Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Ascaron Software

Firma producent wydawca


Wiadomości dotyczące Ascaron Software


Zapowiedziano strategię ekonomiczną Port Royale 3

Adrian Werner, 3 sierpnia 2011, 09:14

Mamy dobre wieści dla wszystkich miłośników strategii ekonomicznych. Firma Kalypso Media zapowiedziała bowiem grę Port Royale 3.

Zakończono prace nad anglojęzycznym Patrician IV
Zakończono prace nad anglojęzycznym Patrician IV

Adrian Werner, 7 września 2010, 10:21

Firma Kalypso Media ogłosiła, że prace nad angielską wersją czwartej odsłony popularnego cyklu handlówek dobiegły już końca i gra trafi do sprzedaży 14 września. W Niemczech tytuł ten powędrował na półki sklepowe już w zeszłym tygodniu.

Deep Silver zapowiada Risen 2 i Sacred 3
Deep Silver zapowiada Risen 2 i Sacred 3

Adrian Werner, 19 sierpnia 2010, 10:59

Jak dotąd tegoroczne targi gamescom przyniosły wiele wieści ujawniających nowe ciekawe projekty. Teraz Deep Silver podzielił się własnymi nowinami, które powinny ucieszyć każdego fana gier roleplaying.

Przeglądarkowy Patrician Online dołączy do The Settlers Online i Cultures Online
Przeglądarkowy Patrician Online dołączy do The Settlers Online i Cultures Online

Adrian Werner, 18 sierpnia 2010, 10:17

Gry przeglądarkowe robią się w ostatnim czasie coraz popularniejsze i kolejne słynne pecetowe marki dostają własne adaptacje tego typu. Najnowszym przykładem tego trendu jest właśnie ujawniony Patrician Online.

Jak wyglądać będzie Patrician IV
Jak wyglądać będzie Patrician IV

Adrian Werner, 3 sierpnia 2010, 10:59

Kilka dni temu pisaliśmy o zbliżającej się premierze czwartej odsłony cyklu Patrician. Najnowszy wywiad z jednym z projektantów gry poszerzył naszą wiedzę na temat tej produkcji oraz dał kilka wskazówek odnośnie następnego projektu zespołu.

Patrician IV - konkrety odnośnie dema i niemieckiej Edycji Specjalnej
Patrician IV - konkrety odnośnie dema i niemieckiej Edycji Specjalnej

Adrian Werner, 28 lipca 2010, 09:03

Prace nad grą handlową Patrician IV z wolna dobiegają końca. Dla wydawcy (firmy Kalypso) będzie to największa premiera tego roku. Nie dziwi, zatem, że szykowana jest Edycja Specjalna, której zawartość właśnie została ujawniona. Przy okazji poznaliśmy wymagania sprzętowe oraz planowaną datę wypuszczenia dema.

Premiery gier w Polsce (12-18 lipca)

Vercetti, 19 lipca 2010, 07:15

Lipiec nie należy do miesięcy, w których można spodziewać się wielu spektakularnych premier, tym bardziej na polskim rynku, który w ubiegłym tygodniu wzbogacił się zaledwie o kilka średniej klasy tytułów. Szczegółowy wykaz nowości w rodzimych sklepach prezentujemy jak zwykle w poniższym zestawieniu.

O premierze polskiej edycji Sacred 2 w wersji na PS3
O premierze polskiej edycji Sacred 2 w wersji na PS3

Jiker, 7 lipca 2010, 12:11

Aż chciałoby się rzec – minął rok, mijają lata. Sytuacja jest godna tych słów. Do sklepów, po kilkunastomiesięcznym opóźnieniu, trafi bowiem spolonizowana odsłona gra cRPG Sacred 2 w wersji na PlayStation 3. Stanie się to w przyszłym tygodniu.

Nadchodzi Patrician IV
Nadchodzi Patrician IV

Adrian Werner, 26 marca 2010, 09:20

Mamy dobrą wiadomość dla fanów cyklu Patrician. Po siedmiu latach nieobecności na rynku, ta popularna seria gier ekonomicznych (ponad 2 mln sprzedanych egzemplarzy) jeszcze w tym roku powróci w nowej odsłonie.

Pecetowy Darkstar One zmierza na Xboksa 360
Pecetowy Darkstar One zmierza na Xboksa 360

Jiker, 21 lutego 2010, 10:47

Darkstar One – całkiem udany symulator kosmiczny, wydany w połowie 2006 roku na komputery osobiste – zadebiutuje latem bieżącego roku w ulepszonej wersji wyłącznie na Xboksa 360. Wydawcą produkcji, której nowy tytuł brzmi Darkstar One: Broken Alliance, będzie niemiecka firma Kalypso Media.

Deep Silver przejmuje prawa do marki Sacred. W planach część trzecia
Deep Silver przejmuje prawa do marki Sacred. W planach część trzecia

Jiker, 23 sierpnia 2009, 10:10

Bankructwo firmy Ascaron i przejęcie większości jej dóbr przez niemieckie Kalypso Media zamknęło kwestie przyszłości zdecydowanej większość marek znajdujących się w posiadaniu tej pierwszej. Nie do końca jasna była już tylko sytuacja z cRPG Sacred, którego najnowsza, druga odsłona wydana została zarówno na pecety, jak i konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3.

Sacred 2: Ice & Blood w planach na konsole
Sacred 2: Ice & Blood w planach na konsole

Vercetti, 5 sierpnia 2009, 08:45

Pomimo zamknięcia studia Ascaron prace nad pecetowym dodatkiem do cRPG Sacred 2 idą pełną parą. Rozszerzenie zatytułowane Ice & Blood trafi na niemiecki rynek już 28 sierpnia, a - jak donoszą autorzy na oficjalnym forum gry - istnieją również plany, by jeszcze w tym roku tytuł ukazał się na konsolach.

Wieści ze świata (Alan Wake, LittleBigPlanet, Braid) 4/08/09

Jiker, 4 sierpnia 2009, 12:43

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowy zwiastun Monster Hunter Tri, Nintendo DSi z obsługą Facebooka, petycja w sprawie pecetowego Alana Wake’a, LittleBigPlanet na PSP również z płatnymi poziomami, Braid także na PlayStation 3 i inne. Zapraszamy do lektury.

Sacred 2: Ice & Blood - ujawniono pierwsze szczegóły
Sacred 2: Ice & Blood - ujawniono pierwsze szczegóły

Vercetti, 7 lipca 2009, 17:43

Wiedzieliśmy o tym już od dwóch tygodni, jednak dziś otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie - firma Deep Silver ogłosiła, że prace nad pierwszym dodatkiem do cRPG Sacred 2 ruszyły pełną parą. Rozszerzenie o sugestywnym tytule Ice & Blood powstaje w jednym ze studiów grupy Ascaron, a jego premiera ma odbyć się jeszcze w tym roku.

Dodatek do Sacred 2 w produkcji

Elrond, 20 czerwca 2009, 09:42

Fani Sacred, gry akcji z elementami RPG, mieli ostatnimi czasy powody do niepokoju. Najpierw jej producent, Ascaron Entertainment, poinformował o kiepskiej kondycji finansowej oraz znajdowaniu się na krawędzi bankructwa. Co prawda zapewniono o kontynuacji prac nad rozszerzeniem do Sacred 2 oraz trzecią częścią gry, jednak nie usłyszeliśmy żadnych konkretów.