Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Pole Position 2012 (PC)

Pole Position 2012 PC

Pole Position 2012 jest sequelem wydanego dwa lata wcześniej wyścigowego menedżera Pole Position 2010. Gra pozwala wcielić się w rolę szefa fikcyjnego zespołu, startującego w mistrzostwach świata bolidów Formuły 1. Do obowiązków gracza należy m.in.

Wyścigi | manager | Formuła 1

PC Windows
Okładka Pole Position 2012 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20kwietnia2012

Marka Pole Position znana jest przede wszystkim z serii zręcznościowych wyścigów, którą w latach 80. rozwijała firma Konami. Po tym jak prawa do niej przejął koncern Kalypso Media cykl przeszedł poważną metamorfozę. Wydawca podjął decyzję o zmianie gatunku i zlecił studiu deweloperskiemu destraX Entertainment przygotowanie menedżera sportowego związanego ze światem Formuły 1. Gra Pole Position 2010 ukazała się w 2010 roku i nie spotkała się ze szczególnie dobrym odbiorem wśród recenzentów i graczy. Nie zniechęciło to jednak twórców, którzy podjęli się opracowania kolejnej części.

Podobnie jak w wydanym dwa lata wcześniej pierwowzorze, Pole Position 2012 pozwala graczom wcielić się w rolę szefa zespołu wyścigowego, do którego obowiązków należy m.in. zarządzanie pracą teamu, nadzór nad kierunkami badań, pozyskiwanie sponsorów, zawieranie kontraktów z kierowcami, a także ustalanie strategii na poszczególne zawody.

W porównaniu z Pole Position 2010, deweloperzy zdecydowali się uprościć sposób zarządzania teamem, wprowadzając za to większą liczbę dostępnych technologii i opcji ustawień bolidów. Nowością w serii jest również możliwość pokierowania karierą wirtualnych zawodników oraz system cech osobowościowych menedżera, wpływających na styl kierowania stajnią wyścigową.

Pod względem wykonania Pole Position 2012 wyróżnia się lepszą oprawą wizualną, choć wciąż trudno ją uznać za atut gry. Wyraźnie odczuwalny jest również brak oficjalnej licencji Formuły 1, co skutkuje tym, że w rywalizacji biorą udział jedynie fikcyjne zespoły i kierowcy.

Zobacz pełny opis gry

Ocena czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.3 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Gry podobne do Pole Position 2012

Klasyfikacja PEGI Pole Position 2012

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Pole Position 2012

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 2.5 GHz
  • 2 GB RAM (3 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7900 GTX lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Zapowiedziano Pole Position 2012 - symulator menedżerski wyścigów Formuły 1
Zapowiedziano Pole Position 2012 - symulator menedżerski wyścigów Formuły 1

wiadomość6 marca 2012

Firma Kalypso Media zapowiedziała Pole Position 2012, kontynuację symulatora menedżerskiego wyścigów Formuły 1 sprzed dwóch lat. Na Zachodzie gra ukaże się 20 kwietnia na PC i Mac.