Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Distant Worlds: Universe (PC)
OkładkaDistant Worlds: Universe (PC)

Distant Worlds: Universe PC

Distant Worlds: Universe to czwarty oficjalny dodatek do opracowanej przez studio Code Force epickiej, kosmicznej strategii typu 4X.

To jest dodatek do gry Distant Worlds.

Strategiczne | science fiction | RTS | 4X | kosmiczne

Distant Worlds: Universe Premiera PC

23maja2014

producent: Code Force Limited wydawca: Matrix Games/Slitherine Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Distant Worlds: Universe to czwarte i jednocześnie ostatnie oficjalne rozszerzenie do kosmicznej strategii 4X, przenoszącej graczy do olbrzymiego i tętniącego życiem uniwersum, złożonego z 1400 systemów planetarnych i ponad 50 tysięcy planet. Stanowiąca debiutancki projekt studia Code Force gra ukazała się nakładem firmy Slitherine w 2010 roku. Wieńczący serię dodatek, podobnie jak wcześniejsze rozszerzenia, powstał staraniem tego samego zespołu.

Universe niesie ze sobą zupełnie nową, oficjalną historię fabularną, której akcja skupia się na wielkiej wojnie pomiędzy Sojuszem Wolności a Osią Shaktur. Podczas rozgrywki uzyskujemy dostęp do nowych technologii, pozwalających m.in. na budowę potężnych planetarnych niszczycieli czy też stworzenie śmiercionośnego wirusa. Kampania została przygotowana na bazie potężnych narzędzi modderskich, udostępnionych przez twórców we wcześniejszych rozszerzeniach i ulepszonych na potrzeby Universe. Dzięki temu, również sami gracze mogą wpływać na niemalże każdy element gry, począwszy od komponentów statków, surowców czy fabryk, poprzez dyplomację i drzewka technologiczne, na modelach postaci, obcych, budynków oraz pojazdów skończywszy.

Ponieważ Distant Worlds: Universe stanowi swoiste zwieńczenie całego cyklu, autorzy postanowili udostępnić grę nie tylko w formie DLC, wymagającego do działania podstawki i wszystkich wydanych dotąd rozszerzeń. Z myślą o tych graczach, którzy nie mieli dotąd styczności z uniwersum gry, doczekała się ona także wydania pudełkowego w formie pełnego, kolekcjonerskiego pakietu, zawierającego podstawę wraz z czterema oficjalnymi dodatkami: Return of the Shakturi, Legends, Shadows i Universe.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD lub dystrybucja elektroniczna

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Distant Worlds: Universe: Odpowiednia dla każdego wieku.

Distant Worlds: Universe Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • 500 MB HDD
  • Windows XP SP2/Vista/7/8