Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Tank Operations: European Campaign (PC)

Tank Operations: European Campaign PC

Tank Operations: European Campaign to turowa gra strategiczna z mapami podzielonymi na heksagonalne pola. W toku rozgrywki gracz może poprowadzić jedną z dwunastu wielkich kampanii militarnych II wojny światowej, a całość przypomina odświeżoną klasyczną grę Panzer General.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | wojenne

PC Windows
Okładka Tank Operations: European Campaign (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2sierpnia2013

Tank Operations: European Campaign to kolejna gra z gatunku popularnych strategii turowych, których akcja rozgrywa się w czasie II wojny światowej. Za produkcję odpowiada niemieckie studio Linked Dimensions.

W Tank Operations: European Campaign gracz ma możliwość poprowadzenia wielkich kampanii wojennych frontu zachodniego II wojny światowej. Wśród 12 dostępnych scenariuszy znajduje się m.in. lądowanie Aliantów w Afryce, inwazja tychże na południowe Włochy czy wyzwolenie Paryża. Wcielić można się wyłącznie w dowódców alianckich, Niemcami bowiem kieruje tylko AI.

Rozgrywka polega na kierowaniu wojskami symbolizowanymi przez modele jednostek na planszy. We wszystkich kampaniach gracz będzie miał do dyspozycji 50 typów jednostek (wśród nich np. czołgi takie jak Sherman czy M3 Lee, a także samoloty czy statki), które mogą wykonywać ponad 10 różnych akcji. Jedną z taktycznych możliwości jest rozkaz niszczenia mostów, co utrudnia przeciwnikowi skuteczną obronę. Dużą rolę odgrywa także system zaopatrzenia - jeśli gracz nie zadba np. o stałe dostawy ropy, to jego czołgi zatrzymają się w samym środku ofensywy.

Oprawa graficzna Tank Operations: European Campaign jest prosta, ale zarazem estetyczna i czytelna.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Tank Operations: European Campaign

Wymagania wiekowe Tank Operations: European Campaign

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Tank Operations: European Campaign

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.8 GHz, 1GB RAM, karta grafiki 256 MB, 400 MB HDD, Windows XP/Vista/7/8