Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Star Ruler (PC)
OkładkaStar Ruler (PC)

Star Ruler PC

Star Ruler to kosmiczna strategia czasu rzeczywistego wyprodukowana i wydana przez firmę Blind Mind Studios. Gracze obejmują kontrolę nad międzygwiezdnym mocarstwem i starają się zapewnić przetrwanie swojej rasie.

Strategiczne | science fiction | RTS | 4X | kosmiczne | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Ruler Premiera PC

21sierpnia2010

producent: Blind Mind Studios wydawca: Blind Mind Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Star Ruler to RTS należący do podgatunku znanego jako 4X, w którym zarządzamy gigantycznym gwiezdnym imperium. Jest to debiutanckie dzieło niezależnego zespołu Blind Mind Studios.

W grze obejmujemy kontrolę nad rozciągającym się na setki planet mocarstwem i naszym zadaniem jest zagwarantowanie przetrwania podległej nam rasy. Akcja toczy się w generowanej losowo przestrzeni kosmicznej, która potrafi pomieścić ponad dziesięć tysięcy układów gwiezdnych. Star Ruler rozgrywany jest w czasie rzeczywistym, ale jednocześnie oferuje duży poziom skomplikowania, typowy dla turowych przedstawicieli tego gatunku.

Przetrwanie naszego imperium wymaga od nas toczenia wojen. Tym, co wyróżnia grę jest fakt, że każdy element wirtualnego świata może zostać zniszczony. Oznacza to, że istnieje opcja atakowania nie tylko statków, ale również poszczególnych ich podsystemów, planet, a nawet gwiazd. Warto dodać, że wszystko to odbywa się zgodnie z zasadami fizyki. Ważną rolę odgrywa oczywiście ekonomia oraz rozwój technologiczny. Musimy dbać o dobrobyt naszego ludu oraz prowadzić badania nad m.in. nowym uzbrojeniem, silnikami czy tarczami energetycznymi. W stosunkach z innymi rasami wykorzystujemy rozbudowany system dyplomacji pozwalający na pokojową współpracę oraz na zastraszanie i podporządkowywanie sobie słabszych nacji.

Star Ruler oferuje zarówno tryb dla pojedynczego gracza jak i rozgrywki wieloosobowe. Na raz bawić się może maksymalnie dziesięć osób i co ważne, odłączenie się jednej z nich nie przerywa rozgrywki. Dużą zaletą jest prosty w użyciu interfejs użytkownika. Dzięki niemu możemy m.in. ustanawiać lokalnych gubernatorów, którzy zgodnie z naszymi wytycznymi będą zarządzać danym skrawkiem galaktyki. Autorzy zadbali też, by modyfikowanie gry było banalnie proste. Większość bazowych statystyk można zmienić w zwykłym edytorze tekstu, a dodatkowo dostępne są rozbudowane narzędzia pozwalające na błyskawiczne tworzenie nowych statków, broni czy skryptów Sztucznej Inteligencji.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-10  

Wymagania wiekowe Star Ruler: Odpowiednia dla każdego wieku.

Star Ruler Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 2.0 GHz
  • 512 MB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows XP / Vista / 7