Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweiOS
Okładka Ski Jumping Pro (iOS)

Ski Jumping Pro iOS

Kolejna odsłona poświęconej skokom narciarskim serii sportowej, wykreowanej przez rodzime studio Vivid Games.

Sportowe | sporty zimowe | skoki narciarskie | polskie

Apple iOS
Okładka Ski Jumping Pro (iOS)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji iOS:

31stycznia2013

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ski Jumping Pro to kolejna odsłona bestsellerowej serii sportowej, zapoczątkowanej w 2010 roku przez bydgoskie studio Vivid Games. Jako, że już po premierze poprzedniej części cyklu, użytkownicy Androida otrzymali jej ulepszoną edycję (znaną jako Super Ski Jump), tym razem możliwość powtórzenia sukcesów Adama Małysza zarezerwowano wyłącznie dla posiadaczy urządzeń przenośnych z systemem iOS.

Zabawę rozpoczynamy tradycyjnie od stworzenia własnego zawodnika, który opisany jest pięcioma głównymi parametrami: focus, take-off, in-run, flight oraz landing. W miarę postępów w grze cechy te będziemy rozwijać poprzez trening oraz zakup coraz lepszego sprzętu, takiego jak narty, rękawice, buty, kostiumy czy kaski. W grze nie uświadczymy niestety prawdziwych nazwisk skoczków, ale autorzy postarali się o licencje wszystkich 32 skoczni Pucharu Świata, wśród których znajdziemy także obiekty w Wiśle i Zakopanem. Różnice pomiędzy skoczniami nie są jednak odczuwalne i sprowadzają się głównie do odmiennego krajobrazu i otoczenia obiektu.

Podstawowym trybem rozgrywki jest oczywiście kariera, do której wstęp stanowią zawody Pucharu Kontynentalnego. Po ich zaliczeniu odblokowujemy możliwość wzięcia udziału we właściwym Pucharze Świata, włącznie z takimi imprezami jak Turniej Czterech Skoczni czy zawody drużynowe. Twórcy przewidzieli dwa odmienne modele sterowania, dedykowane zarówno graczom początkującym, jak i tym bardziej doświadczonym. W pierwszym z nich oddanie skoku sprowadza się do wykonania we właściwym czasie trzech kliknięć, odpowiedzialnych za start, odbicie i lądowanie. Model zaawansowany wymaga dodatkowo balansowania ciałem podczas lotu, a czynimy to za pomocą ekranu dotykowego bądź żyroskopu.

Ski Jumping Pro wyróżnia się wysokiej jakości trójwymiarową oprawą graficzną i dobrą – jak na możliwości urządzeń mobilnych animacją zawodników. Podczas rozgrywki kamera pokazuje widok z oczu zawodnika, a uroku dodają malownicze krajobrazy oraz efekty pogodowe. Sportowym zmaganiom towarzyszy spokojna ścieżka dźwiękowa oraz emocjonujący się naszymi wyczynami komentator. Warto także odnotować, że wraz z pierwszą poważną aktualizacją Ski Jumping Pro został wzbogacony o pełnoprawny, asynchroniczny tryb multiplayer, pozwalający na rywalizację z żywymi zawodnikami za pośrednictwem Game Center.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Ski Jumping Pro

odpowiednia dla każdego wieku