Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Racing Team Manager (PC)
OkładkaRacing Team Manager (PC)

Racing Team Manager PC

Złożona strategia, w której wcielamy się w postać szefa profesjonalnej stajni wyścigowej. Zatrudniamy kierowców i dodatkowy personel, podpisujemy umowy ze sponsorami oraz dbamy o rozwój technologiczny teamu.

Strategiczne | manager

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Racing Team Manager Premiera PC

6marca2008

pudełko PL

30stycznia2009

producent: Comport Interactive wydawca: Kalypso Media wydawca PL: CI Games / City Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Racing Team Manager

F1 Manager

Football Manager 2007

Pole Position 2010

Racing Team Manager jest złożonym managerem sportowym. Gracz wciela się w szefa profesjonalnej stajni wyścigowej, przystępując do zawodów wzorowanych na wyścigach Formuły 1.

Gra rozpoczyna się od wyboru zespołu - można się tu zdecydować na jeden z gotowych, bądź też zająć się utworzeniem własnej stajni wyścigowej, korzystając z bogatych w opcje edytorów. Sezon wyścigowy w Racing Team Manager składa się z siedemnastu startów, rozgrywanych na różnych obiektach sportowych. We wszystkich przypadkach uczestniczy się w treningach, kwalifikacjach oraz właściwych wyścigach. Gracz dysponuje dużą swobodą w kwestii ustalania ogólnej strategii zespołu, jak również może modyfikować ustawienia poszczególnych bolidów pod kątem każdego startu. Zmiany dokonywane są po zakończeniu każdej sesji lub bezpośrednio w trakcie wyścigu, lecz w tym drugim przypadku zabawa ogranicza się do wydawania prostych poleceń swoim podwładnym.

Jednym z kluczowych elementów rozgrywki jest konieczność dysponowania funduszami zespołu. Pieniądze należy przede wszystkim przeznaczać na zatrudnianie personelu. Mowa tu o kierowcach wyścigowych (około 170 postaci do wyboru) oraz innych członkach teamu – inżynierach czy mechanikach. W większości przypadków proces rekrutacji bezpośrednio powiązany jest z koniecznością negocjowania warunków zatrudnienia. Równolegle należy dbać o stały rozwój technologiczny, korzystając z usług specjalistów oraz przeznaczając na ten cel odpowiednią część budżetu. Gracz może dokonywać usprawnień w 16 kluczowych podzespołach bolidów. Pieniądze na rozwój otrzymuje się od sponsorów, a atrakcyjność ich ofert uzależniona jest między innymi od osiągnięć stajni.

Racing Team Manager oferuje bardzo złożony singleplayer, choć nie zapomniano też o sympatykach sieciowych potyczek. W tym przypadku w zabawie może uczestniczyć maksymalnie dwóch graczy. Każdy z uczestników wystawia do rozgrywki swój team, dążąc do pobicia osiągnięć swojego konkurenta. Interfejs użytkownika jest bardzo przejrzysty i oparty na kilkunastu odrębnych oknach menu. W ramach ciekawostki warto dodać, iż poszczególne wyścigi mogą być obserwowane w trójwymiarowym środowisku.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 5,2 / 10 na podstawie 67 głosów czytelników.

Racing Team Manager cena w dniu premiery: 49,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Racing Team Manager

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Racing Team Manager Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • 600 MB HDD
  • Windows XP/Vista