Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Pole Position 2012 (PC)
OkładkaPole Position 2012 (PC)

Pole Position 2012 PC

Pole Position 2012 jest sequelem wydanego dwa lata wcześniej wyścigowego menedżera Pole Position 2010. Gra pozwala wcielić się w rolę szefa fikcyjnego zespołu, startującego w mistrzostwach świata bolidów Formuły 1. Do obowiązków gracza należy m.in.

Wyścigi | manager | Formuła 1

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pole Position 2012 Premiera PC

20kwietnia2012

producent: destraX Entertainment Software wydawca: Kalypso Media Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Pole Position 2012

F1 Manager

F1 World Grand Prix 2000

Racing Team Manager

Marka Pole Position znana jest przede wszystkim z serii zręcznościowych wyścigów, którą w latach 80. rozwijała firma Konami. Po tym jak prawa do niej przejął koncern Kalypso Media cykl przeszedł poważną metamorfozę. Wydawca podjął decyzję o zmianie gatunku i zlecił studiu deweloperskiemu destraX Entertainment przygotowanie menedżera sportowego związanego ze światem Formuły 1. Gra Pole Position 2010 ukazała się w 2010 roku i nie spotkała się ze szczególnie dobrym odbiorem wśród recenzentów i graczy. Nie zniechęciło to jednak twórców, którzy podjęli się opracowania kolejnej części.

Podobnie jak w wydanym dwa lata wcześniej pierwowzorze, Pole Position 2012 pozwala graczom wcielić się w rolę szefa zespołu wyścigowego, do którego obowiązków należy m.in. zarządzanie pracą teamu, nadzór nad kierunkami badań, pozyskiwanie sponsorów, zawieranie kontraktów z kierowcami, a także ustalanie strategii na poszczególne zawody.

W porównaniu z Pole Position 2010, deweloperzy zdecydowali się uprościć sposób zarządzania teamem, wprowadzając za to większą liczbę dostępnych technologii i opcji ustawień bolidów. Nowością w serii jest również możliwość pokierowania karierą wirtualnych zawodników oraz system cech osobowościowych menedżera, wpływających na styl kierowania stajnią wyścigową.

Pod względem wykonania Pole Position 2012 wyróżnia się lepszą oprawą wizualną, choć wciąż trudno ją uznać za atut gry. Wyraźnie odczuwalny jest również brak oficjalnej licencji Formuły 1, co skutkuje tym, że w rywalizacji biorą udział jedynie fikcyjne zespoły i kierowcy.

Ocena użytkowników: 5,8 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.3 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Pole Position 2012

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Pole Position 2012 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 2.5 GHz
  • 2 GB RAM (3 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7900 GTX lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7