Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Legends of Pegasus (PC)

Legends of Pegasus PC

Epicka kosmiczna strategia typu 4X będąca debiutem niezależnego niemieckiego zespołu Novacore Studios. Jako dowódca niewielkiej grupy ocalałych ze zgotowanego przez kosmitów pogromu musimy na nowo odbudować świetność rasy ludzkiej.

Strategiczne | science fiction | 4X

PC Windows
Okładka Legends of Pegasus (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10sierpnia2012

Legends of Pegasus to rozgrywana na wielką skalę kosmiczna gra strategiczna należąca do popularnego podgatunku 4X, czyli Xplore, eXpand, eXploit, eXterminate (eksploracja, ekspansja, eksploatacja i eksterminacja). Jest to debiutanckie dzieło niezależnego niemieckiego zespołu Novacore Studios.

Gra składa się z trzech różnych kampanii, gdzie pierwsza z nich obsadza nas w roli dowódcy niewielkiej grupy ludzi będących ostatnimi ocalałymi przedstawicielami naszej rasy. Legends of Pegasus pozostaje wierna tradycjom gatunku. Zadaniem gracza jest więc stworzenie od postaw wielkiego galaktycznego imperium. W tym celu wpierw trzeba wysłać ekspedycje w poszukiwaniu bogatych w surowce systemów, a następnie założyć tam kolonie. Zdobyte środki inwestujemy następnie w rozwój gospodarki i nauki oraz budowę floty statków kosmicznych. Konieczne jest też dbanie o stosunki dyplomatyczne, ale ostatecznie prędzej czy później czeka nas również wojna. Całość zabawy jest mocno sfabularyzowana, gdzie tak naprawdę pierwsze skrzypce odgrywa narracja z wplecionymi przerywnikami filmowymi.

Świat gry zamieszkują trzy grywalne rasy i masa pomniejszych frakcji kontrolowanych przez komputer. Legends of Pegasus oferuje zarówno rozbudowaną kampanię dla pojedynczego gracza, jak i tryb multiplayer. Dodatkową atrakcją jest w pełni trójwymiarowa grafika oraz możliwość swobodnego modyfikowania większości elementów gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 3.93 / 10 na podstawie 115 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.3 / 10 na podstawie 50 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Legends of Pegasus

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Legends of Pegasus

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 3 GHz, 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza), Windows XP(SP2)/Vista/7

Kiepski start, twarde lądowanie - recenzja gry Legends of Pegasus

Recenzja 7 września 2012, 08:28

Jednak nie tylko powierzchnia planety nadaje się do zagospodarowania. Budowle wojskowe można postawić jedynie na jej orbicie – hangar, punkty obserwacyjne, instalacje obronne w postaci działek czy platforma naprawcza widoczne są z perspektywy okna galaktyki. Również pomysłowo wymyślono element pozyskiwania minerałów. Stacje wydobywcze, samoistnie tworzące się ze statków wyposażonych w moduł górniczy, zagoszczą na – wydawałoby się – zbędnych asteroidach. Z kolei do poruszania się pomiędzy układami gwiezdnymi służą specjalne portale, podobnie jak w Endless Space nazwane tunelami czasoprzestrzennymi.