Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Distant Worlds (PC)

Distant Worlds PC

Zaawansowany RTS z akcją rozgrywaną w kosmosie. Z każdą nową rozgrywką zostaje wygenerowana nowa galaktyka, która wypełnia się dziesiątkami tysięcy planet, istot i obiektów.

Strategiczne | science fiction | RTS | 4X | kosmiczne

PC Windows
Okładka Distant Worlds (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25marca2010

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Distant Worlds to epicka strategia kosmiczna należąca do podgatunku 4X. Całość rozgrywana jest w czasie rzeczywistym, choć grę możemy w każdym momencie zapauzować. Tytuł ten jest debiutanckim dziełem zespołu Code Force i łączy poziom skomplikowania znany z turowych produkcji tego typu z dynamiką i przejrzystością gier RTS. Wszystko to ukazane w skali, której nie powstydziłoby się największe MMO.

Rozgrywka toczy się na olbrzymich rozmiarów mapie złożonej z 1400 systemów planetarnych, w skład których wchodzi ponad 50 tysięcy planet, księżyców oraz asteroid. Cała ta galaktyka tętni życiem. Podczas zabawy gracze natkną się zarówno na olbrzymie imperia, jak i małe, niezależne kolonie. Handlować będą z gwiezdnymi kupcami i odpierać ataki piratów oraz potworów z głębi kosmosu. Przyjdzie im odkrywać nowe systemy, pasy asteroidów, chmury gazów, galaktyczne burze i czarne dziury. Mapa galaktyki generowana jest od zera przy rozpoczęciu każdej nowej gry. Gracze mają jednak bogaty wybór kryteriów, według których komputer będzie ją tworzył.

Distant Worlds symuluje każdy aspekt olbrzymiego imperium galaktycznego, nie zmusza jednak graczy do ręcznego sterowania najmniejszymi detalami. W każdej chwili możemy skierować uwagę na pojedynczą planetę, po czym błyskawicznie wrócić do widoku całego kosmosu. Kolonie rozwijają się bez naszego udziału, nasi podwładni zakładają własne interesy, wydobywają złoża, prowadzą handel, a nawet rozwijają kosmiczną turystykę. Naszym zadaniem jest natomiast odkrywanie nowych światów, ich kolonizacja, a potem zapewnienie im bezpieczeństwa. Dobrobyt imperium zależy od jego stabilności. By osiągnąć sukces grający zmuszeni są wykorzystać pełen wachlarz dostępnych możliwości - począwszy od dyplomacji i szpiegostwa, a na wojnie kończąc. Nie obędzie się bez rozwoju technologicznego, w tym również projektowania i budowania nowych statków oraz baz kosmicznych. Dzięki zaawansowanemu systemowi automatyzacji możemy skoncentrować się na ręcznym ingerowaniu jedynie w te sfery, które interesują nas najbardziej.

Distant World posiada prostą dwuwymiarową grafikę. Brak nowoczesnych technologii nadrabia jednak olbrzymią skalą wydarzeń oraz ciekawymi projektami planet oraz statków. Gra nie posiada trybu multiplayer, ale dzięki rozbudowanemu edytorowi i bogatym możliwościom konfiguracji dostarcza samotnemu graczowi zabawy, która starcza na dziesiątki, jeśli nie setki godzin.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 50 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Distant Worlds

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Distant Worlds

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 1.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • 500 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Najciekawsze modyfikacje do Left 4 Dead, Portal 2, Skyrim, DayZ, serii Crysis oraz innych gier (20/11/2012)
Najciekawsze modyfikacje do Left 4 Dead, Portal 2, Skyrim, DayZ, serii Crysis oraz innych gier (20/11/2012)

wiadomość20 listopada 2012

W najnowszej odsłonie cyklu „Najciekawsze modyfikacje” omawiamy m.in. Black Mesa, symulator kosmiczny Diaspora, kampanię do Crysis opartą na serialu StarCry, poprawki graficzne do Crysis 2, Doom 3 i Morrowind, nowe mapy do DayZ, Left 4 Dead 2, Portal 2 i Minecrafta oraz przybliżamy nadchodzące mody.