Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2012, 11:39

autor: Aver

Zapowiedziano Pole Position 2012 - symulator menedżerski wyścigów Formuły 1

Firma Kalypso Media zapowiedziała Pole Position 2012, kontynuację symulatora menedżerskiego wyścigów Formuły 1 sprzed dwóch lat. Na Zachodzie gra ukaże się 20 kwietnia na PC i Mac.

Wiele gier o Formule 1 daje nam możliwość wcielenia się w Fernando Alonso lub Jensona Buttona. Niektóre z nich idą jednak dalej (co nie zawsze oznacza, że wychodzi im to lepiej), i tak jak w przypadku Pole Position 2012 umożliwiają kierowanie całym teamem wyścigowym.

Zapowiedziano Pole Position 2012 - symulator menedżerski wyścigów Formuły 1 - ilustracja #1

Gra, za którą odpowiedzialna jest firma Kalypso Media, wydawca takich tytułów, jak Tropico 4 i Airline Tycoon 2, stanowi bezpośrednią kontynuację Pole Position 2010. Celem rozgrywki jest stworzenie wirtualnego zespołu Formuły 1 i poprowadzenie go do zwycięstwa, począwszy od podpisania kontraktów z kierowcami oraz zaprojektowania bolidu, poprzez zakup części zamiennych, ustalenie grafików treningowych, aż do nadzorowania strategii podczas kolejnych wyścigów.

Zapowiedziano Pole Position 2012 - symulator menedżerski wyścigów Formuły 1 - ilustracja #2

Nowa odsłona serii, której premiera na Zachodzie planowana jest na 20 kwietnia, będzie pełna zmian w stosunku do swojej poprzedniczki. Zgodnie z informacjami podanymi przez twórców, w Pole Position 2012 znajdziemy ulepszony system rozwoju pojazdu (wprowadzono 100 nowych rozwiązań technologicznych) oraz rozbudowany system ustawień elementów bolidu (m.in. zawieszenia, spojlerów, hamulców). Zarządzanie zespołem zostanie uproszczone i ma dostarczać więcej rozrywki. Prowadzona przez gracza stajnia będzie dysponować własnymi strukturami, takimi jak tunel aerodynamiczny czy centrum rozwojowe.

Zapowiedziano Pole Position 2012 - symulator menedżerski wyścigów Formuły 1 - ilustracja #3

W Pole Position 2012 będzie także możliwe pokierowanie jednym z istniejących już zespołów Formuły 1. Ponadto gracze marzący o karierze godnej Schumachera będą mogli wykreować własną postać dzięki systemowi tworzenia kierowców. Ci z kolei, którzy bardziej podziwiali Flavio Briatore i jego liczne dziewczyny, z pewnością ucieszą się na wiadomość, że postać menedżera zyska wiele nowych cech osobowościowych (także gdy chodzi o sposób wydawania zarobków, czytaj – możliwość zakupienia willi, drogich samochodów i prywatnego odrzutowca).

Zapowiedziano Pole Position 2012 - symulator menedżerski wyścigów Formuły 1 - ilustracja #4

Miejmy nadzieję, że Pole Position 2012 puści w zapomnienie nieprzychylne oceny, jakie otrzymała jej poprzedniczka. Naszych sąsiadów zza zachodniej granicy z pewnością stać na tworzenie dobrych tytułów. Zwłaszcza, że nawiązanie (choćby tylko w tytule) do klasycznych gier wyścigowych z lat osiemdziesiątych do czegoś zobowiązuje.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.