nawiązują do mrocznych rytuałów oraz powtarzających się symboli, prezentując przy tym całkiem wymagający poziom trudności. Sama rozgrywka jest dość krótka, lecz rekompensuje to możliwość zobaczenia trzech różnych zakończeń, zależnych od tego, jakie decyzje podjęliśmy w konkretnych momentach w grze.

Kwestie techniczne

Gra oferuje w pełni trójwymiarową oprawę graficzną, opracowaną na silniku Unity. Autorzy dokładnie odtworzyli prawdziwe lokacje na podstawie własnoręcznie wykonanych zdjęć i filmów. Natomiast za opracowanie ścieżki dźwiękowej odpowiada gotycka kapela Chanty.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,6 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Anna: Extended Edition

odpowiednia dla każdego wieku

PC
PS3
X360