Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS4
Okładka Ski Jumping Pro VR (PC)
OkładkaSki Jumping Pro VR (PC)

Ski Jumping Pro VR

Nowa wersja mobilnego symulatora skoków narciarskich wydanego przez Vivid Games w 2013 roku, przygotowana z myślą o goglach VR. Za stworzenie Ski Jumping Pro VR odpowiada studio Yippee! Entertainment, zaś obowiązki wydawcy tym razem wzięła na swoje barki firma Kalypso Media.

Sportowe | FPP | sporty zimowe | skoki narciarskie | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Ski Jumping Pro VR Premiera

6gru2019

PC PS4

Ski Jumping Pro VR to gra sportowa poświęcona dyscyplinie skoków narciarskich. Tytuł jest nową wersją Ski Jumping Pro, które zadebiutowało na urządzeniach mobilnych z systemem iOS w 2013 roku, jednak tym razem mamy do czynienia z produkcją korzystającą z dobrodziejstw technologii wirtualnej rzeczywistości. W prace nad grą zaangażował się dwukrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich oraz mistrz świata - Andreas Wellinger. Za jej opracowanie odpowiada studio Yippee Entertainment. Wydawcą jest firma Kalypso Media.

Mechanika

W Ski Jumping Pro VR akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Rozgrywka sprowadza się do oddawania jak najlepszych skoków, dzięki czemu uzyskujemy dobrą punktację i pokonujemy swoich rywali. Produkcja wykorzystuje gogle rzeczywistości wirtualnej, kontrolery ruchu oraz funkcję śledzenia położenia ciała - musimy balansować odpowiednio w czasie lotu, a także sprawnie i bezpiecznie wylądować (grać można zarówno na stojąco, jak i siedząco).

Tytuł oferuje kilkanaście odmiennych lokacji, przygotowanych w oparciu o prawdziwe miejsca. Poszczególne skocznie różnią się od siebie atmosferą i oferują odmienne widoki. Twórcy umieścili w swoim dziele także kilkadziesiąt różnych wydarzeń i turniejów, dzięki którym zabawa nie jest jednostajna.

Zadbano także o możliwość modyfikowania wyglądu postaci poprzez kilkadziesiąt przedmiotów kosmetycznych - kasków, kombinezonów, rękawiczek, nart czy butów. Rzeczy te odblokowujemy w miarę postępów w rozgrywce. Stopniowo doskonalimy również umiejętności naszego zawodnika.

Tryby gry

W Ski Jumping Pro VR możemy grać wyłącznie samotnie. Tytuł umożliwia oddawanie pojedynczych skoków w różnych lokacjach, ale znajdziemy w nim także rozbudowany tryb kariery.

Kwestie techniczne

Ski Jumping Pro VR posiada ładną, trójwymiarową oprawę graficzną, szczególnie jak na produkcję przeznaczoną na gogle VR. Grafika prezentuje się całkiem realistycznie, choć w oczy kłują nieco przesadzone efekty świetlne. Mimo wszystko, w połączeniu z wysokim poziomem immersji zapewnianym przez wirtualną rzeczywistość, ogólne wrażenia są pozytywne.

Pecetowa wersja produkcji współpracuje z goglami HTC Vive. Wydanie na PlayStation 4 wymaga hełmu PlayStation VR.

Tryb gry: single player  

Ski Jumping Pro VR cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Ski Jumping Pro VR: Odpowiednia dla każdego wieku.

Ski Jumping Pro VR Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-4590 3.3 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1080 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 10 64-bit
PC
PS4